Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Indywidualna kamera na tylnej szybie
#1
Witam sznownych forumowiczów. W aucie mam szklany dach co powoduje że podsufitka prawie nie istnieje, liczne poduszki powietrzne i w związku z tym obawiam się rozbierania boków i ciągnięcia przez całe auto kabla sygnałowego z kamery 2ch. W związku z tym (być może koncepcja głupia) na przednią szybę zaopatrzyłem się w kamerkę 1 ch, a na tylna chcę dać osobną(w bagażniku mam gniazdo 12V bez stałęgo napięcia ). I tu mam problem i proszę o poradę:

- szyba jest ogrzewana (od środka na całej powierzchni wyczuwalne pod palcem ścieżki dość gęste ogrzewania). Pytanie czy naklejenie na to (raczej nie da się zmieśćić między ścieżkami) na taśmie kamery w razie ściągania uchwytu -bo kiedyś to nastąpi albo sam odpadnie- nie grozi uszkodzeniem ścieżek grzejnych? Jaka jest Wasza opinia  lub doświadczenie? Może lepiej coś na przyssawkę?

- prosiłbym też o sugestię jaką konkretnie kamerkę kupić. Zależaloby mi żeby była mała i jak najmniej rzucała się w oczy no i nie przesłaniała w lusterku widzenia do tyłu zbytnio. Nie oczekuję jakichś wybitnych parametrów- ma służyć do nagrania z bliskiej odległości na wypadek jakiegoś najechania od tyłu czy innego zdarzenia ( nie daj Boże ).
Pozdrawiam Kolegów
 
Odpowiedz
#2
(29-03-2021, 17:38:47)edik napisał(a): Witam sznownych forumowiczów. W aucie mam szklany dach co powoduje że podsufitka prawie nie istnieje, liczne poduszki powietrzne i w związku z tym obawiam się rozbierania boków i ciągnięcia przez całe auto kabla sygnałowego z kamery 2ch. W związku z tym (być może koncepcja głupia) na przednią szybę zaopatrzyłem się w kamerkę 1 ch, a na tylna chcę dać osobną(w bagażniku mam gniazdo 12V bez stałęgo napięcia ). I tu mam problem i proszę o poradę:

- szyba jest ogrzewana (od środka na całej powierzchni wyczuwalne pod palcem ścieżki dość gęste ogrzewania). Pytanie czy naklejenie na to (raczej nie da się zmieśćić między ścieżkami) na taśmie kamery w razie ściągania uchwytu -bo kiedyś to nastąpi albo sam odpadnie- nie grozi uszkodzeniem ścieżek grzejnych? Jaka jest Wasza opinia  lub doświadczenie? Może lepiej coś na przyssawkę?

- prosiłbym też o sugestię jaką konkretnie kamerkę kupić. Zależaloby mi żeby była mała i jak najmniej rzucała się w oczy no i nie przesłaniała w lusterku widzenia do tyłu zbytnio. Nie oczekuję jakichś wybitnych parametrów- ma służyć do nagrania z bliskiej odległości na wypadek jakiegoś najechania od tyłu czy innego zdarzenia ( nie daj Boże ).
Pozdrawiam Kolegów

Ścieżki grzejne są na powierzchni szyby, czy wtopione w szybę? Ja mam auto z ogrzewaniem przedniej szyby właśnie takimi cieniutkimi, prawie niewidzialnymi drucikami wtopionymi w szybę i nie mam problemu z montażem i demontażem uchwytów przyklejanych. 

Z małych i dyskretnych, w przyzwoitej cenie i wysoką jakością obrazu to np. VIOFO A119 V3. Domyślnie jest do niej uchwyt przyklejany (przez co jest własnie dyskretna), ale można dokupić przyssawkę.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#3
(30-03-2021, 12:33:27)evad napisał(a):
(29-03-2021, 17:38:47)edik napisał(a): Witam sznownych forumowiczów. W aucie mam szklany dach co powoduje że podsufitka prawie nie istnieje, liczne poduszki powietrzne i w związku z tym obawiam się rozbierania boków i ciągnięcia przez całe auto kabla sygnałowego z kamery 2ch. W związku z tym (być może koncepcja głupia) na przednią szybę zaopatrzyłem się w kamerkę 1 ch, a na tylna chcę dać osobną(w bagażniku mam gniazdo 12V bez stałęgo napięcia ). I tu mam problem i proszę o poradę:

- szyba jest ogrzewana (od środka na całej powierzchni wyczuwalne pod palcem ścieżki dość gęste ogrzewania). Pytanie czy naklejenie na to (raczej nie da się zmieśćić między ścieżkami) na taśmie kamery w razie ściągania uchwytu -bo kiedyś to nastąpi albo sam odpadnie- nie grozi uszkodzeniem ścieżek grzejnych? Jaka jest Wasza opinia  lub doświadczenie? Może lepiej coś na przyssawkę?

- prosiłbym też o sugestię jaką konkretnie kamerkę kupić. Zależaloby mi żeby była mała i jak najmniej rzucała się w oczy no i nie przesłaniała w lusterku widzenia do tyłu zbytnio. Nie oczekuję jakichś wybitnych parametrów- ma służyć do nagrania z bliskiej odległości na wypadek jakiegoś najechania od tyłu czy innego zdarzenia ( nie daj Boże ).
Pozdrawiam Kolegów

Ścieżki grzejne są na powierzchni szyby, czy wtopione w szybę? Ja mam auto z ogrzewaniem przedniej szyby właśnie takimi cieniutkimi, prawie niewidzialnymi drucikami wtopionymi w szybę i nie mam problemu z montażem i demontażem uchwytów przyklejanych. 

Z małych i dyskretnych, w przyzwoitej cenie i wysoką jakością obrazu to np. VIOFO A119 V3. Domyślnie jest do niej uchwyt przyklejany (przez co jest własnie dyskretna), ale można dokupić przyssawkę.
ścieżki grzjne są na powierzchni od wewnątrz- wyczuwalne palcem
 
Odpowiedz
#4
Niektóre kamery przykleja się tak, że na szybę "przykleja" się kawałek folii i dopiero na tę folię uchwyt lub samą kamerę. Napisałem "przykleja" bo ta folia trzyma się jakoś adhezyjnie bez żadnego kleju, więc może te ścieżki nie byłby narażone na uszkodzenie.
Viofo A129 Plus Duo
 
Odpowiedz
#5
Ja bym przykleił kamerę do szyby a na same ścieżki nałożył jakiś materiał, w ten sposób, żeby oddzielić od "naklejki" ścieżki, żeby naklejka się do nich nie przyklejała.
 
Odpowiedz
#6
(30-03-2021, 21:00:42)marimach77 napisał(a): Niektóre kamery przykleja się tak, że na szybę "przykleja" się kawałek folii i dopiero na tę folię uchwyt lub samą kamerę. Napisałem "przykleja" bo ta folia trzyma się jakoś adhezyjnie bez żadnego kleju, więc może te ścieżki nie byłby narażone na uszkodzenie.

To może być potencjalnie idealnie rozwiązanie, pytanie czy ta folia zapewni odpowiednie "przyklejenie" jeśli ścieżki są na zewnątrz. W sensie, że folia nie będzie równomiernie i w całości przylegać do szyby.

Chodzi o folie tego typu:
https://www.wideorejestratory24.pl/pl/p/...yczna/1277

Na gładkiej szybkie taka folia wbrew pozorom bardzo dobrze się trzyma i znakomicie ułatwia demontaż uchwytu przyklejanego.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości