Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie kamerki mają powiadomienie o nagraniu w trybie parkingowym?
#34
(29-05-2019, 20:05:36)skansen napisał(a): 6Ah na dobę

Nie ma czegoś takiego. Mylisz pojęcia. 6Ah określa 6A na godzinę, a Ty piszesz: 6A na godzinę na dobę.

Poszło mobilnie.
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
#35
(29-05-2019, 20:48:16)marekelb napisał(a):
(29-05-2019, 20:05:36)skansen napisał(a): 6Ah na dobę

Nie ma czegoś takiego. Mylisz pojęcia. 6Ah określa 6A na godzinę, a Ty piszesz: 6A na godzinę na dobę.

Nic nie mylę. Natężenie prądu 12V dla Viofo A129 to ok 250mA tj. 0,25A.
W ciągu godziny kamera zużyje 0,25Ah. Przy 24 godzinach 6Ah (0,25Ah/h * 24h).

PS
Sorry Panowie ale ja nie widzę sensu dalszej mojej obecności na forum przy takim podejściu.

PS2
(29-05-2019, 20:48:16)marekelb napisał(a): Mylisz pojęcia. 6Ah określa 6A na godzinę, a Ty piszesz: 6A na godzinę na dobę.
Ah to Amper razy godzina (a więc A*h) a nie Amper na godzinę (A / h) jak napisałeś.
 
Odpowiedz
#36
(29-05-2019, 20:52:52)skansen napisał(a): Sorry Panowie ale ja nie widzę sensu dalszej mojej obecności na forum przy takim podejściu.
Ale żeś focha strzelił. Ha ha ha.

Poszło mobilnie.

"W ciągu godziny kamera zużyje 0,25Ah. Przy 24 godzinach 6Ah (0,25Ah/h * 24h)"
a powinno być:
W ciągu godziny kamera zużyje 0,25A. Przy 24 godzinach 6A (0,25A/h * 24h).
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
#37
To nie foch. W tym wątku najpierw @pizdys a potem @marekelb zakwestionowaliście podane przeze mnie dane bez ich dokładnej analizy. To nie pierwszy raz gdy podane przeze mnie dane zostały w ten sposób potraktowane. Nie podawałem ich z głowy, były to wyniki moich obserwacji i wyliczeń.
Użytkownicy tego forum mają ogromną wiedzę o kamerach. O instalacji elektrycznej samochodu trochę mniejszą. Chciałem aktywnie udzielać się na forum, dzielić się wiedzą i obserwacjami. Tymczasem po raz kolejny jestem traktowany jak uczniak. 

(29-05-2019, 21:19:50)marekelb napisał(a): W ciągu godziny kamera zużyje 0,25A. Przy 24 godzinach 6A (0,25A/h * 24h).

No właśnie nie. 6Ah/dobę nie jest najszczęśliwszą formą podawania danych. Ale najlepiej odnosi się do tego ile kamera pobierze z akumulatora samochodu. Zdaje sobie sprawę, że nie jest to jednostka SI. 

Po 24 godzinach z akumulatora ubędzie 6Ah.

Ah, amperogodzina to Amper razy godzina (A * h) a nie amper na godzinę (A/h) jak piszesz, sprawdź w Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Amperogodzina

Szkoda jednak mi czasu na tego typu dyskusję. Dziękuję za wspólne dyskusje - forum pomogło mi wybrać kamerę. Są inne fora z mniej fundamentalistycznym podejściem.
 
Odpowiedz
#38
@skansen, Nikt nikogo nie atakuje, bez obaw Wink rozumiem co chciales przekazac... ze A129 pochlonie 6Ah (6000mAh w ciagu 24H), tak, zgadza sie.

(29-05-2019, 21:30:29)skansen napisał(a): ...6Ah/dobę nie jest najszczęśliwszą formą podawania danych. Ale najlepiej odnosi się do tego ile kamera pobierze z akumulatora samochodu. Zdaje sobie sprawę, że nie jest to jednostka SI. 

No wlasnie to troche zmylilo Wink
Ale kumam o co chodzilo teraz.
Masz racje.
6Ah mniej po 24h z aku o 12V
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#39
Ok, chyba niepotrzebnie się napinam.
Wbrew pozorom przestawanie tych kwestii w sposób przystępny dla zwykłych czytelników nie jest rzeczą łatwą. Zamiast o Ah / dobę które chyba dość łatwo sobie wyobrazić bardziej fachowo by było pisać o kWh (lub Wh). Wat jest lepszą jednostką, nie zależy od napięcia.

Jedni bardziej koncentrują się na "wejściu" 5V, ja z kolei patrzę bardziej pod kątem instalacji samochodu czyli 12V....

Z kolei wszyscy nominalną pojemność akumulatora podają w Ah... Więc, sami wiecie, rozumiecie Smile
 
Odpowiedz
#40
Burza w szklance wody.
Nie wydaje mi się, żebym był jakiś ponadprzeciętnie domyślny, ale od razu było dla mnie jasne o co chodzi (co zresztą widać po zapytaniu o tryb z poborem 250 mA).
Zabawa w Wh to dopiero byłoby dla wielu utrudnienie.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości