Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A119 V3 [Novatek NT96670 + Sony Starvis IMX335]
Witam, udało mi się dorwać Viofo A119 V3 na Aliexpress podczas Black Friday z całym zestawem (ACC+GPS+CPL).
O ile z kabla ACC skorzystam napewno, o tyle nie wiem czy sam GPS i filtr CPL da mi jakieś konkretne korzyści.

Na allegro mógłym to sprzedać za 120-150 zł, więc na waciki zostanie.

Ktoś coś poradzi? Big Grin
 
Odpowiedz
Czy jest jakieś alternatywne oprogramowanie dla V3? Bo to co prezentuje ta kamerka w nocy przy v1 z modem HDR to porażka, nie tego się spodziewałem. Jak poprawić nagrania w nocy żeby przynajmniej dorównywały tym z v1 z modem HDR.
W moich załozeniach v1 miał pójść na tył a na dzień dzisiejszy porównując nagrania z obu kamer to mam ochotę v3 sprzedać i wziąść drugą v1 :/
 
Odpowiedz
Teoretycznie Kamera V3 pod wzgledem sprzetowym moze miec HDRa i to w 2K (na lepszym poziomie niz V1 z beta HDR), ale niestety choc V1 jeszcze wyrabia z HDRem (1080p), to V3 juz sie przegrzeje (1440p) bo oszczedne wykonanie tej kamery (brak radiatora) nie pozwoli na stabilna prace w tym trybie.

Niestety V1 nie doczekala sie oficjalnego HDRa, a w wersji V3 nie brano tego trybu pracy pod uwage podczas projektowania obudowy/chlodzenia bo kamera V3 ma byc tania, ma pracowac stabilnie, i wyprzedzac konkurencje pod wzgledem jakosci nagrywania.

Wiem co myslisz, V1 swietnie radzi sobie w nocy z HDRem
Teraz nowa V3 juz nie radzi sobie w nocy w ruchu... niestety tak wyglada w dzisiejszych czasach marketing, i wiele z dzisiejszych sprzetow mogloby dzialac duzo lepiej i na miare swoich mozliwosci.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Ok. Dzięki za sprowadzenie na ziemie. Polecisz coś dobrego z jakością w nocy HDRu (w dzien to wszystke dobrze nagruwają Wink )z Viofo 119 v1 na przód+tył bez wodotryskow (ekran, wifi itp). Na chwilę obecną rozwazam tylko drugą nową v1 i mod (oczywiście w tym zakresie cenowym..) Viofo a129 ma może takie mody?
P.s sprzedam a119 v3 z CPL, bez GPS, info na p.w. 8
 
Odpowiedz
Naprawdę jest tak źle z obrazem ze 119v3 w nocy ? Tak się zastanawiam właśnie nad nową kamerką i właśnie o niej myślałem. Teraz mam trochę do myślenia w takim razie. Choć filmy z niej nie wyglądają jakoś strasznie z tego co patrzyłem. No to też będę musiał przemyśleć kupno nowej kamery.
 
Odpowiedz
W porównaniu do v1 z HDR to tablic generalnie nie widać (w ruchu). Jak uda mi sie zamontować a119 w jakiś rozsądny sposób obok a119v3 to dam dowód. Pogrzebię w ustawieniach i zobaczę obecnie mam EV -3/2 i zdjąłem CPL.... jest trochę lepiej, pogrzebię jeszcze, nagrania w dzień są dla mnie mało istotne bo na nich zawsze na którejś tam klatce coś wyłapiesz z tablicy rejestracyjnej itp.
 
Odpowiedz
Boot Delay ani reset fabryczny nie pomaga na problem z niewłączaniem się kamerki po przerwie. Problem jest w sekwencji uruchamiania auta. Przekręcenie kluczyka w poz. I podaje napięcie, trzeba poczekać, aż zacznie migać kamerka i dopiero uruchamiać samochód. Szybkie uruchomienie i cykl włącz/wyłącz/włącz unieruchamia a119 v3
 
Odpowiedz
Wink 
Zakupiłem kamerę A119 v3.  Zamontowałem rejestrator na szybie. Niestety. Po zgraniu nagrań na kompa bardzo byłem zawiedziony. Otóż na nagraniach kamera bardzo trzeszczała i obraz drgał. Nie wiedziałem co jest nie tak. Po prostu jakiś drgający obraz rejestrowała kamera jak i dźwięk trzeszczący też był rejestrowany. Dziś udałem się w krótką trasę aby wybadać co jest tego przyczyną. Dołączam krótki film. 
Otóż uchwyt mocujący do szyby nie jest w tej kamerze zbyt dobry. Po prostu kamera w tym chwycie " luźno siedzi " i rusza się. To powoduje taki dźwięk i obraz jak na nagraniu. Podczas jazdy trzymałem kamerkę ręką mocno przyciskając do szyby i obraz się poprawił jak i trzeszczenia nie było.Piszę na wszelki wypadek, Jakby ktoś miał podobny kłopot to niech sobie może sprawdzi ten uchwyt mocujący na szybie. Może z nim być problem a nie z samą kamerką
Nie wiem czy ktoś miał taki problem. Chyba że mój uchwyt był kiepski po prostu.   Smile
Napisałem też do wr24.pl . Opisałem w emailu ten problem aby wiedzieli że taki problem może wystąpić.



 
Odpowiedz
@kecsan, dzieki za info, na obecna chwile nie przypominam sobie podobnych zgloszen o takim problemie, ale mamy na uwadze fakt, ze byc moze Viofo cos zmodyfikowalo w uchwycie/kamerze co przekladać sie moze na takie problemy... 
Czekamy na info od innych wlascicieli V3 czy problem sie powtarza.
Thx.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(04-01-2020, 16:31:28)pizdys napisał(a): @kecsan, dzieki za info, na obecna chwile nie przypominam sobie podobnych zgloszen o takim problemie, ale mamy na uwadze fakt, ze byc moze Viofo cos zmodyfikowalo w uchwycie/kamerze co przekladać sie moze na takie problemy... 
Czekamy na info od innych wlascicieli V3 czy problem sie powtarza.
Thx.

Tak sobie myślę . Czytając ten wątek, kiedyś kolega matt w poście #163 , pisał że na jego nagraniach z V3 coś drży i jakiś dźwięk coś wydaje. Może to też była przyczyna tego uchwytu ? Tylko nikt nie zauważył tego. Hmm. No nic. W każdym bądź razie taki problem jak widać występuje. 
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Witam
Próbowałeś może nakleić na tył kamery tą piankę usztywniająca? Moim zdaniem z pianką kamera w uchwycie siedzi stabilniej.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości