Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TrueCam A7s - jak poprawić obraz
#12
(05-10-2018, 22:28:47)pizdys napisał(a): - spuchnieta bateria zadymila wnetrze kamery i zabrudzila obszar matrycy (powinno byc czuc dziwny zapach)

Ja stawiam na to, że bateria wypuściła jakiś syf i sensor lub szkło obiektywu od wewnątrz jest zabrudzone lub przeżarte.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#13
Bez rozkrecenia sie chyba nie obejdzie...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#14
(05-10-2018, 22:35:56)pizdys napisał(a): Bez rozkrecenia sie chyba nie obejdzie...

Ja bym tam zaraz rozkręcił i naprawił, szkoda sprzęta. Jestem jeszcze z tego pokolenia co naprawia a nie wyrzuca.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#15
No więc tak:

Rozkręciłem kamerkę według manuala, który gdzieś znalazłem na forum elektrody. W środku nie było żadnego syfu, wilgoci etc. Z tym co w instrukcji rozbioru kamerki różniło się tylko to, że u mnie w środku brakowało 1 śrubki od mocowania płytki pcb. Nie miało to żadnego wpływu, bo płytka trzymała się na pozostałej 1 śrubce + dobry spasowaniu.

Po dostaniu się do baterii, która to była mocno napuchnięta wylutowałem ją z płytki na stałe (tak by kamerka pracowała tylko na zasilaniu zewnętrznym)

Po wszystkim wyczyściłem obiektyw od środka i na koniec wszystko złożyłem. Obudowę póki co nie skręcałem, zostawiłem na samych zatrzaskach by sprawdzić czy po całej operacji działa. Kamerka włączyła się, trudno mi powiedzieć czy była jakaś poprawa definitywna bo bardzo się nie przyglądałem - zależało mi tylko na sprawdzeniu czy taśmy dobrze wpięte i czy działa. Działało, więc skręciłem obudowę śrubkami, założyłem maskujące gumki - włączam a tam czarny ekran poza ikonkami systemowymi, godziną datą, rozdzielczością itp.

No nic, pomyślałem że pewnie taśma od obiektywu się wysunęła - więc wróciłem do początku. Po rozkręceniu wizualnie wszystko wyglądało ok, ale profilaktycznie wypiąłem i wpiąłem ponownie obie taśmy - lecz nic to nie dało. Cały czas na wyświetlaczu daty, rozdzielczość i ikonki systemowe. No nic, zostawiłem temat na później bo dziecko mi się obudziło więc przyszedł czas na obowiązki rodzicielskie Smile

Po południu troszkę spokoju, mała właśnie zaliczała drzemkę no więc raz jeszcze podłączam zasilanie a tam już tylko czarny ekran i migające diody. Próbowałem ponownie przejrzeć, czy po wylutowaniu baterii nie doszło do jakiegoś zwarcia, ale pod lupą nawet to ładnie wyglądało. Niestety przyczyny nie znalazłem, być może taśma od wyświetlacza, być może coś z wyświetlaczem - ciężko gdybać i stwierdzić. W konsekwencji uznałem to za porażkę. I rozpocząłem poszukiwania nowego egzemplarza - tym razem nauczony doświadczeniem szukam egzemplarzy z kondensatorem.

Wybór padnie chyba na Viofo A119s. To tak tytułem zakończenia dalszej historii tego postu. Dlatego na koniec mam pytanie do Was czy jest gdzieś jakaś promocja na tą kamerkę ? Może być u naszych skośnookich przyjaciół. Coś ktoś ??
 
Odpowiedz
#16
Ja na Twoim miejscu nie ryzykowalbym zakupu bez pewnego serwisu gwarancyjnego,nauczony doświadczeniem innych wolę dopłacić i w razie czego mieć pełny serwis. Sam zdecyduj lub poszukaj lub daj ogłoszenie na forumowy bazarku.czesto można upolować coś mało uzywanego, zadbanego z gwarancją. Ja wyleczylem się z zakupów elektroniki z chińska gwarancja która nic nie gwarantuje,a zdarzają się wadliwe egzemplarze. Zajrzyj do @evad lub salve24 lub autorejestratory24 można trafić na fajne promocje
 
Odpowiedz
#17
(07-10-2018, 08:42:18)Maverick09 napisał(a): (...) Ja wyleczylem się z zakupów elektroniki z chińska gwarancja (...)
Gwarancja może i być ...
Ja np. borykam się z sytuacją, kiedy to chiński urząd celny nie wpuścił reklamowanego sprzętu na swój obszar.
"I co nam pan zrobisz " Dodgy
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#18
Ooo tym bardziej, że teraz bardzo często do paczek doliczają cło+vat więc może czasami wyjść mało atrakcyjnie. Chyba faktycznie posłucham się Ciebie i kupię. Choć TrueCam też kupowałem u polskiego dystrybutora.

Małym problemem jest fakt, że kupując kamerkę na działalność mam tylko 12 miesięczną gwarancję więc praktycznie jakby jej nie było.
 
Odpowiedz
#19
W przeważającej większości przypadkow,wady zakupu felernego (wadliwego)egzemplarza są zauwazane w niedługim czasie od zakupu. Więc sadze że nawet 12'mcy pewnej pisemnej gwarancji to wystarczający okres na ewentualny zwrot,wymiane, lub naprawę gwarancyjną
 
Odpowiedz
#20
Wrzuc zdjecia wszystkiego co sie da (ze srodka), thx!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości