• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adapter zasilania do kamer w pojazdach hybrydowych.
Witam.
Koledzy mam pewien temat do obgadania i liczę na Waszą wiedzę i doświadczenie.
Otóż zamontowałem ostatnio koledze w Toyota Camry 2020r z silnikiem hybrydowym zestaw Viofo A129 dual. Narazie pod gniazdo 12V ale za kilka dni mam zamiar podłączyć apapter zasilania HK3 dla Viofo pod skrzynkę bezpieczników. Robiłem to wiele razy ale nigdy nie w hybrydzie. Mam pewne wątpliwości czy to ma sens.
Otóż jak wiadomo pojazdy hybrydowe posiadają akumulatory 12V ale o bardzo małej pojemności jesli chodzi o ilość AH. Toyota Camry z tego co znalazłem w sieci ma aku 12V 6,5AH....w porównaniu mój Hyundaj Tucson z 2019r ma 12V 70AH. W przypadku mojego Hyundaia, który często jest eksplatowany bez problemu tryb parkingowy wytrzymuje mi 24h i pewnie dłużej też. Nie sprawdziłem tego dokładnie bo auto nie stoi dłuzej niz 24h.
I tu moje pytanie; ile może działać tryb parkingowy na tak malym aku jak 12V 6,5AH? Czy jest sen w ogóle to montować czy lepiej pójść w dedykowane do kamer samochodowych powerbanki Cellink czy BlackVue? Choć cena kolege odstraszy...
Ktoś używa w hybrydzie adaptera zasilania? 
Proszę o wszelkie sugestie:-)

Odpowiedz
Ja zamontowałem w hybrydzie Cellinka. Nie ryzykowałbym zasilania z akumulatora...

Odpowiedz
No właśnie ale kolegę odstrasza cena...mimo, ze za auto dal 140tys szkoda mu kasy na powerbanka. Woli zeby tryb parkingowy dzialal 3-4h...

Odpowiedz
W hybrydzie w której zamontowałem kamerę padł akumulator pomocniczy. Serwis próbował zwalić winę na kamerę ale jak im pokazałem, że nie pobiera prądu na postoju tylko korzysta z power banka wówczas wymienili go na nowy bez mrugnięcia okiem. Koszt nowego 1500zł :O

Z drugiej strony Toyota ma bardzo dobry serwis, miałem kiedyś służbową Toyotę i złego słowa powiedzieć nie mogę... Jak kolega bardzo nie chce inwestować w power bank to ustaw mu odcięcia na maksymalną wartość, może mu to zadziała i nie będzie sypało błędami...

Odpowiedz
Kia Niro
Mikavi PQ4 dual
Iroad Power Pack
Rozwiązali to w serwisie w następujący sposób: skrzynka bezpieczników - Iroad Power Pack - Mikavi PQ4.
Samochód zasila i ładuje tylko w czasie pracy układu napędowego (jeden lub oba silniki), po wyłączeniu kamera zasilana jest tylko z Iroad Power Pack.
Działa od roku.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości