• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam nad zakupem...
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663]
@evad , @Viofo.pl czy mozecie ustalic co z tym kablem ? Po zdjeciach z Viofo.com nie widac jakoby wtyczka zostala zmieniona. Rowniez ten filtr pizostawia duzo do zyczenia. Mozecie to ustalic ?

Odpowiedz
Chyba predzej wyjdzie nowa kamera z NT96683 niz przeprojektowany kabel HW, zysk z kabla jest "maly", a oni glownie koncentruja sie na kamerach.

Ten kabel to moim zdaniem przekombinowany pomysl, bo ze zlacza GPS nie dziala a w zlaczu kamery ociera sie o wtyczke kamery tylnej.

Klienci ktorzy nie beda w temacie beda narzekac ze kabel nie dziala (z GPS) a nie wszyscy beda chcieli zasilac z kabery bo:
- dodatkowy kabel denerwuje
- aktywne mocowanie traci sens?

Tak wiec chyba @luk4as, nie dostaniesz od nikogo "pewnej" odpowiedzi bo pytan jest wiecej niz faktycznych rozwiazan (bez przeprojektowania kamery). Mysle ze samo Viofo sie tym kablem ustrzelilo... jak bedzie to glownie z mysla o funkcji zabezpieczajacej aku przed wyladowaniem, a dla osob z power bankiem nie bedzie on mial wiekszego zastosowania...

Nastepny model Viofo napewno juz bedzie mial uwzgledniony "kabel" i mocowanie (5pin?) I byc moze czekaja aby wiedziec jak wtyczka zasilajaca bedzie w nowej kamerze wyprowadzona aby pozniej znowu nie byc zmuszonym do zmian w kablu... gdyby okazaloby sie bylaby nie w ta strone odwrócona (ocierajac o kabel kamery tylnej lub w gore a nie w dol).

Albo w ogole trafi on juz tylko do nowego modelu.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Dobrze rozumiem, że z kablem HW nie będzie działał GPS, który jest w mocowaniu?

Odpowiedz
GPS bedzie dzialal ale nie beda dzialaly funkcje aktywacji trybu parkingowego w momencie odpalania / gaszenia silnika- czyli jedna z kluczowych funkcji tego kabla.

Tryby parkingowe beda aktywowane automatycznie czyli na postawie wstrzasow (czyli np jak dlugo stoisz w korku to sie wlaczy tryb parkingowy bo kamera uzna ze samochod jest zaparkowany).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
Wybacz, chodziło mi o podłączenie kabla HW do kamery a nie do mocowania i że wtedy nie będzie działał GPS - to miałeś na myśli pisząc, że aktywne mocowanie traci sens?

Mam Neo9 i chciałbym, aby tryb parkingowy latał szybciej i nie przełączał się, kiedy stoję na światłach, więc muszę kupić kabel HW, bo inaczej tego nie osiągnę, prawda?

Napisałeś, że dla osób z power bankiem nie będzie on miał większego zastosowania. Czemu tak uważasz?
Wydaje mi się, że znajdzie się jakaś przedłużka mini usb czy przedłużacz kątowy z dłuższym ryjkiem Smile

Odpowiedz
Bedzie dzialac GPS mimo to,
z aktywnym mocowaniem chodzi tu o fakt ze w mocowaniu jest zasilanie i kamere wystarczy podpiac jak A119 i bez podlaczania dodatkowych przewodow jest ona gotowa dzialania (tak to dziala obecnie z oryginalna ladowarka).

z kablem HW podlaczonym do mocowania
zyskujemy:
- jedynie ochrone przed wyladowaniem akumulatora

tracimy:
- kabel nie aktywuje funkcji parkingowych

natomiast kabel podlaczony do kamery

zyskujemy:
- tryb parkingowy dziala

tracimy
- estetyka, a dokladniej dodatkowy kabel z boku kamery (po to aby lepiej aktywowal funkcje parkingowe).

Odpowiedz
Ufff, to mnie ucieszyłeś.
Dziękuję za łopatologiczne wyjaśnienie, ja akurat na szczęście kamerkę sobie "wbudowałem" w osłonę lusterka i mi dyndające kable nie będą przeszkadzały Smile

Odpowiedz
Witam, może ktoś coś podpowie. Auto stało 4 dni na dworze. Po otworzeniu auta zauważyłem, że kamera jest wyłączona. Jest ona na stałe podłączona do instalacji elektrycznej auta poprzez adapter, który powinien odciąć jej zasilanie w momencie uzyskania na akumulatorze 11,5. Do pracy mam 6km. Po zakończeniu pracy zauważyłem, że kamera ma zasilanie. Czy te 6km to wystarczający dystans aby podkladowac akumulator? Czy brak zasilania kamery to wynik osiągnięcia krytycznego stanu naładowania baterii (11,5)? Dodam, że ostatnio wymieniłem kartę na Samsung Pro Endurance 128GB, więc nie sądzę, aby to była wina karty...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
No cóż. 6km to bardzo krótki dystans i nie masz szans na naładowanie akumulatora. Jeżeli chodzi o napięcie w akumulatorze, to musisz sam sprawdzić. Weź miernik do ręki i zmierz ile ma voltów. Nie piszesz konkretnie, czy "po otworzeniu auta" i " po zakończeniu pracy" to ten sam czas. Jeżeli kamera była wyłączona rano, a po pracy miała zasilanie, to ten kawałek 6km wystarczył, aby podładować powyżej 11,5V.
[Obrazek: bez2.png]

Odpowiedz
Po zakończeniu pracy tj. Jak otworzyłem auto. Kamera jest na stałe podłączona do instalacji. Rano kiedy zauważyłem brak zasilania kamery kamera też była na stałe podłączona i jako podłączona ja zostawiłem w aucie 4 dni wstecz. A napięcie właśnie sprawdzę za kilka min. Czekam na kolegę z miernikiem.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
Najlepiej zmierzyć w momencie kiedy zauważysz brak zasilania na kamerze, bo teraz po powrocie z pracy zapewne kamera działa, gdyż trochę się akumulator podładował.

Ja sobie zamontowałem takie coś od chińczyków:
https://pl.aliexpress.com/item/DF-01-TV-...5c0fm60MCw

Pokazuje mi napięcie, a także temperaturę wewnątrz na desce rozdzielczej, bo na desce mam zamontowany.
[Obrazek: bez2.png]

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 4 gości