Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasilanie kamer na parkingu, czyli testujemy power banki !!!
(26-04-2022, 13:55:05)skansen napisał(a):
(26-04-2022, 01:14:45)QRIS napisał(a): Czy znacie może w takim razie jakiś lepszy Powerbank LiFePO4 o pojemności min. 22Ah, który się szybciej ładuje?

Najbliższy tym warunkom będzie Cellink Neo21+, ma 20.4Ah pojemności, ładuje się do pełna w 70 minut.

https://egens.co.kr/cellink-products-das...tail-page/

Trzeba jednak pamiętać, że potrafi "pociagnąć" z instalacji samochodu nawet 22A. To jest spora wartość i nie wiem co na to elektronika samochodu powie... Z drugiej strony jakiś czas temu jeden z Forumowiczów opisywał swoją instalacje w Avensisie która miała cały weekend nagrywać. Zastosował tam z tego co pamiętam dużego Cellinka w wariancie obecnie niedostępnym na stronie...

Bardzo dziękuję za pomoc, niestety nigdzie nie mogę znaleźć tego Neo21+ w sprzedaży, napisałem do producenta, ciekawe, czy się odezwą   Huh

Odpowiedz
Ostatnio trafiłem na coś takiego:
https://swiatbaterii.pl/akumulatory-life...znych.html

Ciekawe na ile by to się sprawdziło do zasilania kamer...? Szczególnie kwestia ładowania, jak/czym to szybko i skutecznie ładować? Może @pizdys się wypowie?
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)

Odpowiedz
(29-04-2022, 16:18:40)evad napisał(a): Ostatnio trafiłem na coś takiego:

Ciekawe na ile by to się sprawdziło do zasilania kamer...? Szczególnie kwestia ładowania, jak/czym to szybko i skutecznie ładować? Może @pizdys się wypowie?

Wygląda obiecująco, ale nie znam się na tyle, żeby się wypowiedzieć. Może faktycznie ktoś bardziej doświadczony lub @pizdys  pomoże?

Odpowiedz

ja mam agm nerbo 12v 15ah poczekam za niedługo bede montowac ale przez hk adapter sie nie da nie wiem dlaczego kamera mi nie startuje jak podłaczłem plus i minus do aku a po stacjice zostawiłem  kamera viofot130 ładowac aku bede tak mam przetwornica 300w czysty sinus i ładowarka cetek 5.0

Odpowiedz

Ograniczeniem jest w tym akumulatorze LiFePO4 12,8V 256 Wh 20 Ah prąd ładowania - 10 A, może być problem z jego naładowaniem przy niewielkich dystansach.
Punkty: 0
Kamery: Przód - Viofo A119-G V3  / Tył - CVR-A7810-G PRO
Była: Mobius ActionCam V3 Lens C2

Odpowiedz
@pizdys, @evad
Ja się zastanawiam nad zastosowaniem power banku BlackVue, ale mam jedno zasadnicze pytanie, a w zasadzie to trzy...

1.Rozumiem że dedykowany power bank podłaczamy pod źródło zasilania "po zapłonie" aby miał ładowanie i to najlepiej pod linię o min. prądzie 10A ?

2. Jak można wyłączyć kamerę wtedy, gdy nie chcemy aby nagrywała? Teraz mam adapter VicoPowerPlus i po prostu realizuje to wyłącznik kołyskowy. A w przypadku np power banku BlackVue Ultra Battery B-124X ???

3. Jeżeli zostawiam kamerę z tym power bankiem w trybie parkingowym i ulegnie on wyładowaniu i wyłączeniu (co spowoduje też zrozumiałe wyłączenie kamery), to po uruchomieniu silnika i rozpoczęciu ładowania power banku, mimo że jest rozładowany, poda on niezwłocznie zasilanie na kamerę, aby kamera się włączyła i rozpoczęła proces nagrywania, czy dopiero jak się naładuje w jakiejś części???
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.

Odpowiedz
Ad 1) 10A to takie minimum, lepiej jeśli będzie to obwód ponad 10A.
Ad 2) W Viofo możesz wyłączyć włącznikiem na kamerze. Nie wiem jak w Black Vue.
Ad 3) Dokładnie tak-kamera odpali się praktycznie zaraz po podaniu napięcia, ewentualna zwłoka będzie minimalna.

Odpowiedz
No to z deka lipa z tym brakiem możliwości wyłączania.
Trzeba by było kombinować z jakimś przełącznikiem wyprowadzonym na linię zasilania kamery już za powerbankiem.
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.

Odpowiedz
Ja od roku testuję nietypowy układ zasilania kamer w trakcie jazdy jak i w trybie parkingowym zrobione z odrębnego źródła zasilania.
Mam wykonane 3 pakiety akumulatorów AGM VRLA Green Cell o pojemności 9 Ah połączonych równolegle po 3 sztuki każdy, co daje 27 Ah na pakiet, które naprzemiennie podmieniam i ładuję je w domu. Każdy pakiet wyposażony jest w złącza typu XT60 i zabezpieczony jest bezpiecznikiem o wartości 4 A. Akumulatory te miałem możliwość zakupić po okazyjnej cenie - 20 zł za sztukę.
Kamerka z przodu Viofo A119-G V3 jest podłączona poprzez adapter HK3, a tryb parkingowy realizuję poprzez gniazdo zapalniczki i dodatkowy przekaźnik, który steruje adapterem HK3, aby nie ingerować na razie w instalację elektryczną samochodu.
Tylna kamera CVR-A7810-G PRO sama automatycznie przełącza tryby pracy, nie potrzebuje żadnego adaptera. Obydwie kamery mają tryb parkingowy Low-Bitrate.
Jeden pakiet wystarcza bezproblemowo na 24 godziny pracy (z dużym zapasem) obydwóch kamer. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to bezobsługowy układ, wielu z Was może uważać, że jest dosyć kłopotliwy (z czym oczywiście się też zgadzam), ale ja traktuję to bardzo eksperymentalnie, a przy okazji nie jest drenowany w tym momencie akumulator rozruchowy na postoju.
Swego czasu w poprzednim samochodzie korzystałem z zasilania kamer w obydwóch trybach z akumulatora rozruchowego, napięcie odcięcia zasilania kamer miałem ustawione na wartość 12V. Jak do pracy miałem około 35 km, to akumulator był jeszcze w miarę doładowywany, wystarczyło raz na kwartał porządnie go naładować, ale przy jeździe na krótkich odcinkach (jazda wokół komina) to już zaczynały się problemy z akumulatorem, trzeba było go dosyć często wyciągać z samochodu i ładować go w domu, zaczynało już to być irytujące.
Punkty: 0
Kamery: Przód - Viofo A119-G V3  / Tył - CVR-A7810-G PRO
Była: Mobius ActionCam V3 Lens C2

Odpowiedz
(23-04-2022, 18:33:11)QRIS napisał(a): @raqu43 a znasz może (lub ktoś z forumowiczów) powerbank, który wytrzyma mi ok. 72h w trybie parkingowym Lowbitrate, na kamerce Vantrue N4, która ciągnie 5V ?

Od 5 lat używam cellinka pro. Na weekend spokojnie starcza [a raczej starczał, bo teraz chwilowy problem z kamerka na wyłączonym silniku opis problemu w dziale z kamerkami].

Generalnie bardzo zadowolony z niego jestem.

Zakupiłem za radami  @pizdys i się nie zawiodłem.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości