Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamera na nocne trasy
#1
Dziś w nocy spotkała mnie niemiła przygoda, związana z zepchnięciem z drogi i ucieczką sprawcy, wiec stwierdziłem ze pora wreszcie kupić kamerę, której zakup odkładam od dawna, bo zawsze są pilniejsze wydatki. No i dziś by się zwróciła.
Do rzeczy: jeżdżę w nocne trasy, więc priorytetem jest jakość nagrań w nocy, nawet w zupełnych ciemnościach poza miastem, z oświetleniem tylko przy pomocy własnych lamp, ewentualnie o zmierzchu lub o świcie. Do tego automatyka na tyle dobra, żebym nie musiał pamiętać o przestawianiu parametrów w zaleznosci od tego czy jadę w dzień czy w nocy - raz włączona ma działać Wink Kamera będzie przekładana codziennie między autem prywatnym i służbowym, wiec musi byc łatwy montaż i demontaż, albo mocowanie na przyssawce, albo jesli uchwyt jest przyklejany do szyby, to żeby bez problemu można było dokupić drugi. Tak samo zasilanie musi być rozwiązane w ten sposób, żeby nie było z tym problemu. I ostatni warunek - nie interesuje mnie import z Chin, kamera musi być normalnie dostępna w polskich sklepach, na fakturę itd. W podobnych, starych wątkach znalazłem informację że do nocnych nagrań najlepiej nadają się kamery Full HD, większe rozdzielczości w nocy nie dają lepszego obrazu a nawet radzą sobie gorzej ze względu na wielkość pikseli. Coś się zmieniło w tej kwestii, czy nadal do takich zastosowań najlepiej szukać kamery Full HD? Myślałem o Viofo A129/A129G (zwykła bez plusa) dobry wybór, czy da się kupić cos lepszego do ok 800zl?
 
Odpowiedz
#2
w tym budżecie to VIOFO A119 MINI. Jeden kanał na przód. Wszystko dokupisz.
Zdecydowanie lepsza będzie VIOFO A139 PRO w wersji na jeden kanał. Ale budżet razy dwa.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości