• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamera Przód + Tył (z Cofaniem)?
Tak, naturalnie. Pełni rolę normalnego lusterka. Menu polskie w HS900 jest, w 70mai nie.

Wysłane z mojego GM1903 przy użyciu Tapatalka
Dawid Lorenz

WR24.PL - Wideorejestratory
KS24.PL - Kamery sportowe
...z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)

Odpowiedz
Dawid a powiedz mi jeszcze czy parametry kamery tylnej w HS900 są lepsze nić w 70mai i czy ewentualnie po uszkodzeniu kamery tylnej /bo mam zamiar montować na zewnątrz/ jest możliwość dokupienia do niej kamery cofania 70mai, które są dostępne oddzielnie? Czy będą kompatybilne z HS900?

Odpowiedz
(05-06-2020, 11:45:26)Dymar3 napisał(a): Dawid a powiedz mi jeszcze czy parametry kamery tylnej w HS900 są lepsze nić w 70mai i czy ewentualnie po uszkodzeniu kamery tylnej /bo mam zamiar montować na zewnątrz/ jest możliwość dokupienia do niej kamery cofania 70mai, które są dostępne oddzielnie? Czy będą kompatybilne z HS900?

Tylna kamera do HS900 PRO ma sensor 2308Y (nie-Sony), więc teoretycznie gorszy niż w 70mai RC05, ale jakość moim zdaniem jest akceptowalna jak na ten typ kamery.

Złącze do podłączenia tylnej kamery w HS900 i D07 jest identyczne. Nawet podłączyłem testowo tylną kamerę od HS900 do 70mai D07 i zadziałało, normalnie D07 ją wykrył, działa funkcja cofania itp.. Podejrzewam zatem, że w drugą stronę też zadziała. :)
Dawid Lorenz

Odpowiedz
Ok rozumiem. Dzięki:-)

Odpowiedz
Zapraszam do recenzji wspomnianej w tym wątku kamery samochodowej w lusterku z opcją kamery cofania - HS900 PRO
https://www.youtube.com/watch?v=3sI887dZyI8

Dawid Lorenz

Odpowiedz
Można zobaczyć jak ta kamerka cofania spisuje się w nocy? Bo w dzień to raczej każda sobie poradzi...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odpowiedz
W dużej mierze pewnie zależy to od jakości świateł cofania...

Odpowiedz
(29-06-2020, 15:22:11)Dymar3 napisał(a): W dużej mierze pewnie zależy to od jakości świateł cofania...
Pytanie było sprecyzowane dokładnie. Mam kombi, cały tył czarny (folia 95%) światła cofania bardzo jasne, ale uwierz mi że gdyby nie kamerka to w nocy ciężko byłoby wycofać.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odpowiedz
@evad dzięki za materiał. I za stronę o BTSach też -dobra robota Wink

Zastanawiam tylko czy da się w ogóle sensownie pogodzić kamerę cofania z kamerą parkingową. Kamera parkingowa żeby miała sens musi mieć bardzo szeroki kąt widzenia, zbierać obraz w zasadzie zaraz za zderzakiem. Może to się odbywać kosztem zniekształcenia obrazu. Najważniejsze jest to, co blisko, dalszy plan nie jest aż tak ważny. Z kolei kamera tylna wideorejestratora nie powinna zniekształcać obrazu. Wymagania do niej są zupełnie inne. @pizdys a Ty co o tym myślisz?

Odpowiedz
Osobiscie po wielu doswiadczeniach z kamerami lusterkowymi,
Dalem sobie spokoj bo:
- nie sa monchromatyczne (trace funkcje przeciemniania w nocy kiedy za mna ktos mnie oslepia)
- kat odbicia jest jakis inny, po prostu bola mnie oczy kiedy przez to patrze
- wyglada tandetnie zarowno od zewnatrz jak i od wewnatrz (ale to moze tylko moja opinia).

Co do wspomnianej tu HS900 PRO:
Nie mialem tej akurat kamery w rekach, ale cos juz moge powiedziec:

Zalety (obiecujace):
+ bardzo mocny i wydajny CPU Hi3556
+ za sprawa CPU jest H.265 (ogromna zaleta)
+ Sony IMX335

Wady:
- akumulator! Po co? I to jeszcze 500mAh (spory jak na warunki w ktorych przyjdzie mu pracowac).
- brak info o przyslonie (pewnie dlatego bo nie ma sie czym chwalic?)
- zagwozdki przy instalacji typu, czy o nic nie zawadzi, czy kamera zawsze da sie wyregulowac aby patrzyla na wprost, w kazdym aucie?
- gumki trzymajace sa z gumy, a guma to guma... zima twarda, latem miekka...w koncu pęknie.

Pytania na ktore warto byloby poznac odpowiedz:
- czy traci ostrosc latem?
- czy jakis uzyteczny tryb parkingowy jest w drodze (low-bit, pre rec)?
- jak z jakoscia samego akumulatora, ma on sygnal temp? Jaki to akumulator? Jak wyglada, czy to typ cylindryczny, w obudowie kondensatora (jak xiaomi 70 msi pro, czy Vico m3)?
- czy dobrze wspolpracuje z formatem kart exFat?
- mozna prosic nr FCC ID (chetnie zobaczymy zdjecia ze srodka)?

Osobiscie, waznym dla mnie jest, kto to w ogole zrobil?
Czy to samoon, szdome?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]

Odpowiedz
(29-06-2020, 23:12:03)pizdys napisał(a): Osobiscie po wielu doswiadczeniach z kamerami lusterkowymi,
Dalem sobie spokoj bo:
- nie sa monchromatyczne (trace funkcje przeciemniania w nocy kiedy za mna ktos mnie oslepia)
- kat odbicia jest jakis inny, po prostu bola mnie oczy kiedy przez to patrze
- wyglada tandetnie zarowno od zewnatrz jak i od wewnatrz (ale to moze tylko moja opinia).

Co do wspomnianej tu HS900 PRO:
Nie mialem tej akurat kamery w rekach, ale cos juz moge powiedziec:

Zalety (obiecujace):
+ bardzo mocny i wydajny CPU Hi3556
+ za sprawa CPU jest H.265 (ogromna zaleta)
+ Sony IMX335

Wady:
- akumulator! Po co? I to jeszcze 500mAh (spory jak na warunki w ktorych przyjdzie mu pracowac).
- brak info o przyslonie (pewnie dlatego bo nie ma sie czym chwalic?)
- zagwozdki przy instalacji typu, czy o nic nie zawadzi, czy kamera zawsze da sie wyregulowac aby patrzyla na wprost, w kazdym aucie?
- gumki trzymajace sa z gumy, a guma to guma... zima twarda, latem miekka...w koncu pęknie.

Pytania na ktore warto byloby poznac odpowiedz:
- czy traci ostrosc latem?
- czy jakis uzyteczny tryb parkingowy jest w drodze (low-bit, pre rec)?
- jak z jakoscia samego akumulatora, ma on sygnal temp? Jaki to akumulator? Jak wyglada, czy to typ cylindryczny, w obudowie kondensatora (jak xiaomi 70 msi pro, czy Vico m3)?
- czy dobrze wspolpracuje z formatem kart exFat?
- mozna prosic nr FCC ID (chetnie zobaczymy zdjecia ze srodka)?

Osobiscie, waznym dla mnie jest, kto to w ogole zrobil?
Czy to samoon, szdome?

Odnosząc się do paru punktów:

* Z tym monochromem trudno jednoznacznie określić. Powierzchnia lusterka ewidentnie jest przyciemniona, jazda w warunkach nocnych nie sprawiała mi problemów - może to kwestia indywidualna.

* Kwestia instalacji / montażu - w tego typu kamerach montowanych na lusterko fabryczne ZAWSZE jest ryzyko, że coś nie będzie pasować, zawadzać itp. Zresztą mówię o tym wprost w moim filmie - w moim samochodzie po zamontowaniu kamerki na lusterko nie byłem w stanie otworzyć daszka przeciwsłonecznego. W samochodzie żony nie ma z tym problemu.

* Gumki mocujące - zgoda, z czasem pewnie będą parciały. Wkrótce na WR24 będą dostępne zapasowe gumki, a także moduły GPS do tej kamery. Ponadto w przyszłości prawdopodobnie w zestawie podstawowym będą dwa zestawy gumek mocujących.

* Ostrość latem - lada dzień będę w stanie to zweryfikować, dotąd pora wiosenno-letnia w tym roku w PL pod kątem upałów nie rozpieszczała. Wink

* Tryb parkingowy - tylko pasywny, tutaj cudów nie i ma i raczej nie będzie.

* Akumulator - trudno powiedzieć o jego parametrach technicznych, nie mam takiej informacji. Ale tutaj cudów też nie będzie - akumulator zawsze będzie ustępował kondensatorom.

* ExFat - do weryfikacji, kamera normalnie formatuje i pracuje z kartami >32GB, ale nie zwróciłem uwagi do jakiego systemu plików je formatuje.

* FCC ID / fabryka - niestety nie mam takich informacji.

Ogólnie rzecz biorąc, to nie ma co ukrywać, że jest to raczej klasyczny chiński OEM z lokalnym brandingiem. Kamerki w tym samym kształcie już wypuszczają lub lada chwila będą wypuszczać inni "polscy producenci". Niemniej klienci WR24.PL dość często pytają o kamerki na lusterko, a ten model moim zdaniem ma dość sensowne parametry i funkcje, nagrywa przyzwoicie, w trakcie testów nie robił większych scen, dlatego ostatecznie wylądował w ofercie WR24.PL.
Dawid Lorenz

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości