Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy działa ci filtr CPL Viofo?
TAK
NIE
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oryginalny filtr CPL do Viofo - czy działa?
#45
(13-07-2018, 18:24:28)marekelb napisał(a): ale głosu w ankiecie oddać nie mogę na tak postawione pytanie.

Ja też.
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#46
Ciekawi mnie jeszcze, jakie byłyby efekty, gdyby filtr nie był o prostej powierzchni a zaokrąglonej (zapewne o różnym promieniu w zależności od kąta widzenia obiektywu) podobnej jak w okularach.

Niemniej, obraz i tak byłby stratnym, ale przynajmniej działanie filtra (niewykluczone) byłoby bardziej równomierne we wszystkich kątach  padania światła w obiektyw.
Ale może niech się ewentualnie wypowiedzą znawcy optyki (?)
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#47
(13-07-2018, 16:50:40)pizdys napisał(a): Byc moze pozycja EV:-1 w Viofo oznacza tyle co -2 w innej kamerze...ale sprawdz dokaldnie, jak mozesz to wrzuc chociac przkladowe zjecie z EV-1 (z CPL). thx

Mam już po kilka przechwytów z różnymi ustawieniami, oraz bez filtra. W poniedziałek dołożę jeszcze z EV-1/3 i -1/2 i wrzucę. Na chwilę obecną muszę przyznać, że wyniki są niejednoznaczne, bo bardzo dużo zmienia perspektywa (czy pod słońce, czy nie).

@High Co do ankiety, to musiałbym odpowiedzieć, że działa, ale ciągle jeszcze nie wiem czy w sposób zadowalający, oraz czy relacja korzyść z eliminacji odbić/utrata jakości szczegółów nagrania jest warta zachodu (skłaniam się, że nie, ale spróbuję jeszcze mniej radykalnych ustawień ujemnych).
 
Odpowiedz
#48
OK. Zrobiłem kilka zrzutów z różnymi ustawieniami z dzisiejszej porannej jazdy (aby materiał był obiektywny w porównaniu, to prawie wszystkie przechwyty są z jazdy w kierunku mniej-więcej zachodnim, więc słońce miałem z tyłu), kilka jest z innego dnia, co będzie widać po dacie. W mojej ocenie Filtr nadaje się do ...szuflady, ewentualnie można wykorzystać ramkę, bo dobrze trzyma się na obiektywie i wkleić profesjonalny, szklany filtr CPL. Oceńcie sobie sami.
https://www.dropbox.com/sh/g0tz6nnoqu1q6...WUaNa?dl=0
 
Odpowiedz
#49
Ja go oceniałem inną metodą, a mianowicie nie na kamerce (gdzie zachodzą opisane wcześniej zjawiska, nie do przeskoczenia przez żaden filtr), tylko przed oczami, obserwując odbicia na przedniej szybie. Z pozycji kierowcy filtr likwidował wszystkie widoczne na wprost (normalne pole obserwacji drogi) i osłabiał te widoczne na prawej stronie szyby. Moim zdaniem nie ma możliwości by jakiś inny filtr zrobił to lepiej, niezależnie od tego jak bardzo byłby szklany lub profesjonalny.
(Profesjonalność filtrów oznacza tyle, że są jednorodne i nie wprowadzają innych zniekształceń obrazu, co jest istotne przy fotografii.)

Ograniczamy się oczywiście do filtrów mających na całej powierzchni tan sam kierunek polaryzacji.
Teoretycznie wyobrażam sobie filtr mający kierunki polaryzacji ustawione coraz bardziej skośnie w miarę oddalania się od środkowej osi pionowej (musiałby być zresztą dopasowany do nachylenia konkretnej szyby w aucie), ale nie sądzę by gdzieś takie produkowali, a nawet by była znana metoda wytwarzania. Jak ktoś wymyśli metodę, to ma wolną rękę w opatentowaniu i produkcji takowego.

Minus tego teoretycznego filtra jest taki, że przestałby on wtedy filtrować odbicia od powierzchni wody z boku drogi (kałuże lub stawy). Z góry zaznaczam, że składanie dwóch filtrów polaryzacyjnych, o różnych kierunkach, razem, nie jest dobrym pomysłem.
 
Odpowiedz
#50
Wrzuciłem jeszcze kilka przechwytów z dnia dzisiejszego, gdy było pochmurno.
https://www.dropbox.com/sh/g0tz6nnoqu1q6...WUaNa?dl=0
Dla mnie temat filtra został niniejszym wyczerpany. Może @High zmieniłbyś temat wątku na zamiast "czy działa" na np. "czy warto", co pozwoliłoby odpowiedzieć w ankiecie.
 
Odpowiedz
#51
Za 35pln można kupić na alliexpres i wysyłka w cenie.
 
Odpowiedz
#52
@ponik jak zależy na szybkości przesyłki kup w PL jak chcesz zaoszczędzić 10 PLN kup w Chinach
ja się dogadałem w polskim sklepie i dostałem filtr za grosze Smile

@vvvvRS gdzie masz tą cenę ?????
Aktualny dorobek:

[Obrazek: aktualny-dorobek.jpg]
 
Odpowiedz
#53
Przepraszam, nie spr ile dziś kosztuje. Mój błąd.

Na koniec maja zamawiałem za 35pln. Dziś najtaniej 47pln z wysyłką. Mi na czasie zupełnie nie zależało.
 
Odpowiedz
#54
Sprawa się pomału wyjaśnia co do mojego pierwszego postu, że filtr mi zasłania rogi obrazu.

http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid265844

Co dziwne, filtr mi zasłaniał również w A119S V2, nie tylko w A129Duo.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#55
@High, te przycięte narożniki to chyba jego najmniejszy mankament:-).
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości