Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wideorejestrator z dobrym trybem parkingowym
#1
Witam.
Chcę kupić wideorejestrator, który spełniałby przede wszystkim 3 warunki:
- rejestruje przód i tył,
- da się odczytać nr rejestracyjne z nagrań nocnych
- ma sprawnie działający tryb parkingowy.

Niestety jestem lamerem w tych kwestiach. Myślałem o zakupie Viofo A129 Dual, ale poczytałem kilka opinii i niektórzy piszą, że ten tryb parkingowy to w tych kamerach taki sobie średni. No i teraz już nie wiem.

Możecie coś podpowiedzieć, tj. czy jednak jest coś innego lepszego na rynku co warto kupić? Czy Viofo A129 jednak da radę, a opinie o trybie parkingowym są przesadzone. Oczywiście wiem, że na pewno coś lepszego jest, ale też chcialbym kupić coś w granicach rozsądku, jeśli chodzi o cenę.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Jak napisałem kompletnie się na tym nie znam, nawet nie wiem na co zwracać uwagę przy przeglądaniu parametrów.
 
Odpowiedz
#2
witaj,

Viofo A129 DUO to bardzo dobra kamera, sprzedaję ich dużo i klienci nie narzekają.

świetną alternatywą dla Viofo jest Mikavi PQ4 DUAL - także nagrywa przód tył, świetny tryb parkingowy no i adapter do trybu parkingowego jest już w zestawie.

tutaj link do PQ4 DUal

a propo odczytuj nr tablic to 100% gwarancji nie da Ci nawet BlackVue za 2500zł
www.KameraSamochodowa.com
Z kodem autowrzuta extra zniżka¯\_(ツ)_/¯
 
Odpowiedz
#3
Viofo A129 to jedna z najlepszych opcji tego typu i faktycznie bestseller na WR24.PL - aczkolwiek jeszcze nie specyzowałeś czy są ograniczenia budżetowe. 

Niemniej jeśli nie masz jeszcze dobrego rozeznania, to proponuję zacząć nieco od teorii, zwłaszcza w kontekście "da się odczytać nr rejestracyjne z nagrań nocnych". Bo to jeden z największych mitów związanych z kamerami samochodowymi.

Polecam ten artykuł:
https://www.wideorejestratory24.info/201...jnych.html

A w kwestii trybów parkingowych, przeczytaj koniecznie to:
https://www.wideorejestratory24.pl/jak-d...ochodowych
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#4
(29-07-2020, 12:38:26)evad napisał(a): Viofo A129 to jedna z najlepszych opcji tego typu i faktycznie bestseller na WR24.PL - aczkolwiek jeszcze nie specyzowałeś czy są ograniczenia budżetowe.

Faktycznie nie napisałem budżetu. No więc cena VIOFO A129 to już dla mnie górna półka cenowa, raczej maksimum. Mógłbym ewentualnie do 1000 zł przeznaczyć. Muszę jeszcze doliczyć montaż, bo sam sobie z tym nie poradzę. Tym bardziej, że auto mam jeszcze na gwarancji.
Dzięki za linki.
 
Odpowiedz
#5
Viofo A129 DUO to rzeczywiście dobry wybór. Natomiast Mikavi PQ4 DUAL nie jest żadną alternatywą, była swego czasu dyskusja na ten temat na forum. To brandowana elektronika i to pierwszy z wielu powodów dla których bym ją sobie odpuścił.
 
Odpowiedz
#6
(29-07-2020, 12:46:36)Brooklyn napisał(a):
(29-07-2020, 12:38:26)evad napisał(a): Viofo A129 to jedna z najlepszych opcji tego typu i faktycznie bestseller na WR24.PL - aczkolwiek jeszcze nie specyzowałeś czy są ograniczenia budżetowe.

Faktycznie nie napisałem budżetu. No więc cena VIOFO A129 to już dla mnie górna półka cenowa, raczej maksimum. Mógłbym ewentualnie do 1000 zł przeznaczyć. Muszę jeszcze doliczyć montaż, bo sam sobie z tym nie poradzę. Tym bardziej, że auto mam jeszcze na gwarancji.
Dzięki za linki.

te 1000 PLNów to na samą kamerę? Bo dojdzie jeszcze karta sd (przynajmniej 128GB), ewentualny adapter zasilania HW3 (szybkie przełączanie do i z trybu parkingowego). No i jakiś powerbank by się zdał, bo aku szkoda. A mniemam, że jechanie na aku to częste komunikaty z komputera o rozładowanym aku (odczytuje lewy pobór prądu).
A129G DUO GPS + EVO 256GB + Powerbank 10Ah DIY
Ford Mondeo TDCi 2.0L PowerShift 2013
 
Odpowiedz
#7
Komunikaty o "lewym poborze" nie występują we wszystkich pojazdach Smile Nawet te z systemem start-stop mogą znosić dzielnie pobór z akumulatoraSmile Co ciekawe ASO BMW montując u Klientów kamery zasilane z akumulatora dezaktywują funkcję zgłaszania błędu i samochód dzielnie znosi taki rodzaj zasilania.

Jeśli używamy trybu parkingowego tylko przez kilka godzin dziennie (np. pod sklepem), dużo jeździmy (akumulator się doładowuje) możemy się obejść bez power banka...
 
Odpowiedz
#8
(30-07-2020, 10:21:03)skansen napisał(a): Komunikaty o "lewym poborze" nie występują we wszystkich pojazdach Smile Nawet te z systemem start-stop mogą znosić dzielnie pobór z akumulatoraSmile Co ciekawe ASO BMW montując u Klientów kamery zasilane z akumulatora dezaktywują funkcję zgłaszania błędu i samochód dzielnie znosi taki rodzaj zasilania.

Jeśli używamy trybu parkingowego tylko przez kilka godzin dziennie (np. pod sklepem), dużo jeździmy (akumulator się doładowuje)  możemy się obejść bez power banka...

Lepiej napisać o takiej możliwości, bo później będzie "tysiące" postów, że coś nie bangla Big Grin
A129G DUO GPS + EVO 256GB + Powerbank 10Ah DIY
Ford Mondeo TDCi 2.0L PowerShift 2013
 
Odpowiedz
#9
W sumie teraz dopiero zobaczyłem, że dyskutujemy w wątku o dobrym trybie parkingowym Smile Więc ok, power bank do dobrego trybu jest niezbędny Smile
 
Odpowiedz
#10
(30-07-2020, 08:21:35)deltoro napisał(a):
(29-07-2020, 12:46:36)Brooklyn napisał(a):
(29-07-2020, 12:38:26)evad napisał(a): Viofo A129 to jedna z najlepszych opcji tego typu i faktycznie bestseller na WR24.PL - aczkolwiek jeszcze nie specyzowałeś czy są ograniczenia budżetowe.

Faktycznie nie napisałem budżetu. No więc cena VIOFO A129 to już dla mnie górna półka cenowa, raczej maksimum. Mógłbym ewentualnie do 1000 zł przeznaczyć. Muszę jeszcze doliczyć montaż, bo sam sobie z tym nie poradzę. Tym bardziej, że auto mam jeszcze na gwarancji.
Dzięki za linki.

te 1000 PLNów to na samą kamerę? Bo dojdzie jeszcze karta sd (przynajmniej 128GB), ewentualny adapter zasilania HW3 (szybkie przełączanie do i z trybu parkingowego). No i jakiś powerbank by się zdał, bo aku szkoda. A mniemam, że jechanie na aku to częste komunikaty z komputera o rozładowanym aku (odczytuje lewy pobór prądu).

Tak. Mogę przeznaczyć 1000 zł na kamerę plus dodatki. Dlatego tez padlo na Viofo A129. Cena ok. 800 zł w sam raz. 
Co prawda znajomy nie poleca mi a129 dual, bo mu przerywa nagrywanie. RAz zdarza się to 3 razy na kwadrans, a czasem 3 na miesiąc. Jak odłącza tylna kamerę to wszystko gra. Nie wiem czy tylko u niego coś jest skopsane, czy to częsty problem. Słyszeliście o takich problemach w A129 dual?
Polecał mi Viofo A119 v3 albo DOD LS 500. DOD to już jednak za droga dla mnie.
 
Odpowiedz
#11
U mnie A129Duo w obu samochodach nagrywa prawidłowo. Czasami biorę kartę i sprawdzam poprawność/ciągłość nagrań. Program pokazuje ewentualne przerwy w nagraniach. Nic takiego nigdy nie było.
Może u znajomego coś nie kontaktuje?
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości