Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A119 V3 [Novatek NT96670 + Sony Starvis IMX335]
te adaptery maja takie wady:
poziom odciecia jest ponizej progu bezpieczenstwa akumulatora (auto odpali, ale zima moze byc juz dla niego ostatnia)
podczas odpalania spadek wyladowanego akumulatora potrafi tworzyc przerwy w dostawach zasilania do kamery to z kolei moze uszkodzic karte pamieci.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
A ja nie rozumiem po co w ogóle kombinować z takim adapterem. Nie lepiej kupić oryginalny adapter od Viofo, który raz że jest pewniejszy, a dwa że kosztuje praktycznie tyle samo u nas w kraju? Właśnie mam zamiar kupić A119 V3 i nawet mi nie przyszło do głowy żeby bawić się w coś takiego (od razu biorę adapter od Viofo).
 
Odpowiedz
(29-09-2019, 11:36:42)uxer napisał(a): A ja nie rozumiem po co w ogóle kombinować z takim adapterem. Nie lepiej kupić oryginalny adapter od Viofo, który raz że jest pewniejszy, a dwa że kosztuje praktycznie tyle samo u nas w kraju? Właśnie mam zamiar kupić A119 V3 i nawet mi nie przyszło do głowy żeby bawić się w coś takiego (od razu biorę adapter od Viofo).
Dlatego, że ja taki adapter mam u siebie zamontowany z A119 V2 i nie uśmiecha mi się przy każdej zmianie kamery zmieniać również adapter.

Wysłane z HTC 10 [Tapatalk]
 
Odpowiedz
Ten adapter to tylko do funkcji parking ?
 
Odpowiedz
(30-09-2019, 19:57:28)kayciorek napisał(a): Ten adapter to tylko do funkcji parking ?
No adapter zapewnia stałe zasilanie a co za tym idzie zapewnia również działanie trybu parkingowego.

Wysłane z HTC 10 [Tapatalk]
 
Odpowiedz
VIOFO 119 v3 działa ostatecznie poprawnie, czy nie działa w ogóle? bowiem przechodzi w tryb parkingowy z którego wychodzi jedynie wersja z GPS po wykryciu ruchu 5km/h (a wiec np. po wyjechaniu z parkingu). Czy aby jej używać wystarczy wyłączyć tryb parkingowy w ogóle, wyłączyć jakiś wskazany tryb parkingowy, czy tego się wyłączyć nie da. Wstrzymuje się z zakupem bo nie bardzo w końcu rozumiem w czym problem. Chciałbym, żeby kamerka działała od włącznie zapłonu do jego wyłączenia, a gdy kupie power bank działała także w trybie parkingowym.
 
Odpowiedz
Kamerka na wyłączonym trybie parkingowym działa ok. Niestety w oprogramowaniu 1.03 dalej występują problemy z nagraniami nocnymi... Testowałem WDR off, zmieniałem EV na -1, zmieniałem zasilacz i kabel. Ogólnie mało osób ma tą kamerkę, co widać po dyskusji. Jeszcze chwilę potestuje i chyba odeśle.

Jest ktoś komu ta kamerka nagrywa poprawnie w nocy?
 
Odpowiedz
(06-10-2019, 09:07:21)robin2003 napisał(a): VIOFO 119 v3 działa ostatecznie poprawnie, czy nie działa w ogóle? bowiem przechodzi w tryb parkingowy z którego wychodzi jedynie wersja z GPS po wykryciu ruchu 5km/h (a wiec np. po wyjechaniu z parkingu). Czy aby jej używać wystarczy wyłączyć tryb parkingowy w ogóle, wyłączyć jakiś wskazany tryb parkingowy, czy tego się wyłączyć nie da. Wstrzymuje się z zakupem bo nie bardzo w końcu rozumiem w czym problem. Chciałbym, żeby kamerka działała od włącznie zapłonu do jego wyłączenia, a gdy kupie power bank działała także w trybie parkingowym.
Tryb parkingowy w A119 V3 w wersji bez GPS działa poprawnie wyłącznie z adapterem zasilania ACC (3-żyłowym). Mam nadzieję, że docelowo będzie to poprawione w kolejnych firmware.

Wysłane z mojego GM1903 przy użyciu Tapatalka

(06-10-2019, 12:42:24)tomasz102 napisał(a): Kamerka na wyłączonym trybie parkingowym działa ok. Niestety w oprogramowaniu 1.03 dalej występują problemy z nagraniami nocnymi... Testowałem WDR off, zmieniałem EV na -1, zmieniałem zasilacz i kabel. Ogólnie mało osób ma tą kamerkę, co widać po dyskusji. Jeszcze chwilę potestuje i chyba odeśle.

Jest ktoś komu ta kamerka nagrywa poprawnie w nocy?
A co jest nie tak z nagraniami nocnymi?

Wysłane z mojego GM1903 przy użyciu Tapatalka
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz




Taki problem
 
Odpowiedz
(09-10-2019, 21:31:59)tomasz102 napisał(a):



Taki problem

u mnie caly czas tak samo jak u ciebie
kamerka na oryginalnym kablu
zasilanie do kamery bezposrednio
ustwienia tak jak pizdys "przykazal"
robilem tez factory reset ale problem wystepuje nadal
 
Odpowiedz
Problem z widocznymi fioletowymi szumami jest nastepujacy:

Kamera ma zawyzony poziom ISO ponad zalecana wartosc przez producenta sensora, zalety i wady sa takie:

Zalety:
+ w ruchu kamera lepiej lapie obraz ostro (wynika to z faktu ze EV jest nizsze a rozjasnienie ISO wieksze - cyfrowe wzmocnienie czulosci)
+ doswietlenie zaciemnionych obszarow obrazu przy relatywnie dobrej i jasnej scenerii (oddalone ciemne budynki w tle).

Wady:
+ im ciemniej tym wiecej szumow
+ przy kompletnym braku oswietlenia (jak wyzej) przekraczany jest max poziom ISO co skutkune wzmacnianiem szumow tla oraz wlasnych interferencji ktora kamera sama generuje (dlatego kazdy sensor ma swoj zalecany limit).

Ustalenie poziomu ISO jest zalezne od:
Przyslony kamery (jest ona stala)
Ekiwalentu ekspozycji (zmienna)
Zastosowanego filtra IR (ma on niezmienna wartosc)

Zbyt duze ISO (wzmocnienie cyfrowe sygnalu z matrycy), zaczyna ujawniac na obrazie szumy (promieniowanie tła, niewidzialne dla ludzniego oka),
Wzmacniane jest tez swiatlo IR ktore pomimo zastosowanego filtra jest czesciowo przepuszczane, tu wlasnie producent musi znalezc odpowiedni poziom ISO do zastosowanej optyki kamery (w tym filtra IR).

Jak to rozwiazac?
Jedynie zmiana oprogramowania moze tu pomoc o ile reczna zmiana EV na mniejszy poziom, lub wylaczenie WDR jest powiazane z innymi limitami ISO.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości