Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam nad zakupem...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663]
A o co chodzi Panowie z tym zamawianiem z Chin, że jedni dostają przycisk na BT a drudzy GPS ?
 
Odpowiedz
@pizdys jesteś w stanie sprawdzić jakie masz soczewki w A129 ? Chyba nie do końca są to obiektywy 1.6 .... jest duża szansa ze jest to 1.8 .... jesteś w stanie to sprawdzić ?

Czy zostaliśmy oszukani Wink ?
 
Odpowiedz
@luk4as,

Ciezko takie pomiary sie robi, bo trzeba wszystkie objektywy na jednej kamerze skalibrowac, pozniej w prostej linii ustawic tak aby mozliwe prosto swiatlo padalo na plansze ktora bedzie odiesieniem roznic, plansza musi byc dokladna, swiatlo tez musi prostopadle padac,

wyniki do odniesienie sie do tego objektywu ktory jest "prawdziwy" (prawdziwa wartosc), czyli im wiekszy okrag od tego "prawdziwego" tym wieksza faktyczna przeslona w stosunku do tej o ktorej wiemy ile ma, mniejsza "plama" to gorsza wartosc...

kiedys na forum probowalem (na miare mozliwosci i dostepnych narzedzi) wykonac takie pomiary:

wynik wtedy pokazal ze albo DOD nie ma F1.6 (bo wyszlo slabiej niz F1.8) albo to F1.8 jest lepsze niz w/g specyfikacji, w pozniejszym czasie porownywalem nowa optyke z DOD 2017 i wyszlo ze pozniej faktycznie mogla miec F1.6...

Podsumowujac, boje sie robic takie testy bo moze wyjsc kolejna afera, 
a pomiary tez nie sa 100% pewne, mysle ze Viofo nie sciemnia nas z wartoscia przeslony, ale faktycznie dobrze miec "ograniczone" zaufanie (do wszystkich)
 Wink  Big Grin 
  
[Obrazek: 201506bnb.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Podobno jest coś na rzeczy a Viofo milczy
 
Odpowiedz
Doszly mnie słuchy ze nowe wersje A129 maja inne objektywy i nikt nie wie czym sie roznia, czy @luk4as, zalicza sie do tego grona? Wink

Co do nowych objektywow A129, ja mam stary i pomiary chyba tu nic nie wniosa, ponoc nowe objektywy nie maja ciemnych rogow kiedy zainstaluje sie stary CPL. Nic wiecej nie wiem i nie wiem czy to potwierdzone info.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(07-11-2018, 18:51:11)luk4as napisał(a): @marekelb moglbys uderzyc do Viofo.com i zapytac czy w oficjalnym kablu cos zmienili w stosunku do testowego ? I oczywiscie podpytac o koncowke ?

Na odpowiedz ze strony "oficjalnych przedstawicieli" chyba sie nie doczekamy

Na pytanie, czy jest to finalna wersja i jakie zmiany zostały wprowadzone oraz czy wtyczka kątowa została poprawiona, otrzymałem odpowiedź jak poniżej:

"Fixed some bugs we found before, and use the the angled usb connector."

Nie popisali się z odpowiedzią.
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
@marekelb dziekuje

@pizdys nie wiem jaki mam obiektyw ale jesli sie okaze ze jest inny niz ten ktory mial byc zgodnie z zamowieniem i sie wkurze.

Oszustwo to nie jest dobry sposob na zdobywanie klientow. To tak jabys kupil komputer z procesorem 2 Mhz a okazuje sie ze to 1.5 Mhz podkrecone na 2 Mhz a nawet bez podkrecania bo jesli nikt tego nie sprawdzi to po co podkrecac.

Zaraz sie okaze ze matryce tes nie sa t akie jakie reklamowane przez producenta
 
Odpowiedz
Rzekomo Viofo zmieniło soczewkę z kątem widzenia z 140° na 135° (co powinno dać ostrzejszy obraz), ale nadal jest F1.6. Wynikiem tego jest to, że stary filtr CPL pasuje do nowego obiektywu. Tylko kiedy została wprowadzona ta zmiana? Do starszych obiektywów pasują nowe filtry CPL. Ale namieszali.
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
@luk4as, niestety,...czasy mamy takie a nie inne,
na forum wielokrotnie specyfikacja nie pokrywala sie z prawda np:
- tylna kamera Dod rc500s to nie starvis jak reklamowano, 
- dr590 ma allwinnera a nie Hisilicona,
- Cloud w Thinkware f800 (zacheta ktorej nie dotrzymano)
- Thinkware f800 kompatybilny z kartami 128gb (ale tylko swoimi, czego juz na pudelku nie pisze)
- reklama WDR czy HDR ktorego w Yi brak, a WDRa zadna kamera nigdy nie miala...
- HDR w reklamach A119 od zawsze byl (a nie bylo nigdy, pojawila sie tylko beta i to dlugo po reklamach), 
- co do realnych wartosci przeslon to smiem twierdzic ze to "wolna amerykanka" i tu wszystko jest mozliwe, podobnie jak katy widzenia... 
- DR750S z koszmarna jakoscia nagrywania w nocy ktora poprawiono po forumowych "aferach", 
- premium Iroad X9 na (jak sie okazalo) budżetowym i slabym Allwinner V3!
- sciemy, ze w 60fps kamera ostrzej nagrywa w ruchu (zadna nie nagrywa, a moglaby).
- DR900S ktora sie przegrzewa na duzo przed tym kiedy osiaga limit (bo CPU) jest zamkniety w niechlodzonym niczym piecu pod blacha, i zadne otwory wentylacyjne nic nie daja!!!
- czy kamery ktore po wyjeciu z pudelka nawet ostrosci nie maja ustawionej...a reklamowane jako TOP z fabryki ze standardami ISO (co to za ISO gdzie nie ma QA?)?

To tylko czesc poruszonych na forum "wiekszych/mniejszych" uchybien i oszukaństw, prawda?

Oczywiscie pelna zgoda, ze oszukiwanie na tym czego nie widac to beszczelnosc i zwykle naciaganie klienta, to nie powinno miec miejsca!

Nie wiem jak dlugo sledzisz forum, ale zapewniam ze rozne "sciemy" juz tu mialy miejsce, nie wygrasz z tym "marketingiem 21wieku", mozemy tylko to rozgłasniac - co staramy sie robic (czasem to dziala).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Czy ktos ma "nowe" wersje A129 z nowym objektywem?
Czy ktos moze potwierdzic ze na pudelku pisze f/1.8 + 130deg?

Pewne teorie spiskowe mowia, ze:
- viofo sprzedaje w takich ilosciach kamery ze dostawca objektywow nie wyrabia z zamowieniami i musieli przejsc na inne.

Teoria nr2:
- pierwsze wersje A129 byly z drogimi objektywami, aby kamera bedac na testach, recenzjach, porownaniach wypadla lepiej niz z wersja ktora zakladala uzywanie tanszych objektywow w pozniejszym czasie...

Teoria nr3 (najbardziej prawdopodobna):
- kiedy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o $$$ Wink

A wy co myslicie?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
@pizdys może w wolnym czasie wrzuć jeszcze jak rozróżnić obiektywy które jakie bo tam chyba po odcieniu soczewki coś można wywnioskować ..... zawsze będzie łatwiej coś ocenić. Wątpię, żeby Viofo przedrukowało kartoniki ....
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 13 gości