Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doładowywanie akumulatora
#1
Dzień dobry,
posiadam Skodę Rapid 1,0 TSI 110KM. Samochód jest mało używany 1 x 3 dni na trasie 50km max.
W warunkach zimowych ( dzisiaj średnia dobowa - 8 C ), akumulator traci na mocy.
Posiadam prostownik / ładowarkę mikroprocesorową Schumachera SPI6-6A 
Mam pytanie:
- jak często można doładowywać nią akumulator ?.
- czy jest bezpieczne doładowywanie co 3 dni ?
 
Odpowiedz
#2
Doładowanie na pewno nie zaszkodzi akumulatorowi. Dziwi mnie tylko, że przy takim używaniu jest problem z akumulatorem...
 
Odpowiedz
#3
Doładowywac mozesz, akumulatory samochodowe lubią byc trzymane na gornym poziomie naładowania, tak jak to w sumie dzieje sie kiedy jest samochod odpalony.

Faktycznie jak pisze @skansen, dziwnym jest fakt ze akumulator traci moc tak szybko, pojawiają sie pytania:
- jak dlugo jezdzisz po odpaleniu?
- czy masz cos podlaczone do akumulatora na postoju, np kamera?
- po czym stwierdzasz, ze akumulator ma mała moc, jakie ma on napiecie po 3dniach?

Musisz wiedziec, ze w/g teorii odpalenie silnika pobiera znaczną energie ktorą musisz zrekompensowac jazdą podczas ktorej akumulator jest doladowywany.
Rozne teorie mowią ze czas jazdy moze nawet wynosic 30min, aby akumulator odzyskał to co stracil na rozruchu silnika.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#4
Tutaj ten temat został przeanalizowany
https://www.wykop.pl/link/4500903/#comment-57989445
30 minut to może wtedy gdy jest bliski bycia pełnym, normalnie starczy krócej.
Viofo A129 PRO DUO 4K + 1080p [Novatek NT96685 + IMX317 + IMX291]
 
Odpowiedz
#5
Jeśli działają "duże" odbiorniki w samochodzie (światła, podgrzewanie foteli, grzałka dogrzewająca silnik) to akumulator może nie być doładowywany w ogóle.
 
Odpowiedz
#6
Tak jak piszą @pizdys i @skansen, możesz spokojnie doładowywać akumulator. 
Ja przy eksploatacji swojego samochodu typowo miejskiej na krótkich dystansach osobiście preferuję doładowywanie u siebie akumulatora od momentu jego zakupu cyklicznie co 1-2 miesiące (można też częściej), wydłuża się wtedy żywotność jak i sprawność akumulatora, ponieważ dobrze naładowany akumulator po rozruchu jest łagodniej traktowany przez alternator niż akumulator niedoładowany.
Punkty: 0
Kamery: Przód - Viofo A119-G V3  / Tył - CVR-A7810-G PRO
Była: Mobius ActionCam V3 Lens C2
 
Odpowiedz
#7
(18-01-2021, 16:05:07)michal napisał(a): Tak jak piszą @pizdys i @skansen, możesz spokojnie doładowywać akumulator. 
Ja przy eksploatacji swojego samochodu typowo miejskiej na krótkich dystansach osobiście preferuję doładowywanie u siebie akumulatora od momentu jego zakupu cyklicznie co 1-2 miesiące (można też częściej), wydłuża się wtedy żywotność jak i sprawność akumulatora, ponieważ dobrze naładowany akumulator po rozruchu jest łagodniej traktowany przez alternator niż akumulator niedoładowany.

Dziękuje wszystkim za odpowiedź. Mam taką możliwość i będę doładowywał akumulator (ma 2 lata).
Problemu po prawdzie niema, źle się wyraziłem co do "akumulator traci na mocy". Samochód odpalił dzisiaj rano, bez problemu. Stał na mrozie od piątku ( -11; -17 C).
Dlaczego podjąłem ten wątek :
dostałem od dzieci pod choinkę kamerkę Viofo 129 HD + adapter zasilania ACC. Jeszcze jej nie zainstalowałem. Chcę na razie zdobyć jak najwięcej informacji. Lektura i filmy na ten temat, wizyta na autowrzuta.pl, skłoniły mnie do sprawdzenia ładowania, kontroli napięcia akumulatora i jego spadków.
Moje obiekcje co do akumulatora, wzięły się stąd że kupiłem chiński woltomierz do zapalniczki. Po kilkudniowym postoju, pokazuje 12,1 V a zdarzyło się że było 11,8 V. Gdzieś czytałem że jeśli akumulator ma mniej niż 12,5V to trzeba myśleć o nowym. Samochód ma pełną gwarancję, dlatego gdyby to była prawda to bym go próbował reklamować.
Jeśli mielibyście jakieś sugestie / doświadczenia chętnie bym skorzystał
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości