Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TESTY OPISY kamer i videorejestratorów..
#23
Pytanie do posiadaczy Omegi: jak dużo ta kamera gubi pomiędzy kolejnymi plikami? W nagraniach z Media Techa są dziury po 5 sekund między końcem jednego a początkiem kolejnego pliku, w Omedze jest to samo?
 
Odpowiedz
#24
bruno napisał(a):Pytanie do posiadaczy Omegi: jak dużo ta kamera gubi pomiędzy kolejnymi plikami? W nagraniach z Media Techa są dziury po 5 sekund między końcem jednego a początkiem kolejnego pliku, w Omedze jest to samo?

W omedze,tak samo około 5 sekund :/ .
"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

[Obrazek: us-fan.png]
[Obrazek: dariorf.jpg]
 
Odpowiedz
#25
Urodziłem swojego czasu takie porównanie. Zrobiłem to na zasadzie przymocowanie obu kamer jedna obok drugiej więc warunki były identyczne.
Oczywiście Youtube kompresuje obraz a dodatkowo moje modyfikacje też trochę pogorszyły obraz ale generalnie różnice widać. GoClever szybciej reaguje na zmianę natężenia światła, lepiej też sobie radzi z cieniami i gorszym światłem. Okupuje to kiepskiej jakości obrazem i przekłamywaniem kolorów.
Mediatech ma lepsze kolory i prawdziwe 720p a nie interpolowane jak w przypadku GoClever.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f5M6p-7Ryvw&hd=1[/youtube]
 
Odpowiedz
#26
Mediatech ma jeszcze jedną wadę - drżenie które słychać na nagraniach. Coś musi drżeć w środku bo cała kamera jest zamocowana stabilnie.
 
Odpowiedz
#27
fajnie to zrobiłeś....u mnie słychać nie tyle drżenie co delikatny świst
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#28
Czyli słabe filtry na zasilaniu -- wtedy sieje.
Pozdor Myjk
 
Odpowiedz
#29
ogólnie wg mnie media-tech trochę lepiej wypada pod względem jakości nagrań..
 
Odpowiedz
#30
Z tego co widzę MT ma mniejszy kąt widzenia, już stąd zapewne lepsza jakość. Lepsze kolory (tak samo jak i widoczne wyostrzenie) w Go Clever to taki "chłyt martekingowy", bo ludzie przyjemniej odbierają lepiej nasycony (ciepłe barwy) i ostry obraz. To trochę oszukaństwo i trzeba na to zwracać uwagę. Natomiast klatkowanie świadczy ewidentnie o rejestrowanej małej ilości klatek (poniżej 24, a tu to chyba 15 jest) i jest w zasadzie dyskwalifikujące sprzęt (słaby procesor).
Pozdor Myjk
 
Odpowiedz
#31
Myjk napisał(a):Z tego co widzę MT ma mniejszy kąt widzenia, już stąd zapewne lepsza jakość.
Raczej ma większy - więcej widać po bokach niż na GoClever.
 
Odpowiedz
#32
Tak się tylko wydaje. Zobacz jakie są krzywizny linii pionowych.
GC ma prawdopodobnie cropa zrobionego przy resamplowaniu.
Pozdor Myjk
 
Odpowiedz
#33
Znaczy kąt widzenia to co innego niż "szerokość" widzenia?
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości