• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamera cofania
Witam,
Trafiłem wczoraj przypadkowo na Wasze forum. Szukam kamery cofania ( myślałem o takiej w lusterku ale po przeczytaniu forum już się wyleczyłem) .
Proszę o poradę, czy dobrze myślę i coś takiego się sprawdzi.
W swoim nowym samochodzie ( renault clio 3 2010r) rozbiłem tylny zderzak i zamiast bawić się w czujniki cofania pomyślałem o zamontowaniu kamery cofania. Pierwotnie miała być taka w lusterku i dopinana do rejestracji, potem pomyślałem o  Mikavi PQ3 z kamerą cofania ( za 450 zł) ale też źle o niej piszecie na forum.
Obecnie mam pomysł żeby zamontować na tylnej szybie kamerę z wifi i oglądać obraz w trakcie cofania na smartfonie- czy coś takiego się sprawdzi czy też lepiej zamontować czujniki na zderzaku?
Druga rzecz, wszyscy piszcie o Viofo A119 i A129- one niestety nie mają wifi a nic nie mogę znaleźć o Viofo WR1 WiFi lub
Yi Dash Camera.
Chciałem zamontować na przód obojętnie co ( raczej Viofo, może G1WS) a na tył tylko kamera z WiFi, A129 DUO jest dla mnie zbyt droga.

Kamera z tyłu ma być na stałe, kamera przednia będzie demontowana. Parkuje na ulicy i nie chcę któregoś dnia zobaczyć wybitej szyby.

Odpowiedz
Kamera z podglądem przez WiFi nie będzie dobrym pomysłem. Raz, że stabilność połączenia WiFi może być wątpliwa (podatność na zakłócenia i interferencje). Dwa, to opóźnienia w transmisji obrazu z kamery do telefonu, które w skrajnym przypadku doprowadzą Cię do kolizji przy cofaniu. Trzy, to niepraktyczność takiego rozwiązania - ustanawianie połączenia z kamerą, opalanie aplikacji itp. każdorazowo przy cofaniu prędzej czy później będzie udręką, a nie udogodnienieniem.

Fajnie kamery w lusterku z opcją cofania miał SIV (M6S, M13), przy odpowiednim połączeniu obraz z kamery tylnej wskakiwał automatycznie po wrzuceniu wstecznego, ale niestety te modele wyszły z produkcji. Aktualnie innej sensownej kamery z funkcją kamery cofania nie znam. PQ3 jest w miarę ok, ale wyświetlacz jest relatywnie mały i to może być średnio wygodne na dłuższą metę.

Wysłane z mojego GM1903 przy użyciu Tapatalka
Dawid Lorenz

WR24.PL - Wideorejestratory
KS24.PL - Kamery sportowe
...z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)

Odpowiedz
Proponowałbym raczej czujniki cofania niż kamerę. Kamera jest fajnym uzupełnieniem czujników ale ich nie zastąpi...

Odpowiedz
(21-10-2019, 19:00:57)kjs13 napisał(a): Witam,
Trafiłem wczoraj przypadkowo na Wasze forum. Szukam kamery cofania ( myślałem o takiej w lusterku ale po przeczytaniu forum już się wyleczyłem) .
Proszę o poradę, czy dobrze myślę i coś takiego się sprawdzi.
W swoim nowym samochodzie ( renault clio 3 2010r) rozbiłem tylny zderzak i zamiast bawić się w czujniki cofania pomyślałem o zamontowaniu kamery cofania. Pierwotnie miała być taka w lusterku i dopinana do rejestracji, potem pomyślałem o  Mikavi PQ3 z kamerą cofania ( za 450 zł) ale też źle o niej piszecie na forum.
Obecnie mam pomysł żeby zamontować na tylnej szybie kamerę z wifi i oglądać obraz w trakcie cofania na smartfonie- czy coś takiego się sprawdzi czy też lepiej zamontować czujniki na zderzaku?
Druga rzecz, wszyscy piszcie o Viofo A119 i A129- one niestety nie mają wifi a nic nie mogę znaleźć o Viofo WR1 WiFi lub
Yi Dash Camera.
Chciałem zamontować na przód obojętnie co ( raczej Viofo, może G1WS) a na tył tylko kamera z WiFi, A129 DUO jest dla mnie zbyt droga.

Kamera z tyłu ma być na stałe, kamera przednia będzie demontowana. Parkuje na ulicy i nie chcę któregoś dnia zobaczyć wybitej szyby.
Mam czujniki i kamerkę cofania (nakładka na lusterko) i jestem zadowolony. Oczywiście zrezygnowałem z połączenia Wi-Fi, i mam po kablu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odpowiedz
Skoro jesteś zadowolony to napisz jaki model, żebym wiedział czego szukać. 
Jak działa nagrywanie z przodu po zmierzchu, czy tylna kamerę masz podpięta pod światło cofania, czy " lusterko" jest widoczne z zewnątrz ?
Słyszałem jeszcze że lusterko przeszkadza przy osłonach przeciwsłonecznych?

Odpowiedz
(23-10-2019, 17:22:14)kjs13 napisał(a): Skoro jesteś zadowolony to napisz jaki model, żebym wiedział czego szukać. 
Jak działa nagrywanie z przodu po zmierzchu, czy tylna kamerę masz podpięta pod światło cofania, czy " lusterko" jest widoczne z zewnątrz ?
Tylną kamerkę mam przy tablicy rejestracyjnej. I to jest typowo kamerka do cofania (z aliexpres za € 30) z przodu nagrywa Viofo A119 v2 i Opia 1 ,a tył obsługuje xiaomi Yi. Tylną kamerkę cofania mam przymocowaną na ramce tablicy rejestracyjnej i po kablu podłączone pod światło cofania a następnie do nakładki na lusterko. [Obrazek: f3a18c0e78e51640c1cac98b5dfc01cc.jpg]

Odpowiedz
(23-10-2019, 21:28:54)bodino napisał(a):
(23-10-2019, 17:22:14)kjs13 napisał(a): Skoro jesteś zadowolony to napisz jaki model, żebym wiedział czego szukać. 
Tylną kamerkę mam przy tablicy rejestracyjnej. I to jest typowo kamerka do cofania (z aliexpres za € 30) z przodu nagrywa Viofo A119 v2 i Opia 1 ,a tył obsługuje xiaomi Yi. Tylną kamerkę cofania mam przymocowaną na ramce tablicy rejestracyjnej i po kablu podłączone pod światło cofania a następnie do nakładki na lusterko. [Obrazek: f3a18c0e78e51640c1cac98b5dfc01cc.jpg]

W dzień jest lepiej, chociaż czego można oczekiwać za takie pieniądze
[Obrazek: 7729bb982fe1bb9cb29647b26fbeb043.jpg]

Odpowiedz
idąc na przekór pytaniu o kamerę: my zawsze doradzamy czujniki cofania. Ewentualnie czujniki z kamerą, które można podpiąć niemal do każdego niefabrycznego radia (przez zwykłe RCA). Rozwiązanie w miarę tanie i wygodne. Polega sie na czujnikach cofania (nie ma rozproszenia uwagi na obraz z kamery + "obsługa" lusterek) a w razie czego jest podgląd na radiu. Tu pokazaliśmy jak to działa: https://bit.ly/2WLw5ib

Odpowiedz
Sprawa załatwiona.
Na allegro kupiłem kamerę w ramce tablicy rejestracyjnej plus lusterko z monitorem ( koszt chyba 103 zł), oddałem samochód do elektromechanika i w cenie 400 zł zamontowali mi czujniki cofania i w/w kamerę.
Trochę się zdziwili, bo nigdy czegoś takiego nie montowali, myśleli  że to jest rejestrator jazdy w lusterku z tylną kamerą i ostatecznie zeszli z ceną o 50 zł. 
A teraz opis Smile .
Czujniki są fabrycznie srebrne, odcień nie jest idealny ale nie rzuca się to w oczy, są to typowe "chińczyki" i są większe niż fabryczne. Po stronie pasażera jest ekran od czujników cofania ( nie potrzebowałem ekranu ale cena brzęczyk/ ekran z brzęczykiem była taka sama, więc kazałem go zamontować). Obraz, jak już napisałem jest w lusterku wstecznym. Ciężko ustawić jasność i kontrast żeby było widać w dzień, musi być pochmurno. Za to w nocy obraz jak w noktowizorze, robiłem próbę na nieoświetlonej uliczce i jest idealnie.
Ponieważ i w pracy i pod domem na parkingu mam krawężnik a za nim łąkę, więc czujniki nawet nie reagują, używam wtedy kamery. Przy parkowaniu równoległym ten zestaw jest idealny.

Nie wiem jak będzie później, uważam że czujniki są przydatne a z kamery jestem zachwycony. Zdaję sobie jednak sprawę że w słonecznie dni nie będę nic widział w ekranie lusterka. I jeszcze jeden minus, po dwóch tygodniach jazdy zerdzewiały śruby do regulacji kamery cofania.

Odpowiedz
(29-11-2019, 22:10:01)kjs13 napisał(a): ...
Zdaję sobie jednak sprawę że w słonecznie dni nie będę nic widział w ekranie lusterka.
...
W słoneczny dzień, przy cofaniu, przestaw lusterko w DÓŁ (bo po przestawieniu w górę odbija się podsufitka), chyba że masz lusterko fotochromatyczne bez tej staroświeckiej funkcji ograniczającej oślepianie przez jadących z tyłu.
U mnie to działa...

Tomek

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości