• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką kamerkę mam kupić ?
hehehe, spoko, Wink
z tym G-Sensorem nie mialem jak bo jestem pomiedzy praca a domem i nie mam codziennie tej kamery w samochodzie.
Jak tylko moge to sprawdzam co sie da, ale wymaga to cierpliwosci tez od was.

swoja droga Viofo ostatnio aktualizuje Fw tak szybko ze nie wiem czy w ogole to testowac bo zaraz znowu jest wydana poprawka...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
(09-10-2018, 15:25:48)pizdys napisał(a): zaraz ktos zapyta jaka karta do Viofo A129.... "EVO czy EVO+ ?" i zgadnij co odpisze? Big Grin
no chyba ze przy komputerze mnie nie bedzie i ktos inny "nie wytrzyma" i wybuchnie Wink

W sprawach wybuchów mamy już dyżurnego pirotechnika, prawda @luk4as? mam nadzieje ze jestes na posterunku Smile

Odpowiedz
hahahah Smile
chcialem cos podobnego pisac ale nie wiedzialem jak to dobrze "obrac w slowa", aby nie doszlo do wybuchu XD
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
Panowie polecam sie na przyszlosc Smile jak trzeba rozladowac ... atmosfere walic jak w dym

Odpowiedz
[Obrazek: 1xhx.jpg]

[Obrazek: 3ugu.jpg]

[Obrazek: 9zwz.jpg]

[Obrazek: 11ege.jpg]

BMW Thermal Night Vision:
Ciekawa konstrukcja z uzyciem szkla Germanowego

[Obrazek: 8dzd.jpg]

[Obrazek: 6yty.jpg]

Porownanie kamer (Liga TOP-Hardcore):
Dahua IPC-HFW8331E-Z5 (cena 2500zl)
Dahua 81230EP-Z (cena 4500zl)
Viofo A129 (800zl)
Vicovation OPIA2 (850zl)

Szykuje sie rewolucyjne porownanie kamer, tym razem porownanie kamer bedzie sie koncentrowac glownie na WDR:
Co to jest WDR?

WDR - z angielskiego Szeroki zakres dynamiki swiatla (Wide Dynamic Range),
Jest to najprosciej mowiac, roznica swiatla jaka jest w stanie kamera zobaczyc od najjasniejszego punktu do najciemniejszego, nizej obraz przedstawia dzialanie WDR w realnej scenie:

[Obrazek: train_tunnel_wdr_dynamic_capture_comparison.jpg]

WDR czesto blednie mylony jest z wieksza czuloscia kamer, wiecej o WDR w temacie poswieconym WDR tutaj, 
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=5692

W nadchodzacym tescie kamer sprawdzimy jak ma sie WDR reklamowany w kamerach samochodowych a ten prawdziwy WDR z profesjonalnych kamerach CCTV, aby wrazen bylo sporo w porownaniu wezma udzial 2 mega mocne kamery CCTV

Dahua IPC-HFW8331E-Z5 (kamera 2K z realnym Starvisem oraz legendarnym D-WDR o zakresie WDR 120dB)
kamera kosztuje 2500zl i zapewniam ze wiedzi wiecej niz ktokolwiek z nas w nocy (szczeka mi opada jak widze co potrafi, i wam tez opadnie Big Grin )

ponadto:
+ kodowanie H.265+ (VBR/CBR)
+ rozdzielczosc 2048x1536 (typowe 2K)
+ "mistyczny" STARVIS, wyjatkowo pracujacy tak jak trzeba ito w trybie D-WDR (3klatki)
+ Automatyczna przeslona regulowana do F1.4
+ Pasywny filtr IR
+ Optyczny ZOOM 4X
+ niskiej dyspresji szklana optyka
+ Tryby Pracy BLC/HLC/D-WDR/SSA + 3DNR
+ Stabilizacja obrazu
+ czulosc 0lux

oraz

Dahua 81230EP-Z - cena 4599zl

Profesjonalna kamera CCTV nagrywajaca w 4K, tutaj nie ma kompromisow, ta kamera to szczyt osiagniec i mozliwosci nagrywania w 4K+ przy ekstremalnie slabym oswietleniu, przeslona F1.53, ogromna matryca 1/1.7" Sony Starvis 12mpx IMX226@1.85um obslugiwana przez procesor niczym BMW Sauber F1 przez Kubice,
do tego wszystkiego w pelni wspierany legendarny 3-klatkowy D-HDR (najnowsze dzielo Sony optymalizujace WDR na ponad 100dB), malo?
No to prosze:
+ kodowanie H.265+ (VBR/CBR)
+ rozdzielczosc 4000 x 3000 (to wiecej niz 4K=3840 x 2160),
+ "mistyczny" STARVIS, wyjatkowo pracujacy tak jak trzeba!
+ Automatyczna przeslona regulowana do F1.53
+ Pasywny filtr IR
+ Optyczny ZOOM 4X
+ niskiej dyspresji szklana optyka
+ Tryby Pracy BLC/HLC/D-WDR/SSA + 3DNR
+ Stabilizacja obrazu
+ czulosc 0lux

po prostu nic w nocy lepiej nie nagrywa, po za tym rece mi sie trzesa jak trzymam Dahua 81230EP-Z
Nie mam obecnie mocniejszej armaty na "zapleczu"

Widzac kamere Dahua 81230EP-Z na scianie mozesz byc pewny, ze zostaniesz rozpoznany! Nawet jak jest ciemno i nawet jak jestes w kapturze i idziesz tylem do kamery

W sumie nie ma co sie rozgadywac... wystarczy zobaczyc probki mozliwosci nizej w konstrukcji od Sony na modelu SNC VB770 (taka sama matryca):
[trzymajcie sie krzesla aby nie spasc]

https://www.youtube.com/watch?v=SjO4XxcAOLE
https://www.youtube.com/watch?v=0Iv8aLqvwJA
https://www.youtube.com/watch?v=EFXFIHpD_ZM
https://www.youtube.com/watch?v=1QkvWmbC1-Y
https://www.youtube.com/watch?v=ePhmyJV7mRs

https://youtu.be/ePhmyJV7mRs

Kamera Sony SNC-VB770 kosztuje nieco ponad 30 000zl (tak dobrze slyszycie, ponad 30 tys zl za kamere CCTV), 
za jakosc sie placi, warto jeszcze dokupic objektyw Zeissa – Diastagon T 35 mm f/1.4 za okolo 6500zl, ale tansza Dahua 81230EP-Z nie ustepuje znaczaco, i zapewniam, ze na tle Sony SNC-VB770 nie wypada duzo gorzej bo sprzetowo sa to niemal identyczne kamery oparte o te same matryce i SOC. 

oraz forumowy HIT:

Viofo A129 z WDR - "Dytator w natarciu"
wiemy, ze matryca Sony IMX291 w tej kamerze nie ma WDR a wiec i kamera nie powinna miec WDRa, ale sprawdzimy co ten WDR w menu daje oraz czy w ogole cos tam daje a co powinien dac (gdyby byl). Pytanie o uzywanie WDR czesto sie pojawia na forach a na tym forum testy pomagaja rozwiac watpliwosci i zdemaskowac beszczelne reklamy czegos czego kamery nie maja (nie ma ona WDR i nie ma co sie oszukiwac).

Do testow trafia tez OPIA2 z tego powodu, ze ma ona HDR podbijajacy jej zakres do prawie 100dB, wiec blizej jej do WDR niz nawet Viofo A129 z WDR, tez zobaczymy ile on jest warty...

sprawdzimy ile WDR poprawia czytelnosc tablic bezposrednio oswietlonych swiatlami (w teorii kamera z WDR nie powinna miec tu problemu) oraz:
+ sprawdzimy jak dziala innowacyjny tryb sony D-WDR (3klatki HDR)
+ jak dziala prawdziwy starvis a jak tez w kamerach Viofo - bedzie ciemno!!
+ o ile lepiej kamera CCTV z objektywem typu C -mount wypadnie od M12
+ jak dziala prawdziwa redukcja szumow 3DNR (ktory novatek dosyc dobrze wspiera)
+ bedzie tez troche o zamachu PIS na trybunal
+ i wiele wiecej, o ile cos ciekawego sie nagra Tongue

Sprzety w samochodzie zainstalowane, czekam na moment aby ruszyc do akcji Smile
Router LAN polaczony z power bankiem Chargetech PLUG PRO 220V ktory zasila kamery CCTV rutery, laptopy...

[Obrazek: chargetech-plus-pro-2.jpg]

[Obrazek: maxresdefault.jpg]

https://www.youtube.com/watch?v=_FP4RQiX2A8

ps: od dlugiego czasu na Viofo nie mozna znalezc bata to czas podniesc poprzeczke az bat sie znajdzie Smile

ciekawi wynikow?
Film porownawczy WDR - w trakcie realizacji

[stay tuned]

jako przedsmak i zajawka z czym mamy tu do czynienia polecam zobaczyc ten film nizej:
https://www.youtube.com/watch?v=SjO4XxcAOLE

Tak, admin @pizdys, sie zdenerwowal ze Viofo opanowalo forum, czas uspokoic sytuacje i sprowadzic kamere do "parteru", mam nadzieje ze sie uda  Rolleyes
bo niby WDR i niby Starvis juz mnie denerwuje... Tongue

Odpowiedz
@pizdys, Ty to potrafisz wywołać napięcie Tongue Czekam z niecierpliwością, bo ja używam WDRa w mojej A129 i uważam że daje rade mimo kilku wad. Ale to specyfika moich warunków w miejscach parkingowych.
Niby nie powinien działać ten WDR ale czemu Viofo daje nam to w menu?
Dlatego już się nie mogę doczekać Twojego materiału.

ps. a kamerę Dahua IPC-HFW8331E-Z5(czy czasem Ultra WDR tu nie ma do 140 dB?) rozważam kupić w przyszłym roku i chyba czytasz mi w myślach zapowiadając ten test.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene

Odpowiedz
A sorry tak ma ona 140dB, czyli jest nawet lepiej Big Grin
Nie mam pewnosci ale WDR w A129 moim zdaniem niszczy jakosc a nie poprawia. Zobaczymy w testach...

Odpowiedz
(09-10-2018, 22:37:21)pizdys napisał(a): A sorry tak ma ona 140dB, czyli jest nawet lepiej Big Grin
Nie mam pewnosci ale WDR w A129 moim zdaniem niszczy jakosc a nie poprawia. Zobaczymy w testach...

Zgadzam się że niszczy jakość, ale np w słabo oświetlonych garażach lub parkingach widać rejestracje i twarze ludzi przy włączonym WDR. Bez niego ani rejestracji ani twarzy nie widać. A moim skromnym zdaniem wideorejestrator ma rejestrować tablice i dewastatorów a nie ładne filmiki dla oka jak GoPro itp

Odpowiedz
Wreszcie zobaczymy co to jest i jak działa WDR oraz Starvis w/g Viofo. Czekam/y z zaciekawieniem.
[Obrazek: bez2.png]

Odpowiedz
[Obrazek: dtyt.jpg]

[Obrazek: anen.jpg]

[Obrazek: b.jpg]

[Obrazek: gfffg.jpg]

Zdjecia z planu filmowego...

Sytuacja:
Stoje na swiatlach a obok podjezdza samochod a typ w srodku patrzy sie na moj arsenal i zaczyna sie ze mnie smiac!
Widac jest jednym z nielicznych na swiecie ktory nie slyszal o forum Autowrzuta i nadchodzacych testach WDR... Tongue

Autentyczna sytuacja... (ale sam kamere tez mial)

Odpowiedz
(10-10-2018, 15:37:52)pizdys napisał(a): [Obrazek: dtyt.jpg]

[Obrazek: anen.jpg]

Zdjecia z planu filmowego...

Sytuacja:
Stoje na swiatlach a obok podjezdza samochod a typ w srodku patrzy sie na moj arsenal i zaczyna sie ze mnie smiac!
Widac jest jednym z nielicznych na swiecie ktory nie slyszal o forum Autowrzuta i nadchodzacych testach WDR... Tongue

Autentyczna sytuacja... (ale sam kamere tez mial)

Buuuaahahahhaha Big Grin
Ale szczerze mówiąc to wygląda jak centrum lotów kosmicznych NASA, to kiedy start promu Autowrzuta @pizdys? Elon może to i @pizdys da radę Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 10 gości