Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi 70Mai Dash Cam Pro [Hi3556 + Sony Starvis IMX335]
#78
(25-12-2018, 13:36:05)astra napisał(a): Dzień dobry  wszystkim.

Od kilku dni jestem posiadaczem 70 Mai Dash Cam Pro.
Przeprowadzam testy porównawcze wraz z VIOFO A119.

Pierwsze spostrzeżenia to:
Niepotrzebny najwyższy format rozdzielczości, ponieważ jest w 4:3, co jest w dzisiejszych czasach nie na miejscu, tym bardziej jako samochodowy rejestrator. Gdzie interesujacy nas obszar powinien byc jak najszerszy, a nie najwyzszy.
Wyświetlacz widziany z góry, a tak jest gdy kamerka jest przyklejona do szyby, ma obraz przyciemniony, przechodzący w negatyw. Moim zdaniem powinien zostać zamontowany "do góry nogami"
W formacie 16:9 wyświetlacz rozciąga obraz w pionie do formatu 4:3 fałszujac tym proporcje obrazu.
W nocnych scenach obraz jest mniej czytelny, mniej ostry w stosunku do Viofo 119.
Dziennych scen jeszcze nie porównywałem.
Brak WDR.
Wolne wifi.
Brak wskaźnika naładowania akumulatora.

Teraz plusy:
Jakość wykonania, świetna.
Bardzo szybki start.
Znacznie lepsza jakość dźwięku. Próbkowanie 48kHz. W Viofo tylko 32kHz.
Kodowanie h265, 10-15 Mbps. Mniejsza "waga" plików w porównaniu do 264 w Viofo.
Dobra cena. Zapłaciłem za angielską wersję 208 zł bez modułu GPS.
Lepszy od Viofo White balance . Viofo robi obraz wpadający w czerwień.

Po testach dziennych jeszcze coś dopiszę.

To teraz moje obserwacje Smile

Wprowadzenia formatu 4:3 również nie rozumiem (2592x1944). W formacie 16:9 (2560x1440) nic nie jest rozciągane, to w formacie 4:3 obraz po wysokości jest większy (dodatkowe fragmenty nad i pod), obszar nagrania po szerokości jest TAKI SAM niezależnie od rozdzielczości.

Nocne sceny według moich obserwacji oraz na screenach od @rupherta wychodzą lepiej niż we Viofo. Chociaż myślę, że z tej specyfikacji można więcej wyciągnąć.
Jeśli chodzi o dzień to bez zastrzeżeń. Jakość wykonania jak i sposób mocowania na duży plus.

W mojej ocenie ciężko znaleźć aktualnie lepszy wybór do 200zł i od siebie polecam.
 
Odpowiedz
#79
Popieram przedmówcę, cena lepsza niż Viofo, nagrania nie są gorsze od tych w Viofo, do tego tryb parkingowy i WiFi. Jeśli komuś nie przeszkadza bateria to jest to super sprzęt (mi nie przeszkadza). Jedyny poważny mankament to brak GPSa i nagrywania prędkości. No i ponieważ to jest 70mai to istnieje duże ryzyko że nie będzie aktualizacji, Viofo odwala ładną robotę i utrzymuje swoje sprzęty przez długi czas.

Przykładowe nagranie, tylko miałem brudną szybę - muszę to zrobić jeszcze raz Wink

https://youtu.be/Oh9yyaqRQd4
 
Odpowiedz
#80
Kamery 70mai są już w poczekalni wr24.pl, zapraszam:
https://www.wideorejestratory24.pl/pl/se...?url=70mai

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#81
(08-01-2019, 11:22:21)evad napisał(a): Kamery 70mai są już w poczekalni wr24.pl, zapraszam:
https://www.wideorejestratory24.pl/pl/se...?url=70mai

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Nie tania ta gwarancja u Państwa Wink
 
Odpowiedz
#82
??? Policz clo vat obsluge i zrozumiesz skad sie bierze cena
 
Odpowiedz
#83
(08-01-2019, 23:19:12)luk4as napisał(a): ??? Policz clo vat obsluge i zrozumiesz skad sie bierze cena

Z tym cłem i vatem to tak na poważnie mówisz? Oj przepraszam, jeszcze zapomniałeś o transporcie, ogrzewaniu, energii, toner do drukarki, papier na faktury, paliwo na dojazd do pracy, amortyzacja sprzętu i wychodzi praktycznie za darmo! - to tak z grubsza. A tak poważniej to sprzedawca ustala ceny (marże) i to sprawa firmy. Ja wyraziłem tylko swoja opinie. Pozdrawiam!
 
Odpowiedz
#84
(09-01-2019, 00:09:12)qwert89 napisał(a):
(08-01-2019, 23:19:12)luk4as napisał(a): ??? Policz clo vat obsluge i zrozumiesz skad sie bierze cena

Z tym cłem i vatem to tak na poważnie mówisz? Oj przepraszam, jeszcze zapomniałeś o transporcie, ogrzewaniu, energii, toner do drukarki, papier na faktury, paliwo na dojazd do pracy, amortyzacja sprzętu i wychodzi praktycznie za darmo! - to tak z grubsza. A tak poważniej to sprzedawca ustala ceny (marże) i to sprawa firmy. Ja wyraziłem tylko swoja opinie. Pozdrawiam!

Zupełnie nie wiem po co ten sarkazm @qwert89.
Kolega @luk4as słusznie odpisał skąd bierze się cena legalnie sprzedawanego produktu w legalnie działającej firmie w PL. Cena końcowa produktu na danym rynku wynika z przepisów podatkowych, celnych i kosztów firmowych, pracowniczych a nie tylko gwarancja. Zdziwił byś się jaką część tej zauważalnej różnicy w cenie zostaje u właściciela firmy.
A jeśli kupujesz u majfrenda omijasz Vat+ cło(jeśli się uda) i pośredników, ale w zasadzie masz utrudnioną gwarancję lub jej nie masz. Tak, tak...wiem że to wszystko działa i każdy ma się za Janusza biznesu kupując u majfriendów.
Wybór nalezy do Ciebie...
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#85
@qwert89 na zarty.

Te forum tworza ludzie miedzy innymi z WR24 i dziela sie cennymi informacjami. Patrzac na Twoje podejscie zastanawiam sie co robisz na tym forum ? Czy przypadkiem nie powinienes siedziec na forum maj frenda ? A moze czekasz az WR24 przetlumaczy instrukcje na jezyk PL ?

Glupota ludzka nie zna granic. Dobrze ze Ty @pizdys tego nie widzisz i nie musisz sie denerwowac Smile @pizdys pozdro i mam nadzieje ze u Ciebie wsio olrajd
 
Odpowiedz
#86
Testował ktoś długość czuwania trybu parkingowego na baterii?
Na ten moment to chyba jedyny wideorejestrator z taką funkcją?
 
Odpowiedz
#87
(09-01-2019, 21:15:05)Nath4N napisał(a): Testował ktoś długość czuwania trybu parkingowego na baterii?
Na ten moment to chyba jedyny wideorejestrator z taką funkcją?

https://youtu.be/aX12tAuQ5O4?t=22
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
#88
(09-01-2019, 21:15:05)Nath4N napisał(a): Testował ktoś długość czuwania trybu parkingowego na baterii?
Na ten moment to chyba jedyny wideorejestrator z taką funkcją?
To jest tzw. pasywny tryb parkingowy, jest już kilka kamer tego typu:
https://www.wideorejestratory24.pl/kamer...t_330_76/1

Ale ogólnie ten tryb parkingowy jest raczej zawodny, właśnie z uwagi na akumulator i jego ograniczoną żywotność. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kamera z aktywnym / automatycznym trybem parkingowym.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości