Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy działa ci filtr CPL Viofo?
TAK
NIE
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oryginalny filtr CPL do Viofo - czy działa?
#34
(13-07-2018, 01:01:16)Maverick09 napisał(a):
(13-07-2018, 00:52:25)rha napisał(a): To przyciemnienie poprawi obraz w samej kamerze.
I tutaj masz całkowita racje, kiedys Rych33 pisał a nawet prezentował taki uzyskany efekt który działał lepiej na odbicia kokpitu niz najlepszy filtr

Prezentowałem patent z matą. Ale gdzieś przepadł w czeluściach forum Smile
Na filmikach widać różnicę. Chociaż filtr mam trochę lepszy niż filtr Viofo bo Marumi DHG.

Dzień




Noc


VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
#35
Postanowiłem dopytać o CPL ludzi parających się fotografią i w dużym uproszczeniu potwierdzili to, co ja zaobserwowałem. Po zamontowaniu filtra, ustawieniu ekspozycji na -1 w pochmurne dni materiał jest praktycznie zmasakrowany (ciemny), dlatego chciałbym dopytać, skąd wzięło się to zalecenie na ustawienie EV-1. "Ujmując" z ekspozycji, wpuszczamy mniej światła, a przy stracie (choć stosunkowo niewielkiej) jaką nam już funduje sam filtr, to jest działanie pogłębiające problem. Po dodaniu choćby +1/3, obraz wraca do (oczywiście mniej/więcej) wartości 0 bez filtra.
Ponadto, jak ustawiacie sobie ten filtr? Przecież na tym wyświetlaczu niewiele widać, więc po każdym ruchu trzeba przekładać kartę do komputera, aby sprawdzić.
A co do przemyśleń @rha w kwestii dobrych okularów przeciwsłonecznych, to popieram w całej rozciągłości. Sam jeżdżę w okularach Polaroida (ich okulary słyną z najlepszej polaryzacji), więc najlepszy przykład mam na sobie.
 
Odpowiedz
#36
Kiedyś też 'zawziąłem' się na testowanie tego filtra i - nie wspomniałem w tym wątku - jego użycie pogarsza także czytelność szczegółów obiektów w ruchu.
Ustawcie filtr, aby maksymalnie zminimalizować odbicie deski a potem przetestujcie sami, np. czytelność tablic rejestracyjnych.

Reklamy filtra (statyczne ujęcia zza kierownicy) dają złudne nadzieje na podobne efekty podczas rejestrowania obrazu w ruchu - tyle w temacie :/
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#37
@hsurim, być może "tego" filtra, bo wracając do szkieł z okularów, to po założeniu wszystkie szczegóły się wyostrzają, więc wynika, że sam filtr VIOFO (o czym już wcześniej ktoś pisał) najwyższych lotów nie jest. Nie wyjaśnia to jednak tego co mnie najbardziej nurtuje, czyli skąd się wzięło to ustawienie ekspozycji na -1?
 
Odpowiedz
#38
Nie wiem co dokładnie jest wyostrzane - tak się przynajmniej wydaje - ale czytelność szczegółów i w okularach się pogarsza.
Jak tylko chcę coś dokładniej obejrzeć, to uchylam je jednak.

p.s.: 'testowałem' filtr od VicoVation - dodatkowo nie działała mi z nim funkcja ostrzegania o zjechaniu z pasa ruchu - ale zasada działania tych filtrow jest zawsze taka sama.
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#39
@andrzej2212, tutaj zobacz dlaczego "korekcja" ekspozycji w kamerach samochodowych musi byc ujemna, a dlaczego w aparatach dodatnia po zastosowaniu filtra CPL:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid113027
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#40
OK @pizdys. Potwierdza to też to, o czym wspominał mi ten kolega fotograf, czyli, że kamera automatycznie powinna reagować na światło, np. Po wyjeździe z tunelu przez chwilę obraz jest prześwietlony, ale za chwilę wraca do odpowiedniego poziomu. Niemniej jednak po ustawieniu EV-1 mój dzisiejszy materiał z rana, kiedy było pochmurno, praktycznie nie nadawał się do niczego. Nawet rejestracje pojazdów z naprzeciwka w ruchu miejskim (niskie prędkości) były nieczytelne (ziarniste). Pokombinuję jeszcze z różnymi ustawieniami, może nie -1, a choćby -1/3, ale czuję że doświadczenia kolegów @hsurim i @Rosomak przełożą się i u mnie, czyli korzyści z redukcji odbić statycznych nie zrekompensują strat z nagrań.
 
Odpowiedz
#41
Byc moze pozycja EV:-1 w Viofo oznacza tyle co -2 w innej kamerze...ale sprawdz dokaldnie, jak mozesz to wrzuc chociac przkladowe zjecie z EV-1 (z CPL). thx
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#42
(13-07-2018, 16:11:24)andrzej2212 napisał(a): (...), ale czuję że doświadczenia kolegów  @hsurim i @Rosomak przełożą się i u mnie, czyli korzyści z redukcji odbić statycznych nie zrekompensują strat z nagrań.

Dlatego ja, właśnie mimo dużych odbić jasnej "dechy" w szybie, nie stosuję filtra CPL i nie zamierzam tego robić.
W nocy to już będzie masakra, a nie zamierzam brandzlować ustawieniami ekspozycji. Kamera ma być bezobsługowa, a nie patrząc na warunki oświetleniowe, będę przed wyjazdem ustawiał EV.
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#43
(13-07-2018, 17:22:10)Rosomak napisał(a):
(13-07-2018, 16:11:24)andrzej2212 napisał(a): (...), ale czuję że doświadczenia kolegów @hsurim i @Rosomak przełożą się i u mnie, czyli korzyści z redukcji odbić statycznych nie zrekompensują strat z nagrań.

Dlatego ja, właśnie mimo dużych odbić jasnej "dechy" w szybie, nie stosuję filtra CPL i nie zamierzam tego robić.

Panowie, też jestem tego zdania. Ja zdjąłem filtr kilka dni temu.
Proszę oddajcie głos w ankiecie.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#44
Dlatego i ja nie zdecydowałem się na kupno filtra, ale głosu w ankiecie oddać nie mogę na tak postawione pytanie.
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości