Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SIV S10
#1
Cześć chłopaki. Znalazłem na internecie taką kamerkę jak w tytule.

Nie widzę o niej żadnego tematu (?) a ma sensor SONY IMX323 oraz Novateka 96663 w dodatku jednostka centralna jest po kablu z dwoma małymi kamerkami, posiada też WIFI a i cena jest znośna.

[Obrazek: a7662ebfaa3d4928ab073614b3800dff.jpg]
Posiada ktoś? Jakieś opinie? Warto?

@pizdys mógłbyś się wypowiedzieć? A najlepiej przetestować  Big Grin
 
Odpowiedz
#2
Nie znam Siv S10 choc sam producent jest mi znany i od pewnego czasu robia calkiem udane kamery. I tutaj powinienem skonczyc swoja wypowiedz o siv s10 (bo co mozna powiedziec skoro sie jej nie ma), ale patrzac na jej specyfikacje mozna juz pewne zalety i wady wyciagnac, ja bym to widzial tak:

Zalety siv s10:
+ baza chowana w schowku to po prostu REWELACJA!!
Bo nawet kiedy zlodziej juz ukradnie kamery to pozostaje mu szukac bazy ktora moze byc w schowku, pod siedzeniem (wszedzie).
+ male kamery na szybie to "spokoj" i czystosc na szybie bez kabli i duzych wiszacych, drogich kamer (kto z was sie nie zastanawial czy zostawiona kamera w samochodzie nadal bedzie jak wrocicie do auta, lub nad ranem?)

Wady Siv s10:
tutaj az grzechem jest sie nie odniesc do "dyktatora A129" ktory jest jej bliska specyfikacja ale tez najwiekszym konkurentem:
- Siv S10 ma imx323 (jest to slabsza matryca od Imx291 z Viofo, ale nadal w scislej czolowce pod wzgledem nagran do fullhd 1080p)
- F1.8 w S10 to nie F1.6 u Dyktatora
- sila rzeczy to A129 za sprawa czulszej matrycy i przeslony lepiej zlapie inny samochod w ruchu...
- w trybie 1ch brak 60fps (fakt, ze nie podzielam tego trybu pracy, ale technicznie pokazuje to przewage A129)
- bateria - tak wiem, moglem to w wadach wymienic jako pierwsze i juz dalsze czytanie bylo by tu zbedne, zgoda ale... no ale... znacie mnie Smile musze was czyms trzymac tu na forum Wink
- jakosc wykonania SIV S10 nie jest mi znana i glupio mi sie wypowiadac (nie wypada, ale ciezko tu bedzie siv pobic Viofo, bo juz wiemy ze Viofo to pewna czesc firmy GitUp ktora opanowala APP NTK to perfekcji, ponadto ma optyke trzymajaca ostrosc, oraz wspomniane kondensatory ktore fundamentalnie sa tu elementem dajacym jej dluzsze zycie od Siva).

Wiem, ze po raz kolejny wspomniane zostalo Viofo, ale co innego jest na rynku dobrym odniesieniem? DOD RC500S? DOD tutaj jest znokautowany przez A129 tak brutalnie ze az wstyd przy cenie DODa. Mio? Ktore Mio, czyba nie te z CPU AIT ktorego juz nikt nie stosuje... a po za tym Mio kocha Baterie wszelkiej masci i wielkosci (porazka). Nie mam pomyslu jakiego innego duala mozna brak pod uwage niz A129, na obecna chwile Viofo przejelo tu rynek kladac na lopatki praktycznie wszystko w tej cenie....

PRECZ Z VIOFO! Wink
Obalic dyktatora!!! Wink
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#3
Czy ona na pewno ma baterię? W kamerach wątpię - jak już to w centralce, w opisie jest zapis "tryby parkingowe wymagają stałego zasilania" może jednak kondek?  Confused 

Brałbym gdyby nie ta bateria, centralka na kablu to moje marzenie.
 
Odpowiedz
#4
Generalnie ten SIV S10 to jest praktycznie to samo co np. M9S czy M6S, tylko obydwie kamerki ma na kablu zamiast jednej z nich wbudowanej w jednostkę centralną. Ogólnie dość poprawne i w miarę niezawodne kamerki (raczej rzadko wracają) , wyróżniające się np. funkcją kamery cofania, a model S10 tą jednostką centralną do schowania gdzieś w środku auta. Oczywiście mają baterie.

Tutaj wszystkie kamery SIV + nagrania testowe w każdym z nich:
https://www.wideorejestratory24.pl/pl/se.../5?url=siv
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#5
Bateria w centralce po przemyśleniu trochę jednak ratuje sytuację, w schowku tak się nie nagrzeje jak na podszybiu, zawsze to jakiś cień. Po spuchniętej cvr mam uraz Big Grin

@evad prośba, mógłbyś zmierzyć centralkę?

Jak się zdecyduję wrzucę jakąś mini recenzję, oczywiście jak pizdys nie będziesz miał nic przeciwko Big Grin
 
Odpowiedz
#6
(06-08-2018, 08:38:30)Zairon napisał(a): Bateria w centralce po przemyśleniu trochę jednak ratuje sytuację, w schowku tak się nie nagrzeje jak na podszybiu, zawsze to jakiś cień. Po spuchniętej cvr mam uraz Big Grin

@evad prośba, mógłbyś zmierzyć centralkę?

Jak się zdecyduję wrzucę jakąś mini recenzję, oczywiście jak pizdys nie będziesz miał nic przeciwko Big Grin
Na szybko nie mam jak, ale powinno być w danych technicznych na wr24.pl.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#7
Jeszcze jedno pytanie. Ta centralka ma jakieś uchwyty, miejsca na wkręty, cokolwiek żeby to gdzieś sensownie przymocować?

Z tego co widzę po zdjęciach to nie. Luzem do schowka to tak średnio.
 
Odpowiedz
#8
(06-08-2018, 12:08:24)Zairon napisał(a): Jeszcze jedno pytanie. Ta centralka ma jakieś uchwyty, miejsca na wkręty, cokolwiek żeby to gdzieś sensownie przymocować?

Z tego co widzę po zdjęciach to nie. Luzem do schowka to tak średnio.

No właśnie niestety nie ma żadnego uchwytu / mocowania, tu duży minus, trzeba kombinować albo przykleić do czegoś miękką taśmą dwustronną.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#9
Swietne uzupelnienie w/w wypowiedzi i potwierdzenie wielu cech o ktorych sie domyslalismy:

https://youtu.be/OcCWkgFTOTg

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości