• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy działa ci filtr CPL Viofo?
TAK
NIE
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oryginalny filtr CPL do Viofo - czy działa?
(13-07-2018, 18:24:28)marekelb napisał(a): ale głosu w ankiecie oddać nie mogę na tak postawione pytanie.

Ja też.
Dorobek:
[Obrazek: 83499d32530b3287gen.jpg]
Formatting SD card. Please not disconnect the power...      We starting.

Odpowiedz
Ciekawi mnie jeszcze, jakie byłyby efekty, gdyby filtr nie był o prostej powierzchni a zaokrąglonej (zapewne o różnym promieniu w zależności od kąta widzenia obiektywu) podobnej jak w okularach.

Niemniej, obraz i tak byłby stratnym, ale przynajmniej działanie filtra (niewykluczone) byłoby bardziej równomierne we wszystkich kątach  padania światła w obiektyw.
Ale może niech się ewentualnie wypowiedzą znawcy optyki (?)
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.

Odpowiedz
(13-07-2018, 16:50:40)pizdys napisał(a): Byc moze pozycja EV:-1 w Viofo oznacza tyle co -2 w innej kamerze...ale sprawdz dokaldnie, jak mozesz to wrzuc chociac przkladowe zjecie z EV-1 (z CPL). thx

Mam już po kilka przechwytów z różnymi ustawieniami, oraz bez filtra. W poniedziałek dołożę jeszcze z EV-1/3 i -1/2 i wrzucę. Na chwilę obecną muszę przyznać, że wyniki są niejednoznaczne, bo bardzo dużo zmienia perspektywa (czy pod słońce, czy nie).

@High Co do ankiety, to musiałbym odpowiedzieć, że działa, ale ciągle jeszcze nie wiem czy w sposób zadowalający, oraz czy relacja korzyść z eliminacji odbić/utrata jakości szczegółów nagrania jest warta zachodu (skłaniam się, że nie, ale spróbuję jeszcze mniej radykalnych ustawień ujemnych).

Odpowiedz
OK. Zrobiłem kilka zrzutów z różnymi ustawieniami z dzisiejszej porannej jazdy (aby materiał był obiektywny w porównaniu, to prawie wszystkie przechwyty są z jazdy w kierunku mniej-więcej zachodnim, więc słońce miałem z tyłu), kilka jest z innego dnia, co będzie widać po dacie. W mojej ocenie Filtr nadaje się do ...szuflady, ewentualnie można wykorzystać ramkę, bo dobrze trzyma się na obiektywie i wkleić profesjonalny, szklany filtr CPL. Oceńcie sobie sami.
https://www.dropbox.com/sh/g0tz6nnoqu1q6...WUaNa?dl=0

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości