• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tania kamera ok 200zł
Witam,

Szukam taniej kamerki do ok 200zł. Kiedyś miałem B40 i byłem zadowolony. Znalazłem na ali A119 V2 za 180zł i powiedzcie, czy dostanę coś lepszego od niej.

VIOFO A119 V2 Wideorejestrator samochodowy DVR, quad HD, super kondensator 2 K, 2560x1440 P, opcjonalny GPS, filtr CPL, na deskę rozdzielczą samochodu|Kamery samochodowe| - AliExpress

zastanawiam się jeszcze nad taką. Niby dobre parametry jak na cenę, bo IMX335 i NT96670
Wideorejestrator samochodowy kamera na deskę rozdzielczą 4K Ultra HD 2.4 "rejestrator jazdy WIFI 3840*2160P 30FPS 170 szeroki kąt wykrywania lokalizator GPS Dashcam rejestratora|Kamery samochodowe| - AliExpress

Edit:
I jeszcze takie coś na IMX415 i 966675
https://pl.aliexpress.com/item/100500136...Q5nN3&mp=1

kupiłem tę ostatnią z racji, iż czesciej jeżdżę za dnia niż nocą, ale z tego co wyczytałem to tak mniej więcej celują IMX335 i IMX415 (pierwszy lepszy nocą a drugi za dnia)

Odpowiedz
Przyszła DHL
Bardzo pozytywne pierwsze wrażenia, może dziś uda mi się ją zmontować na aucie. Nagrania z mieszkania dla mnie bomba. 

[Obrazek: e1sr6r7.jpg]

[Obrazek: oepzXxI.jpg]

Odpowiedz
@pizdys mógłbyś się wypowiedzieć jak ta kamerka wypada w porównaniu do A119?

Odpowiedz
Przepraszam za opoznienie w odpowiedzi,

VVCAR D530 (4K)

Nie wiem kto produkuje ta kamere, z tego co widze trwaja spekulacje na swiecie kto to faktycznie tobi,
Osobiscie patrzac na konstrukcje plyty glownej prawdopodobnie (90%) jest to jakas konstrukcja firmy Tio-Tech, bardzo podobna technika ukladania podzespolow (to ten sam producent co kiedys robil DODy).

Co do samej kamery:
W/g opisu kamera ma miec matryce 4K czyli IMX415 oraz Novateka serii "7" (NT96675),
Jest to klamstwo bo siedzi tu Novatek NT96670 wraz z popularnym IMX335 2K (ten co w Viofo A119 V3). Exclamation

Czyli kamera ma 2K (a nie 4K)  Exclamation
Kamera nie ma Novateka NT96675 tylko 70 (to akurat nie ma to wiekszego znaczenia, akurat dobrze ze jest to nadal "7" tylko w tanszej wersji).
Kamera ma baterie i juz wiemy czym to sie skonczy Exclamation (padaczka latem i smiercia zima wraz z ryzykiem uszkodzenia karty pamieci, nie jest to bateria NMC, czy w obudowie kondensatora jak w Xiaomi tylko zwykla jak w G1W bateria Li-Ion)

[Obrazek: sa.jpg]

Problemy VVCAR D530 i porownanie z Viofo A119 V3:

Zalety i przewaga nad Viofo A119 V3
+ Niska Cena
+ WiFi (problematyczna APP ale zawsze WiFi to WiFi)
+ Tylna kamera na IMX307 (to odpowiednik znanego IMX291)

Wady na tle A119 V3:
- Kamera nie ma HDR i watpie aby kiedys miala (a to jest w kamerze Viofo A119 V3 ogromna zaleta i faktycznie mocnym parametrem)
- problemy z przegrzewaniem sie  Exclamation 
- bateria i to ta ktora mozna znalezc w kamerze G1Wh (sprzed 6lat)  Exclamation
- problemy z kartami SDXC  Exclamation
- kamera zostala wydana w kwietniu 2020, a na obecna chwile nie ma zadnych poprawek Firmware (rozwiazujacych problemy z APP czy kartami pamieci).

Wnioski:
wnioski nasuwaja sie same, ale warto miec swoje wlasne... bardzo slaba kamera, oszczedzimy co prawda poczatkowo na samym zakupie, ale za rok nie uniknie nas wymiana baterii, nie wiemy ile jest prawdy w kwestii F/1.6 ale patrzac na sam fakt oszukania procesora oraz matrycy (nie IMX415 tylko IMX335) nie sadze aby to faktycznie bylo F/1.6 i aby to byla odbrze trzymajaca ostrosc latem optyka. Konstrukcja dosyc prosta, ale tez i slaba, bardzo duzym problemem jest tu bateria oraz brak wsparcia od strony firmware - ma to duze znaczenie bo na Ruskich forach sa info ze karty SDXC (64GB i wieksze) sa problematyczne, i pojawia sie ERROR. Kamera z uwagi na wsparcie 2K + 1080p z kamera tylna pracuje na max obciazeniu CPU, powodujac przegrzewanie sie kamery, latem kamera ma problem ze stabilna praca oraz sama temperatura obudowy - znajdujaca sie batera w srodku jest dobijana takimi warunkami pracy - skracajac znacznie jej zywotnosc. Jest WIFi jest tez kanal tylni, to faktycznie zalety na tle Viofo, 

Ale co do niezawodnosci pracy i pewnosci nagrywania nie ma ona porownania do Viofo,
Swoja droga nie wiem czemu Tio-Tech tak sie ukrywa, prawdopodobnie robia zabiegi w stylu DODa, czyli wejsc z kims w umowe i spersonalizowac kamery z danym LOGO a sami beda z ukrycia uwadac ze nic nie maja wspolnego aby nie laczyc ich z ewentualnymi problemami - robiac bardzo tanie kamery (wiecznie z bateriami). Nie mam pojecia czemu tak tych baterii sie uczepili, caly DOD polegl na bateriach, a oni ciagle to samo...
Teraz kiedy nie ma juz DODa moge wam powiedziec, ze rozmawialem z Kurt Hsu (DOD) w 2016 (wielokrotnie poruszajac temat braku kondensatorow, slabych i puchnacych baterii, braku Low-Bitrate, to byl okres kiedy wchodzila matryca IMX291 a oni tworzyli reklamy na CES o LS500W i Yeti Z1 (GSM) i tylko slyszalem sciemy, "ze nie moga zmienic linni-produkcyjnej" (pod Low-bitrate?), ze zrobia to w nast wersji, a w nast wersji nadal nic, i tak caly czas... az przyszlo Viofo i pozamiatali DODa po calosci.

DODowa sciema nie wyszla (lub Tio-Tech w ogole nie byl informaowany, ale patrzac ze nadal jest tak samo...) i zamiast koncentrowac sie na tym co wazne (Kondensatory, Low-Bitrate, szybki upgrade IMX291, oraz IMX335) to woleli wydawac nowe pseudo modele typu LS475W+, DOD SP1 (LS460W) IS200W i naciagac klientow na kamery w nowych obudowach za 2x wieksza cene... Sami sa sobie winni, teraz widzac Tio-Techa w takim wydaniu ogrania mnie po prostu smutek... nie wiem co tam sie dzieje, oni tak jakby nie slyszeli klientow, rynku, wad kamer na krote ciagle byly zwroty i reklamacje (baterie, baterie, baterie, puchnace i doprowadzajace kamery do smierci).

Co do pozostalych propozycji z tematu, no to chyba nie ma sensu sie rozpisywac, ta druga kamera ktora juz oficajlnie mowi o IMX335 + NT96670 to w ogole jest ta sama kamera tylko w innej obudowie jak mi wiadomo.... czyli te same problemy.
Nie dajcie sie nabrac na tanie kamery 4K z nowoczesnym IMX415, Novateki faktycznie w tanich kamerach sa (i beda) i zawsze byly... sa to dobre CPU, tanie, ale wymagaja aktualizacji bo sa one zawsze wybredne co do kart pamieci jak forum dlugie i szerokie... teraz dla Novateka konkurentami w 2021 sa HiSilicon oraz SigmaStar (Media-Tech - tak to ten ktory kiedys budzil smiech, lecz dzisiaj jest to juz inna bardziej rozwinieta firma).

[Obrazek: Hdc2174ebed2d419692b51eb06c2a2c4ez.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]

Odpowiedz
Gdzieś był jak pytałem? Wink
Kamera nagrywa w 4k oraz 2k patrząc po info z pliku. W sumie nawet jeśli jest tam IMX335 to też dobrze.
Zaraz wrzucę coś na yt

Czy bateria? Trzyma bez zasilania kilka sekunde. Chętnie bym ją rozebrał ale boję się, że będzie to jednorazowa operacja
Tak czy inaczej za 200zl bardzo dobrze nagrywa.

Mam kilka nocnych nagrań, zaraz coś wrzuce. naczytałem się, że 2k lepiej sprawdza się w nocy niż 4k i tak ustawiłem. Ale prawda taka, że różnicy w jakości nie widzę
https://drive.google.com/file/d/1zLRKHAv...sp=sharing

editL
napisałem do nich, proponują zwrot i zastanawiam się, czy jest sens.

Odpowiedz
(22-02-2021, 12:35:49)Petru23 napisał(a): editL
napisałem do nich, proponują zwrot i zastanawiam się, czy jest sens.
nawet chwili bym sie nie zastanawiał, jak chcesz mieć cos sprawdzonego ,niezawodnego ze wsparciem na dłuzej, to bardzo żle trafiłeś, oddawaj póki możesz Smile

Odpowiedz
Pytanie, czy kasę oddadzą jeśli im odeślę? A nawet jak, to wezmę te z drugiego linku na magnesie. Nie dam 500zl za coś, co mogę mieć za 200zl. Jak się popsuje to kupię kolejną.

Odpowiedz
Twoja kasa,Ty decydujesz na co ją wydajesz::

Odpowiedz
(22-02-2021, 12:35:49)Petru23 napisał(a): Gdzieś był jak pytałem? Wink

fakt, przepraszam, czasem nie mam wystarczajaco czasu aby odpisac, staram sie tu byc codziennie i ogarniac "spamerow" ,
ale tez nie przypuszczalem ze bedziesz na tyle zdesperowany aby zaufac takim "no-name".

(22-02-2021, 12:35:49)Petru23 napisał(a): Kamera nagrywa w 4k oraz 2k patrząc po info z pliku.

Obraz jest interpolowany z 2K do 4K (rozciagany programowo) i nie ma zadnych korzysci z takiego zabiegu, po za tym ze komputer bardziej sie "poci" aby go odtwarzac, Tutaj akurat procesory Novateka od poczatku istnienia firmy oferuja taka funkcje, dzieje sie tak bo firma Novatek slynie z konwersji obrazu matryc LCD i skalowania obrazu, sa w tej dziedzinie aboslutnymi liderami od wielu lat. Jednak zadna interpolacja do 4K nie dorowna nigdy natywnemu 4K.

[Obrazek: image.jpeg.5f232bb391bafbc23a03694e24e07545.jpeg]

(22-02-2021, 12:35:49)Petru23 napisał(a): W sumie nawet jeśli jest tam IMX335 to też dobrze.

To chyba jedyna zaleta Wink

z tego co widze kamera wibruje na mocowaniu co tez pokazuje ze konstrukcje "podwieszane" na przyssawkach i tasmach" zawsze drgaja a im powazniejsza konstrukcja (radiator, batria, czyli wieksza waga) tylko pogarszaja stabilnosc kamery na takim mocowaniu, zwykla jazda po nierownosciach sprawia ze obraz sie trzesie pogarszajac szczegolnie w nocy ostrosc.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości