Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeskakiwanie obrazu - Viofo a119s
#1
Witam

 Co może być przyczyną lekkiego przeskakiwania obrazu podczas odtwarzania zarejestrowanych filmów na kamerce Viofo A119s (tak jakby brakowało klatek). Rozdzielczość kamerki 1920x1080 30fps, na 1920x1080 60fps przeskakiwanie klatek było większe. W odtwarzaczu i na kamerce sekundnik chodzi dobrze - obraz jakby przeskakiwał omijając kilka klatek.

 Czy słabej jakości karta micro sd? Obecnie posiadam San Disk Ultra 16GB HC1
 
Odpowiedz
#2
Wrzuciłem na YT, 1920x1080 30fps

https://youtu.be/LwmpLwfT_NI

Czy według Waszej opinii też jakość nie powala, trudno jest odczytać rejestrację mijanych aut. Przeczyściłem dziś szybę, czekam jeszcze na filtr CPL, bo kupiłem kamerkę ale sprzedawca chyba zapomniał wrzucić do paczki filtr CPL
 
Odpowiedz
#3
przede wszystkim ustawiłeś bardzo złe proporcje, czyli masz 80% nieba 20% ziemia nagrywasz odlatujace bociany? zrób 60-70% ziemia reszta na niebo, zobaczysz bedzie duzo lepiej.
 
Odpowiedz
#4
Ustaw jak pisze @Maverick09, na nagrywanie drogi a nie nieba...
Obraz i ilosc klatek jest poprawna, zapewne odtwarzasz plik bezposrednio z karty i Twoj komputer nie buforuje pliku odtwarzajac go bezposrednio z karty - dlatego obraz na twoim komputerze obraz skacze i sie przycina + slaba karta i efekty sa jakie sa...

Tutaj przeczytaj sugestie problemu:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid108083
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#5
(13-10-2018, 15:18:25)sn2010 napisał(a): (...) 
trudno jest odczytać rejestrację mijanych aut. Przeczyściłem dziś szybę, czekam jeszcze na filtr CPL
(...)
Jeśli uważasz, że CPL poprawi czytelność obrazu, to ... jesteś w błędzie - czytelność szczegółów się pogorszy.
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#6
(13-10-2018, 23:27:22)hsurim napisał(a): Jeśli uważasz, że CPL poprawi czytelność obrazu, to ... jesteś w błędzie - czytelność szczegółów się pogorszy.
Potwierdzam, jakość obrazu nie ulegnie poprawie, wręcz przeciwnie, ale bez przesady, nie traktujmy filtra jako zło wszechobecne, sa i duze plusy: zmniejszysz irytujace odbicia deski rozdzielczej widoczne na nagraniu, podczas jazdy pod słońce  bedzie duzo mniej refleksów świetlnych, przez to obraz bedzie  wyrazniejszy i bardziej czytelny, podobnie jak po załozeniu okularów przeciwsłonecznych.Musisz sam potestować i zdecydować czy filtr zakładac tylko latem czy jakość i  ewentualnie niiewielkie straty na jakości w niekorzystnych dla CPL warunkach oswietleniowych sa przez Ciebie akceptowalne? Poczytaj o CPL ,
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14411  temat jest bardzo szczegółowo opisany na forum.
 
Odpowiedz
#7
Cytat:przede wszystkim ustawiłeś bardzo złe proporcje, czyli masz 80% nieba 20% ziemia nagrywasz odlatujace bociany?

Będę musiał chyba przekleić kamerkę w inne miejsce, gdyż obniżając wysokość patrzenia, by więcej było ziemi a mniej nieba wówczas rejestruje się część przedniej maski samochodowej. Obecnie mam ją powieszoną obok mocowania lusterka w taki sposób by nie rozpraszała uwagi ale też by nie zasłaniała pola widzenia. Trzeba chyba zejść niżej z samą kamerką.

Cytat:Jeśli uważasz, że CPL poprawi czytelność obrazu, to ... jesteś w błędzie - czytelność szczegółów się pogorszy.

Bardziej liczę na zabranie części światła i odbić np. deski rozdzielczej w szybie. W poprzedniej kamerce właśnie zabierał większość odbić deski w szybie.

Cytat:Ustaw jak pisze @Maverick09, na nagrywanie drogi a nie nieba...

Obraz i ilosc klatek jest poprawna, zapewne odtwarzasz plik bezposrednio z karty i Twoj komputer nie buforuje pliku odtwarzajac go bezposrednio z karty - dlatego obraz na twoim komputerze obraz skacze i sie przycina + slaba karta i efekty sa jakie sa...

Masz rację, odtwarzałem bezpośrednio z karty, tak jak wspominałem w którymś poście nie mam żadnego doświadczenia jeśli chodzi o pracę z kamerką - tyle, że po prostu miałem ją. Poprzednia moja kamerka przelatała prawie 3 lata i nigdy nie musiałem wyciągać karty sd i oglądać to co na niej zarejestrowane - do czasu aż się zepsuła.

------------
 Korzystając z okazji mam jeszcze do Was takie pytania:

- Mam miejsce parkingowe, na które w bezchmurny dzień rano dość intensywnie patrzy słońce. Czy może to przyczynić się do szybszego wyeksploatowania kamerki (jakiegoś wypalenia obiektywu ?)

- Czy żeby uchwycić więcej ziemi niż nieba to obniżenie umiejscowienia wysokości kamery powinno pomóc by nie rejestrować tyle nieba ale i też deski rozdzielczej czy maski auta ?

- Czy jeśli mam kamerkę podpiętą pod kluczyk, która ma tylko rejestrować to co dzieje się gdy prowadzę pojazd to jest jakiś sens karty większej niż 16GB ? Czytałem wątek na forum o pojemnościach karty i pozostawieniu na parkingu. U mnie pełen automat tylko do drogi więc trybu parkingowego nie używam.

Dziękuje raz jeszcze za pomoc i będę wdzięczny za rozwiązanie wątpliwości w w/w pytaniach
 
Odpowiedz
#8
(14-10-2018, 08:36:47)sn2010 napisał(a):
Cytat:przede wszystkim ustawiłeś bardzo złe proporcje, czyli masz 80% nieba 20% ziemia nagrywasz odlatujace bociany?

Będę musiał chyba przekleić kamerkę w inne miejsce, gdyż obniżając wysokość patrzenia, by więcej było ziemi a mniej nieba wówczas rejestruje się część przedniej maski samochodowej. Obecnie mam ją powieszoną obok mocowania lusterka w taki sposób by nie rozpraszała uwagi ale też by nie zasłaniała pola widzenia. Trzeba chyba zejść niżej z samą kamerką.

Cytat:Jeśli uważasz, że CPL poprawi czytelność obrazu, to ... jesteś w błędzie - czytelność szczegółów się pogorszy.

Bardziej liczę na zabranie części światła i odbić np. deski rozdzielczej w szybie. W poprzedniej kamerce właśnie zabierał większość odbić deski w szybie.

Cytat:Ustaw jak pisze @Maverick09, na nagrywanie drogi a nie nieba...

Obraz i ilosc klatek jest poprawna, zapewne odtwarzasz plik bezposrednio z karty i Twoj komputer nie buforuje pliku odtwarzajac go bezposrednio z karty - dlatego obraz na twoim komputerze obraz skacze i sie przycina + slaba karta i efekty sa jakie sa...

Masz rację, odtwarzałem bezpośrednio z karty, tak jak wspominałem w którymś poście nie mam żadnego doświadczenia jeśli chodzi o pracę z kamerką - tyle, że po prostu miałem ją. Poprzednia moja kamerka przelatała prawie 3 lata i nigdy nie musiałem wyciągać karty sd i oglądać to co na niej zarejestrowane - do czasu aż się zepsuła.

------------
 Korzystając z okazji mam jeszcze do Was takie pytania:

- Mam miejsce parkingowe, na które w bezchmurny dzień rano dość intensywnie patrzy słońce. Czy może to przyczynić się do szybszego wyeksploatowania kamerki (jakiegoś wypalenia obiektywu ?)

- Czy żeby uchwycić więcej ziemi niż nieba to obniżenie umiejscowienia wysokości kamery powinno pomóc by nie rejestrować tyle nieba ale i też deski rozdzielczej czy maski auta ?

- Czy jeśli mam kamerkę podpiętą pod kluczyk, która ma tylko rejestrować to co dzieje się gdy prowadzę pojazd to jest jakiś sens karty większej niż 16GB ? Czytałem wątek na forum o pojemnościach karty i pozostawieniu na parkingu. U mnie pełen automat tylko do drogi więc trybu parkingowego nie używam.

Dziękuje raz jeszcze za pomoc i będę wdzięczny za rozwiązanie wątpliwości w w/w pytaniach
Chcac zachować właściwe proporcje 60%40% raczej nie unikniesz widoku maski na nagraniu, ale w czym to przeszkadza??u mnie jest tak
[Obrazek: Bez-nazwy-3.jpg]
 Wielkość karty pamieci ma duzy wpływ na jej zywotność(trwałość), mniejsza pojemność szybciej bedziesz musiał kupić nowa bo mała pojemnośc to wieksza ilość cykli zapisu co bardzo zwieksza zuzycie.
Temperatura i słońce raczej nie uszkodza obiektywu na parkingu, a przynajmniej nie słyszałem o takim zdarzeniuu, jedyne co moze ulec awarii to spuchnieta bateria która uszkodzi elektronike przy dobrych kondensatorach problem znika.
 
Odpowiedz
#9
(14-10-2018, 09:29:37)Maverick09 napisał(a):
(14-10-2018, 08:36:47)sn2010 napisał(a):
Cytat:przede wszystkim ustawiłeś bardzo złe proporcje, czyli masz 80% nieba 20% ziemia nagrywasz odlatujace bociany?

Będę musiał chyba przekleić kamerkę w inne miejsce, gdyż obniżając wysokość patrzenia, by więcej było ziemi a mniej nieba wówczas rejestruje się część przedniej maski samochodowej. Obecnie mam ją powieszoną obok mocowania lusterka w taki sposób by nie rozpraszała uwagi ale też by nie zasłaniała pola widzenia. Trzeba chyba zejść niżej z samą kamerką.
Chcac zachować właściwe proporcje 60%40% raczej nie unikniesz widoku maski na nagraniu, ale w czym to przeszkadza??u mnie jest tak
[Obrazek: Bez-nazwy-3.jpg]
 
To ja mam ustawione tak, że mi wyłapuje nawet fragment deski rozdzielczej (ok. 10 cm) i mnie też to nie przeszkadza. Najważniejsze, żeby kamerka robiła to, do czego została stworzona, a nie do nagrywania głównie przelatujących ptaków na niebie  Smile
Punkty: 0
Kamery: Przód - Viofo A119-G V3  / Tył - CVR-A7810-G PRO
Była: Mobius ActionCam V3 Lens C2
 
Odpowiedz
#10
Ale kamera wlasnie ma nagrywac dolna czesc w tym maske samochodu, bo chyba po to jest aby ewentyalne szkody zarejestrowac?!?!
Bo jak ktos uderzy Cie na parkingu to wlasnie bedziesz widzial gdzie, i kto,

Jak bedziesz nagrywac niebo to tego typu sytuacji nie zarejestrujesz:
https://youtu.be/Q7mHO6fub1A

No chyba ze na cos szczegolnego ma niebie oczekujesz?



Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości