• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką kamerkę mam kupić ?
Dzień dobry wszystkim.

Szukam alternatywy dla Viofo G1W-S - używam jej od dłuższego czasu, ale drażnią mnie jej niektóre niedoróbki, więc chcę zmienić na coś innego. Irytuje mnie konkretnie w niej:
- wyłączanie się natychmiast po odcięciu zasilania - w efekcie czego nagrywany obecnie plik zostaje uszkodzony. Mam ustawiony minimalny czas nagrania (3 minuty), ale przy typowej miejskiej młócce typu szybkie podjechanie tu i tam po prostu nie da się odtworzyć żadnego pliku.
- długi czas pobierania danych z GPS (moduł zewnętrzny) - w efekcie na karcie robi się sakramencki śmietnik. Mam nagrania sprzed dwóch lat (wszystkie datowane na 1 stycznia 2017...), ale nie mam sprzed godziny. Trzeba często czyścić kartę, ale to raczej nie jest sensownym rozwiązaniem w kamerce...

Ale nie o G1W-S chciałem pisać. Nie mam specjalnych wymagań co do dodatkowej funkcjonalności. Interesuje mnie w zasadzie wyłącznie jakość obrazu porównywalna do G1Wx. Trybu parkingowego nie potrzebuję, WiFi raczej też nie, komend głosowych, GPS-a (o ile kamera zapamiętuj datę sama) także nie. Po prostu szukam kamerki o dobrej jakości obrazu, bez zbytecznych bajerów.

Poprzeglądałem trochę porównań i znalazłem parę opcji do rozważenia:

- jakiś model 70mai (nie wiem który, jest ich dużo o podobnych oznaczeniach i trochę się w nich jeszcze gubię Smile )
- Yi Dash Cam
- Viofo WR1
- Viofo A119
- XBlitz Go SE.
- XBlitz Trust

Wszystkie poza XBlitz na oko wydają się mieć gorszą jakość obrazu od G1W-S. A119 robi się drogawa w stosunku do pozostałych, a nie daje mi nic szczególnie lepszego. Wydaje mi się na razie, że Xblitz mógłby być OK, jakość obrazu wydaje mi się być zbliżona do G1W-S, a cenowo jest w porządku. Jeśli nie ta, to drugim kandydatem wydaje mi się Yi Dash Cam. Oglądałem też coś sporo droższego licząc na wyraźny skok jakościowy, np. BlackVue DR590-1CH - ale się mocno rozczarowałem obrazem z tej kamery.

Oczywiście na pewno przegapiłem coś godnego uwagi, więc chciałbym poprosić lepiej obeznanych w temacie ode mnie o jakieś wskazówki. Chciałbym raczej kupić w Polsce (gwarancja i faktura), ale od biedy może być też Amazon. Inne zagraniczne sklepy skreślam z listy.

Dziękuję z góry za pomoc! Smile

Tak przy okazji zapytam - mam już kamerkę sportową Yi Action Cam. Nie wiecie może, czy ta Yi Dash Cam to czasem nie to samo? Bo mogę dokupić uchwyt na szybę i po problemie.

Odpowiedz
W Twoich ,,rozważaniach,,  są dwie dobre odpowiedzi :
Viofo A119
Viofo WR1

... mają kondensatory , to tak gdybyś pytał dlaczego .

... kupić w kraju : Tak np. TU 
  - lub spytaj TU

Odpowiedz
Co do tych kondensatorów to nie jestem do końca przekonany - moja obecna kamera też jest oparta o kondensatory i szału mówiąc delikatnie nie ma.

Ale spoko, może to tylko przypadłość tego konkretnego modelu. W każdym razie dzięki za odpowiedź, mam nad czym myśleć Smile

Odpowiedz
(16-03-2020, 14:38:58)qwsazx napisał(a): Co do tych kondensatorów to nie jestem do końca przekonany - moja obecna kamera też jest oparta o kondensatory i szału mówiąc delikatnie nie ma.
(...)

A chociaż wiesz, o co chodzi z zastosowaniem kondensatorów w zasilaniu kamery ?
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !

Odpowiedz
Oczywiście.
Tyle, że jak na razie nie odczułem zalet zasilania kondensatorowego. Mam starożytną G1WH - chyba ma z 5 lat i działa bez zarzutu. Mam G1W-S i chcę wymienić. Ale nie podważam przewagi kondensatora nad akumulatorem.

Odpowiedz
Jutro będzie promocja na taką kamerkę, aktualnie mam Xiaoyi Yi Dash. Warto zmienić starą kamerę, czy może 70mai pro jest lepsze?
https://pl.aliexpress.com/item/400074788...4-nHz3rGy0

Odpowiedz
70mai lepsze.

Wysłane z mojego GM1903 przy użyciu Tapatalka
Dawid Lorenz

WR24.PL - Wideorejestratory
KS24.PL - Kamery sportowe
...z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 12 gości