Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy działa ci filtr CPL Viofo?
TAK
NIE
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oryginalny filtr CPL do Viofo - czy działa?
#56
(27-07-2018, 17:20:13)andrzej2212 napisał(a): @High, te przycięte narożniki to chyba jego najmniejszy mankament:-).

To prawda, przycięte dwa lewe narożniki to nie problem. Problemem jest niewielka eliminacja odbić konsoli i słupków w szybie. Jak i psucie nagrań w specyficznych warunkach(szaruga, słabe warunki oświetleniowe, noc)
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#57
Znalazłem ciekawy filmik



poruszający temat filtra CPL z Viofo i zamiennikiem filtra nr1
Znalazłem jeszcze jeden zamiennik nr2
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#58
Odświeże trochę ten temat. Viofo A129 i kupiłem ten filtr.
Ale po przeczytaniu tych 6 stron zwatpilem w jego użyteczność. Oczywiście będę go testował i ewentualnie spróbuję go trochę ustawić ale u mnie jazda przez dzień i noc to takie 50/50, a ten filtr z wcześniejszych wypowiedzi wynika mocno obniża jakość obrazu w nocy
 
Odpowiedz
#59
Odnośnie filtra, to niestety nikt Ci nie pomoże, bo to indywidualna sprawa. Każdy ma inne spojrzenie i w innych warunkach pracuje. Także pozostaje Ci, jak napisałeś, testowanie i podjęcie decyzji. Możesz też za każdym razem na noc zakładać, a na dzień zdejmować, ale jak dla mnie, to głupiego robota.
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
#60
To też byłoby jakieś rozwiązanie ale to juz naprawdę musiałyby byc porządne efekty bym się w coś takiego bawił.
PS. Ev mam na - 1. Zostawiać tak bez względu czy mam filtr czy nie?
 
Odpowiedz
#61
Myślę, że nie będzie to przeszkadzało w dzień, a w nocy trochę pomoże.
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
#62
No dobra. Kręciłem. Kręciłem. Kręciłem i mógłbym tak w kółko. Pierwsze zdjęcie z filtrem, pozostałe bez. Różnica niby jest ale te zdjęcia 2-4 są już takimi ekstremalnymi, wybranymi sposób kilku minutowej jazdy gdy odbicia były najbardziej widoczne. Z filtrem obraz jak dla mnie jest gorszy. Będę testował dalej, ale to odbicia ( wiem że każda kamerka je ukaże, bez względu na cenę) powodują, że narazie nie jestem do końca zadowolony z efektów pracy kamerki. [Obrazek: f7bedad7035dba69135c205a47c9daaf.jpg][Obrazek: 9fdd658a3d4f3f2ecdba86d9da92a790.jpg][Obrazek: ee3372a67c16acfc0e38084aba6c2665.jpg][Obrazek: 60bc9e11ddf039747cdb053a74904989.jpg]
Edit. Dodaje kolejne zdjęcie które pokazuje bez filtra moja jazde( tu odbicie nie przeszkadza w niczym, takie akceptuje).
Moze to też konsekwencją niskiego ustawienia kamery? Bo na zdjęciu z filtrem jest ona trochę wyżej ustawiona...?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: 3d71be302b022607c982edf72cc57689.jpg]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości