• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam nad zakupem...
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663]
@marmez, warto jednak założyć czujniki cofania, lepiej będą wykrywały przeszkody niż kamera założona na szybie.
Ja mam takie czujniki już w 2gim samochodzie i męcze je kilka lat i działają bezawaryjnie:
https://allegro.pl/czujniki-cofania-park...6e964e3280
(aukcja typowo przykładowa, aby pokazać model) to te z najtańszych które polecam.

W innym aucie mam od 5lat Amervox https://sklephadron.pl/czujniki-parkowan...tlacz.html ale to już wyższa półka.
Dorobek:
[Obrazek: 83499d32530b3287gen.jpg]
Formatting SD card. Please not disconnect the power...      We starting.

Odpowiedz
(26-10-2018, 09:14:31)marmez napisał(a): Cześć. To mój pierwszy post na forum. Przymierzam się do zakupu rejestratora dwukamerowego. Myślałem o A129 ale zależy mi też na funkcji pomocy przy cofaniu, żeby (najlepiej automatycznie) widzieć na ekranie obraz z tylnej kamery.

Czy A129 sprawdzi się jako pomoc przy cofaniu, czy jednak za mały ekran, i zły kąt ekranu? Czy może do cofania założyć jakąś tanią kamerę z większym wyświetlaczem? Ewentualnie w którym miejscu forum spytać o takie rzeczy?

Od niedawna z małego Polo przerzuciliśmy się z żoną na raczej długie kombi i żona się martwi o parkowanie w mieście. Auto stare, nie ma czujników cofania. Warto zakładać takie jakie sprzedają na allegro za niedużą cenę? Czy lepiej kamerę cofania?

Gdybym zadał za dużo pytań niezgodnych z tym działem, to proszę powiedzcie, w którym miejscu najlepiej spytać/poszukać.

Pozdrawiam, marmez

Jest taka możliwość w A129 by można było używać tylnej kamery jako kamera cofania, ale musiałbyś mieć ekran nawigacji i podłączyć kablem video. Jednak popieram rozwiązanie @Rosomak-a, ponieważ jest tanie i skuteczniejsze w nocy czy ciemności. Generalnie jestem zdania, ze powinno się używać urządzenia zgodnie z przeznaczeniem. Nie ma urządzeń które wszystko robią zgodnie z naszymi wymaganiami, a jeśli takie znajdziemy to racze według zasady....jak coś jest do wszystkiego, to oznacza że jest do niczego.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene

Odpowiedz
Kamera cofania mocowana w okolicach tablicy rejestracyjnej to super sprawa, najlepszy wynalazek jaki się stosuje w autach, jak ktoś się przyzwyczai to bez jakby bez lusterek mieć auto. Czujniki są dobre jak nie ma jakiejkolwiek możliwości kamery.

Odpowiedz
(26-10-2018, 15:05:45)Sebastian_M26 napisał(a): Kamera cofania mocowana w okolicach tablicy rejestracyjnej to super sprawa, najlepszy wynalazek jaki się stosuje w autach, jak ktoś się przyzwyczai to bez jakby bez lusterek mieć auto. Czujniki są dobre jak nie ma jakiejkolwiek możliwości kamery.

Tu sie nie zgodzę, ponieważ mam to i to w aucie i niestety kamera często jest brudna i niewiele widać. A czujniki widzą w zasadzi 98% przeszkód niezależnie od stopnia zabrudzenia.
Rodzice mają w aucie kamerę cofania ze spryskiwaczem, ale to już bajka dla tych co stać na takie auto.

Odpowiedz
To samo tyczy się szyb bocznych tylnej czy lamp i lusterek. Niestety trzeba rękami poruszać co w ogóle dobre dla zdrowia, nie bójmy się jakiejkolwiek czynności fizycznej.

Odpowiedz
(26-10-2018, 18:17:17)Sebastian_M26 napisał(a): To samo tyczy się szyb bocznych tylnej czy lamp i lusterek. Niestety trzeba rękami poruszać co w ogóle dobre dla zdrowia, nie bójmy się jakiejkolwiek czynności fizycznej.

Serio?? Zapewne jak się robi 15 tyś rocznie to sobie można ciągle przecierać, ale ja robię 35tyś rocznie, a to szkiełko kamery nie nadaje się do przecierania gdy jest brudne bo zaraz się rysuje. To tylko czysta teoria, ile razy przecierałeś brudne szkiełko kamery cofania? A od aktywności fizycznej jest siłownia, bieganie, rower, rolki ale nie słyszałem by ktoś był zdrowszy od przecierania kamery cofania Tongue

Sorki za offtop, ale zawsze takie "dobre rady" mnie prowokują

Odpowiedz
(26-10-2018, 15:05:45)Sebastian_M26 napisał(a): Kamera cofania mocowana w okolicach tablicy rejestracyjnej to super sprawa, najlepszy wynalazek jaki się stosuje w autach, jak ktoś się przyzwyczai to bez jakby bez lusterek mieć auto. Czujniki są dobre jak nie ma jakiejkolwiek możliwości kamery.
Jest patent na kamerę samochodową z opcją kamery cofania w ramce tablicy rejestracyjnej.

https://www.wideorejestratory24.pl/kamer...wa-siv-m13

Nie jest to klasa A129, jakość obrazu jest słabsza, tak jak i ogólna funkcjonalność, ale jeśli kwestia kamery cofania jest dla kogoś istotna to można rozważyć.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

WR24.PL - Wideorejestratory, kamery sportowe, monitoring IP
...z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)

Odpowiedz
@High Ty "kombinowałeś" z połączeniem zewnętrznego monitora do A129, tak mi się kojarzy, bo kiedyś pytałeś @pizdys o rozpiskę kabla wideo. Tak? Jak to działa? Powiela wtedy wszystko na monitor, włącznie z menu? Wygaszacz też działa, czy może obraz z kamery widać cały czas? Jak możesz, to przybliż trochę informacji w tym aspekcie.

A cofać można też tak:
https://youtu.be/bbdcy0vnCr0
[Obrazek: bez2.png]

Odpowiedz
Witam, 
zapraszamy wszystkich zainteresowanych a niezdecydowanych jeszcze do artykułu na temat kamery Viofo A129 DUO.

https://antyweb.pl/viofo-a129-gps-dual-t...estratora/

Dodatkowo za chwilę pojawił się kod rabatowy dla czytelników antyweb.pl

Szczegóły na naszym profilu na FB:
https://www.facebook.com/ViofoPolska/pos...7568562458
zapraszamy do polubienia profilu albowiem regularnie zamieszczamy tam oferty specjalne.

Odpowiedz
(27-10-2018, 08:15:18)marekelb napisał(a): @High Ty "kombinowałeś" z połączeniem zewnętrznego monitora do A129, tak mi się kojarzy, bo kiedyś pytałeś @pizdys o rozpiskę kabla wideo. Tak? Jak to działa? Powiela wtedy wszystko na monitor, włącznie z menu? Wygaszacz też działa, czy może obraz z kamery widać cały czas? Jak możesz, to przybliż trochę informacji w tym aspekcie.

A cofać można też tak:
https://youtu.be/bbdcy0vnCr0

Mam już kabelek, ale brak mi czasu na rozmontowanie konsoli i podłączenie do monitora z Navi Sad Niestety nie mogę pomóc Sad

Odpowiedz
(27-10-2018, 23:44:03)High napisał(a): Niestety nie mogę pomóc Sad
Ok

Poszło mobilnie.
[Obrazek: bez2.png]

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 2 gości