Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką kamerę kupić
#1
Witam wszystkich, Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu wideo rejestratora. Trochę poczytałem, obejrzałem recenzje i porównania wielu modeli. Nadal jednak nie mam jednoznacznego faworyta. Czego potrzebuję: - kamera na przód i na tył – ewentualnie wnętrze pojazdu - jak najwyższa jakość nagrania w dzień i w nocy - wielkość kamery przedniej "sensowna" Dodatkowe plusy: - tryb parkingowy - Na ten moment pod uwagę biorę 3 modeli: Viofo A129 Pro-G Duo - Mikavi PQ4 Dual , Vantrue N4 trójkanałowa przód, wnętrze, tył za około 1200 zł, która już m niedługo będzie dostępna w Polsce z menu pl., w tej chwili przechodzi testy. Zastosowanie kamery w samochodzie taxi, lub inne propozycje z niższym budżetem. Kamera przede wszystkim ma służyć rejestracji w przypadku zaistnienia kolizji, rejestracja wnętrza ewentualnie dodatkowo.
W dniu wczorajszym widziałem nagrania z kamery Vantrue N4, która nagrywa przód i wnętrze z przedniej kamery oraz ma kamerę tylną. Na nagraniach zarówno dzień i w noc można odczytać tablice rejestracyjne pojazdu jadącego z przodu oraz z sąsiednich pasów jak się jedzie środkowym pasem, natomiast z tylnej kamery w dzień odczytam tablice samochodu jadącego za mną i mijanego z przeciwka. W nocy jadącego za mną. Dla mnie to jest najważniejsze, gdyż w przypadku kolizji stanowi dowód w sprawie? Tak jak pisałem wcześniej samochód jeździ jako taxi.
Każdy ma swoje wady i zalety, dlatego proszę o Wasze porady. A, kamerki muszą dać się zamontować wewnątrz Toyota Corolla kombi.
 
Odpowiedz
#2
Jeśli kamera do taxi, to nadchodzące kamery 3-kanałowe jak najbardziej byłyby wskazane.

Jak dobrze pójdzie to na dniach będę miał w testach dwie takie kamery - Vantrue N4 właśnie, a także nową Zenfox T3:
https://www.zenfox.com/en/dash-cams/21-z...amera.html

W drugiej połowie czerwca tak myślę będę miał coś więcej do powiedzenia na temat tych kamer.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#3
Ok, a jeśli tylko duo chciałbym kupić, to co polecasz?
 
Odpowiedz
#4
Mysle ze tryb parkingowy ma tylko jedna kamera, A129 DUO?
Pozostale kamery jak wiem maja jedynie motion detection, no i moze time lapse, co w samochodzie taxi, ktory czesto stoi i duzo obserwuje, w ogole sie nie sprawdzi. Sprawdzi sie natomiast tryb Low-Bitrate ktory ma A129 DUO.

Tutaj mozesz zobaczyc pokaz trybow parkingowych:
https://youtu.be/YVk58fNwk14


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#5
Tryb parking Low-Bitrate jest też już w Mikavi PQ4. Tutaj szczegóły:
https://www.wideorejestratory24.pl/pl/n/...ingowe/145

Ogólnie z kamery dual to sugerowany przez pizdysia VIOFO A129 DUO, ewentualnie Mikavi PQ4 właśnie.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#6
@pizdys czy mógłbyś ocenić podzespoły znajdujące się kamerze Mikavi?

Nie znalazłem żadnych wiarygodnych testów porównawczych uwzględniających tą kamerę. Jako, że jest to brandowana elektronika trzymałbym się od niej z daleka. O powodach pisałem kilka razy.
 
Odpowiedz
#7
Nie jestem pewny co do tego kim jest prawdziwy producent kamery Mikavi PQ4 oraz co to jest za kontrukcja, ale napewno nie robi jej Mikavi... tez nie jestem zwolennikiem rebrandu, pomimo tego ze ma ona Low-bita i sie "starają" wyprzedzic oryginal poprzez modyfikacje FW. Napewno HDRa ona nie ma i sciema z ich strony idzie oczywista... nie ma HDRa bo Novatek 96663 nie robi HDRa gdy jest dual, a juz tym bardziej w 2K...

Ogolnie podejrzewam ze producentem moze byc Samoon, bo Vantrue tez ma taką kamere w swojej ofercie (Vantrue S1), a najczesciej Vantrue odbiera ODMy wlasnie od Samoona...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#8
Vantrue N4 z oficjalnej polskie dystrybucji Smile


https://kamerasamochodowa.com/produkt/ka...ue-n4-3ch/
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości