Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamera przód z pasywnym trybem parking do 1000zł
#1
Question 
Witam wszystkich,

Poszukuję kamery tak jak w temacie. Czy oprócz Mio jest coś jeszcze godnego polecenia na naszym rynku? Obecnie zastanawiam się nad 866 i 846. Macie jakieś doświadczenia z wymienionymi?
 
Odpowiedz
#2
Witamy na forum,

Na poczatek wolalbym sprostowac tu zarowno temat jak i producenta w kwestii "pasywny tryb parkingowy":

Nie wiem jaką Mio stosuje tu propagande, ale w/g informacji kamera posiada baterie 240mAh (nieco wieksza niz ta w G1WH), a to starczy na wykrycie nie wiecej niz 20x ruchu/drgan. I byc moze wytrzyma w czuwaniu na 48H ktore deklaruje producent. Cudow nie ma, nie oszukujmy sie.
Ten tryb jest zawodny zarowno w kwestii wykrywania ruchu jak i w ogole ze opiera sie on na wbudowanej baterii ktora na dlugo i tak nie wystarczy. Po 2latach w ogole nie ma prawa to dzialac za sprawa osiagnietych cykli (ladowania/wyladowania baterii).
Mio bazuje tutaj na terminach ktore dla zwykłego "Janusza" mogą robic wrazenie, ale prawda jest taka, ze wiekszosc kamer ma tryby parkingowe pasywne.


[Obrazek: thinkware-u1000-installed.jpg]

Co to jest tryb parkingowy "pasywny"?
Pasywny to taki ktory jest "zewnetrzny" i bez niego kamera nie aktywuje trybu parkingowego, czyli np. zewnetrzyny kabel hardwire (Viofo HK3, Garmin HW, Thinkware HW) lub zewnetrzny "radar mikrofalowy" do poprawnego wykrycia ruchu (jak np Thinkware U1000 zdjecie wyzej lub Philips ADR900 WaveGuard).

[Obrazek: blackvue-dash-cam-dr750s-2ch-60fps-starv...00x600.jpg]

Jaki jest tryb "aktywny"?
W pelni trybem "aktywnym" nazwac mozna kamery ktore same decydują o aktywacji parkingu (np. czasowo po ustąpieniu ruchu/wstrzasu, np Blackvue DR750S, DR900S), lub maja wbudowana baterie ktora podtrzyma kamere w momencie zalaczenia sie trybu parkingowego, np Mio866 z wbudowana bateria, ale bez kabla HW!

Dlatego wlasnie przyjelo sie uwazac, ze pasywne tryby sa bardziej dokladne i oparte o cos co wspomaga kamere w aktywacji tej funkcji.

Kamery z pasywnym trybem parkingowym to napewno:
Viofo A119 V3, a129, A139 (z kablem HW)
Thinkware F750,F770,F800,Q800,U1000 (U1000+Radar+HW)
Mio 866 - tak, ale z kablem HW!

Unikaj wiec tego marketingowego bełkotu od MIO i zejdzmy na ziemie,
- Nie ma baterii w kamerze ktora zastapi "cellinka",
- Nie ma trybu parkingowego ktory sprytnie wykorzysta 240mAh na wykrywanie ruchu i "parkingowej ganksterki" na dluzej niz 30min bo sama kamera w trakcie nagrywania pobiera 250mAh.

Zabiegi reklamowe jakie stosuje tu Mio i czesc konkurencji sa tu zwykłym oszustwem!

(09-02-2021, 02:36:14)AttiCuS napisał(a): Czy oprócz Mio jest coś jeszcze godnego polecenia na naszym rynku?

Lepszym pytaniem byloby, czy w ogole Mio jest godne polecenia na jakimkolwiek rynku? Odpowiedz brzmi NIE, Nie jest godne polecenia za sprawą:
- ma baterie 240mAh, ktorą w dodatku zamiast oszczedzac to systematycznie wyladowuje na tryb parkingowy!
- nie ma Low-bitrate wiec i ciezko mowic tu w ogole o trybie parkingowym
- ma 1080p z F2.0 (i nawet jakby tu byl IMX291) to przegrywa z A129 DUO
- wysoka cena jak na prostote wykonania i slabe podzespoly.
- ograniczona temperatura pracy (+60) ze wzgledu na baterie.

A czy jest cos na "plus" dla Mio?
Tak, kamera uzywa bazy fotoradarow, ktorej nie ma konkurencja, typu Viofo, Xiaomi. i moze to pomoc uniknac mandatu- pod warunkiem wgranej aktualnej bazy fotoradarow, ale mimo to "policjanta schowanego w krzakach" kamera nie wykryje, bo system wykrywania radarow jest wrzeczy samej Aktywny (nie pasywny, czyli skanujacy zewnetrznym radarem okolice i pasma na ktorych w okolicy ktos uzywa radaru w tym lasera).



Polecam zobaczyc jakie w ogole sa stosowane tryby parkingowe w kamerach (Mio stosuje buforowany czasowo 3-5sec), mowa tu juz o momencie kiedy kamera aktywowala tryb parkingowy, Jak widzisz, czasem nie ma znaczenia w jaki sposob kamera go aktywuje (pasywnie czy aktywnie), bardziej jakiego trybu w ogole kamera uzywa.

temat:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14663

https://youtu.be/YVk58fNwk14


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#3
pizdys dziękuję za obszerne wyjaśnienie. Zanim napisałem zapoznałem się z tematem i wiem że kamerka bez baterii, natomiast z HW i powerbankiem to najlepsza opcja. Jednak z uwagi na samochód z napędem hybrydowym postanowiłem odpuścić na razie takie rozwiązanie. Mam tu na myśli głównie ze wzglę du na małej pojemności akumulator samochodowy + nieregularna jazda, glownie po miescie. Na ten moment nie chciałbym ingerować w instalacje. Kolejna kwestia to budżet gdzie nie mogę pozwolić sobie na zestaw Viofo a129 duo + hw + cellink. Może w przyszłości jak doczekamy oficjalnych powerbanków z bateriami LTO.

Jak wspomniałem bardzo dziękuję za rozwiniecie tematu, ale na ten moment zmuszony jestem pozostac przy kamerce z bateria i z trybem parkingowym -najlepiej motion detection. Napisałeś że Mio 866 posiada wspomniany tryb parkingowy ale tylko z HW. Nie mogę znaleźć nigdzie takiej informacji. Czy to samo tyczy się Mio 846?

Generalnie najbardziej zainteresował mnie tryb motion detection. Ale chciałbym żeby był on aktywny na baterii, bez potrzeby HW. Czy mamy dostępny taki sprzęt obecnie?
 
Odpowiedz
#4
(10-02-2021, 03:20:56)AttiCuS napisał(a): pizdys dziękuję za obszerne wyjaśnienie. Zanim napisałem zapoznałem się z tematem i wiem że kamerka bez baterii, natomiast z HW i powerbankiem to najlepsza opcja. Jednak z uwagi na samochód z napędem hybrydowym postanowiłem odpuścić na razie takie rozwiązanie. Mam tu na myśli głównie ze wzglę du na małej pojemności akumulator samochodowy + nieregularna jazda, glownie po miescie. Na ten moment nie chciałbym ingerować w instalacje. Kolejna kwestia to budżet gdzie nie mogę pozwolić sobie na zestaw Viofo a129 duo + hw + cellink. Może w przyszłości jak doczekamy oficjalnych powerbanków z bateriami LTO.

Jak wspomniałem bardzo dziękuję za rozwiniecie tematu, ale na ten moment zmuszony jestem pozostac przy kamerce z bateria i z trybem parkingowym -najlepiej motion detection. Napisałeś że Mio 866 posiada wspomniany tryb parkingowy ale tylko z HW. Nie mogę znaleźć nigdzie takiej informacji. Czy to samo tyczy się Mio 846?

Generalnie najbardziej zainteresował mnie tryb motion detection. Ale chciałbym żeby był on aktywny na baterii, bez potrzeby HW. Czy mamy dostępny taki sprzęt obecnie?

W skrócie, najnowsze kamery Mio, tj. 846 czy 866 posiadają de facto dwa tryby parkingowe: 

1) Pasywny, działający w oparciu o wbudowany akumulator, więc de facto rozwiązanie dość zawodne i raczej nie polecane w kontekście skutecznego monitorowania parkingowego. 

2) Aktywny (nazwany przez Mio jako "Inteligentny"), który wymaga podłączenia przez hardwire kit, czyli Mio Smartbox albo Viofo HK3 też podejdzie. I tutaj tryb działa jak w kamerach VIOFO, czyli w oparciu o sygnał ACC z adaptera. ACC ON - kamera nagrywa w pętli. ACC OFF - kamera przełącza się w tryb parking z detekcją ruchu/wstrząsów. Zasilanie jest pobierane z instalacji elektrycznej.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#5
Tak, tylko nazewnictwo Mio "Pasywny", "Aktywny" zasluguje tu moim zdaniem na termin "marketingowego bełkotu" oderwanego od rzeczywistosci:

1) urzadzenia dzialajace pasywne to dzialajace w polaczeniu z czyms, aktywne to takie co maja wszystko wbudowane (np subwoofer aktywny to taki z wbudowabym filtrem LF, i dodatkowo wzmacniaczem, natomiast pasywny subwoofer czyli sam glosnik, bez filtra, bez wzmacniacza). Mio tu troche miesza....

2) zachwalanie przewrotnie nazwanego trybu (z baterią) zasluguje na potępienie. Bo bazuje to na niewiedzy kupujacych (wiekszosc kamer ma tryb pasywny, w dodatlu ten prawdziwy z kablem lub nawet z radarem mikrofalowym).

Niech to Mio sie wezmie lepiej do roboty...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#6
Dziękuję Panowie za wyjaśnienie, będę się jeszcze musiał zastanowić przed finalnym zakupem.
 
Odpowiedz
#7
(11-02-2021, 01:02:18)pizdys napisał(a): Tak, tylko nazewnictwo Mio "Pasywny", "Aktywny" zasluguje tu moim zdaniem na termin "marketingowego bełkotu" oderwanego od rzeczywistosci:

1) urzadzenia dzialajace pasywne to dzialajace w polaczeniu z czyms, aktywne to takie co maja wszystko wbudowane (np subwoofer aktywny to taki z wbudowabym filtrem LF, i dodatkowo wzmacniaczem, natomiast pasywny subwoofer czyli sam glosnik, bez filtra, bez wzmacniacza). Mio tu troche miesza....

2) zachwalanie przewrotnie nazwanego trybu (z baterią) zasluguje na potępienie. Bo bazuje to na niewiedzy kupujacych (wiekszosc kamer ma tryb pasywny, w dodatlu ten prawdziwy z kablem lub nawet z radarem mikrofalowym).

Niech to Mio sie wezmie lepiej do roboty...

Akurat określenia "Pasywny" i "Aktywny" to są moje określenia, a nie Mio.

W kamerach Mio te tryby parkingowe są nazwane bodajże "Standardowy" i "Inteligentny".
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości