Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A129 PRO 4K + 1080p [Novatek NT96685 + IMX317 + IMX291]
#45
Dużo nie wyciągną na tej matrycy...
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#46
Jeszcze pozostaje kilka tricków:
- obnizenie EV, i wzmocnienie obrazu wiekszym ISO (w dzien nie bedzie widac znacznych szumow), a w nocy kamera moglaby wrocic do normalnego poziomu. 

- dynamiczna zmiana EV wraz ze wzrostem predkosci, czyli szybciej -> EV mniejszy, kilku producentow pracowalo nad tym.

- byc moze minimalne programowe rozjasnienie obrazu, kontrastu tez cos wniesie choc straty na jakosci moga byc widoczne, szczegolnie w nocy.

Napewno nigdy IMX317 nie dorowna czuloscia do IMX291 ani IMX335 (A119 V3), 

Dobrym odniesieniem jest tu kamera Blackvue DR900S z matryca 
OS08A10 z pixelem 2.0um
IMX317 ma pixel mniejszy bo 1.6um

Blackvue pomimo slabej optyki dobrze wypadl bo tam sprytnie zastosowano zabieg male EV + duze ISO

Czym jest ISO w kamerze cyfrowej?
Jest to wzmocnienie sygnalu matrycy (pixeli), to tak jak dac głosniej radio,
Robi to CPU, na wejsciu sygnalu z matrycy, wzmacnia sie wszystko wraz z szumami. Jednak w dzien szumow nie ma i w teorii mozna tu troche jeszcze zdzialac, w nocy jednak duze ISO dziala na niekorzysc.
Chyba ze zastosowany zostanie zabieg laczenia pixeli i sumowania ich w/g schematu nizej, ale taką funkcje musialby wspierac CPU (tego nie wiemy czy to potrafi), rozdzielczosc spada o polowe dokladnie z 2160p do 1080p, ale zysk czulosci jest az 4x wiekszy:

[Obrazek: images1j.jpg]

w kamerze DR900S podobnym sposobem dodano HDRa a dokladniej czesc pixeli tworzyla obraz 1 a druga czesc obraz 2:

[Obrazek: imx2941.png]

Viofo doskonale zna te wszystkie tricki, i maja dobry dzial ktory sie tym zajmuje...nie wiem tylko czy CPU wspiera takie opieracje,
Ale przypuszczac mozna ze tak, bo 3lata temu Novatek przeją firme Grain Media od SOC dla CCTV i napewno wiele zostalo zaimplementowane z Grain Media w ich nowym CPU NT96685 ktory wlasnie siedzi w A129 PRO...

Ps: @evad, czy na pudelku A129 PRO jest moze nr FCC ID?
Interesuje nas konstrukcja i chlodzenie w A129 pro...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#47
Ustawiłem EV -1, ponagrywam trochę materiału i sprawdzę czy jest wyraźna różnica.

Co do FCC ID - jest logo FCC, ale ID nigdzie nie znalazłem (pudęłko, instrukcja itp.). W PL upały już minęły, chyba bezpowrotnie w tym roku, więc trudno będzie określić jak zachowa się kamera w takich warunkach :(
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#48
Świeże info ze stajni Viofo - prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu pojawi się update firmware dla A129 PRO. Miejmy nadzieję, że popracują nad IQ i będzie jakiś progres...
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#49
Na dashcamtalk Viofo opublikowało firmware v1.0-20190916 do A129 PRO:
https://dashcamtalk.com/forum/threads/a1...are.40465/

Niestety szczególnej poprawy na domyślnych ustawieniach nie ma (obraz wciąż mocno prześwietlony i spory motion blur), ale redukcja do EV daje pewien efekt.

Kilka surowych sampli:

Poranek @ EV 0
https://www.youtube.com/watch?v=L7Bu4mJY58g

Poranek @ EV -1
https://www.youtube.com/watch?v=5I-1eaOfT0I

Popołudnie @ EV 0
https://www.youtube.com/watch?v=x_eLL3hqnKc

Popołudnie @ EV -1
https://www.youtube.com/watch?v=FxiTkW7znTk

Pochmurno @ EV -4/3
https://www.youtube.com/watch?v=UbaQOzlGZlQ
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#50
Tragedia. Kamera w ogóle nie użyteczna. Brak możliwości odczytu tablic rejestracyjnych, no może jedynie przy EV -4/3 coś tam widać, ale nie tego się oczekuje od kamery 4K.
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
#51
Poczekajmy troche, widac ewidentnie ze smialo mozna jeszcze duzo zejsc na EV, oczywiscie ze w bezposredniej odleglosci poprzednia wersja A129 lub nawet DR900S wypadnie lepiej, ale jeszcze da sie tu troche zyskac...

Wiele kamer w przeszlosci mialo zmieniane domyslne wartosci EV, w kolejnych wydaniach fw... tutaj tez oczekuje sie poprawek. To nowa kamera i zawsze z tym sa zwiazane "niespodzianki", wazne aby nie bylo tu bledów sprzetowych, typu, wieszanie sie, utrata ostrosci, nagle restarty, bledy zapisu, brak oznak zycia...

Niestety ja nadal czekam na obiecanego "sampla" a129 pro, cos Viofo dlugo mi to wysyla, chyba wiedza, ze musza sie jeszcze postarac?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#52
(19-09-2019, 17:20:13)pizdys napisał(a): Poczekajmy troche, widac ewidentnie ze smialo mozna jeszcze duzo zejsc na EV, oczywiscie ze w bezposredniej odleglosci poprzednia wersja A129 lub nawet DR900S wypadnie lepiej, ale jeszcze da sie tu troche zyskac...

Wiele kamer w przeszlosci mialo zmieniane domyslne wartosci EV, w kolejnych wydaniach fw... tutaj tez oczekuje sie poprawek. To nowa kamera i zawsze z tym sa zwiazane "niespodzianki", wazne aby nie bylo tu bledów sprzetowych, typu, wieszanie sie, utrata ostrosci, nagle restarty, bledy zapisu, brak oznak zycia...

Niestety ja nadal czekam na obiecanego "sampla" a129 pro, cos Viofo dlugo mi to wysyla, chyba wiedza, ze musza sie jeszcze postarac?

Pod względem technicznym na razie nie mam jej (prawie) nic do zarzucenia. Prawie, bo po podłączeniu kamery tylnej przy starcie zdarzało jej się zawiesić, ale tutaj podejrzewam kwestię zasilania i/lub firmware. Ta kwestia jeszcze do weryfikacji, aczkolwiek na razie skupiam się głównie na testowaniu tylko kamery przedniej.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#53
(19-09-2019, 16:24:27)marekelb napisał(a): Tragedia. Kamera w ogóle nie użyteczna. Brak możliwości odczytu tablic rejestracyjnych, no może jedynie przy EV -4/3 coś tam widać, ale nie tego się oczekuje od kamery 4K.

Porażka !!!
Podobnej jakości (a może i nawet nieco lepszej) obraz miałem kiedyś w kamerce Prestigio HD1 w 720p
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#54
Zanim cokolwiek Viofo zaczęło kombinować z Fw, jasnym było że z tej matrycy niewiele wyciągną...
Kamera nie warta poważnego zainteresowania właśnie przez IMX317
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#55
Ta matryca IMX317 to jedyny najstarszy element w tej kamerze XD
Ani starvis, ani WDR, ani czula, ani duza, ani dobra, ani w ogole...

No dali du*y... pierwszy raz w historii firmy...
Ja nie zamierzam ich tlumaczyc, niech sie sami ratują, niech kombinują...

Byc moze za okolo 3mce wypuszczą A129 PRO V2 ze zmienioną matrycą na nowszą, a jak wiemy A119 przechodzila takie wlasnie "metamorfozy" sprzetowe i to z dobrym "marketingowym" skutkiem...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości