• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
program do przycinania filmów
Od siebie dodam ,że używam darmowego programu:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://fixounet.free.fr/avidemux/download.html">http://fixounet.free.fr/avidemux/download.html</a><!-- m -->
Nie klikaj w telefon
[Obrazek: out.php?i=712013_dddddddddd.png]

Odpowiedz
Mam pytanie, czy istnieje jakiś prosty program do bezstratnego przycinania plików w formacie *.mov pod Windowsa? Bo zawsze po konwersji do *.avi znacznie pogarsza mi się jakość, albo jakość jest w porządku natomiast rozmiar pliku jest wtedy gigantyczny...

Odpowiedz
.mov jest appla, nie jestem pewny jak z tymi darmowymi programami, ale, żeby otweirał go na przykład Sony Vegas musisz mieć QiuckTime. Mozesz spróbować jakikolwiek program, zainstalować suplementy od Appla i wtedy robić filmy. Na przykład ten co podał Altruista
[Obrazek: sygnpgp.jpg]

Stan punktów na dzień 01.01.2017: 0
Suma pieniędzy wydanych na mandaty w karierze: 250 zł.

Odpowiedz
Najlepszy program , z którym pracowałem i nadal pracuję to Corel Video Studio 12. Prosty , bardzo intuicyjny i po exporcie bardzo dobra jakość Wink

Odpowiedz
https://www.dropbox.com/s/9qslfjbesjcxy2s/laczenie.zip

Zestaw skryptów do łączenia i przycinania filmów, skrypty nie potrzebują instalacji kodeków.
Przycinanie i łączenie jest bez pogorszenia jakości filmów, programiki nie robią dekompresji.
Skrypty działają idealnie z kamerką 808#16, myślę że z innymi kamerkami lepiej lub gorzej.
Skrypty korzystają z ffmpeg.exe i mplayer.exe które są dołączone do skryptów i co ważne są darmowe.
Obsługa jest prosta, poza tymi programikami, które łączą kilka filmów, pozostałe wymagają jedynie przeciągnięcia myszki z filmem na skrypt.

cut_and_join.bat - łączenie wielu plików avi w jeden z przycięciem każdego do 5 minut. Wrzucamy wszystkie pliki do katalogu "in" następnie odpalamy skrypt, idealne gdy nagrywamy film kamerką 808#16 która robi filmy o sekundę z nadmiarem. O kolejności łączenia decyduje kolejność nazw plików, czyli nazwy plików najlepiej jak mają 00.avi 01.avi 02.avi lub oryginale z kamerki MINI0009.AVI, MINI0010.AVI ...

cut_and_joinNS.bat - to co wyżej tylko bez dźwięku.

cut_one.bat - Przycinanie filmu, jako parametr podajemy czas początkowy oraz długość w minutach i sekundach rozdzielone dwukropkiem. Przeciągamy plik na ikonę skryptu, plik wynikowy zapisuje się w tym samym katalogu co źródłowy jako mov ze zmienioną nazwą.

cut_oneNS.bat - to co wyżej tylko bez dźwięku.

join_mov.bat - w katalogu "in" wrzucamy wszystkie filmy, o kolejności łączenia decyduje kolejność nazw plików, czyli nazwy plików najlepiej jak mają 00.mov 01.mov 02.mov

join_mov_NS.bat - to co wyżej tylko bez dźwięku.

to_avi.bat - konwertuje mov na avi

to_aviNS.bat - to co wyżej tylko bez dźwięku.

to_mov.bat - konwertuje avi na mov.

to_movNS.bat - to co wyżej tylko bez dźwięku.

Odpowiedz
Adis napisał(a):Mam pytanie, czy istnieje jakiś prosty program do bezstratnego przycinania plików w formacie *.mov pod Windowsa? Bo zawsze po konwersji do *.avi znacznie pogarsza mi się jakość <..>...
Witam

Też przeszukałem spory kawałek netu, za softem, który bez rekompresji szybko i skutecznie przytnie MOV-y (h.264) z mojej kamerki Prestigio Roadrunner 500. Tak jak można w VirtualDub bezstratnie ciąć pliki .avi. Poza tym mile widziane, aby program był prosty, "lekki", darmowy.
No i chyba wreszcie znalazłem. Aplikacja nazywa się MPEG Streamclip, stąd:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.squared5.com/">http://www.squared5.com/</a><!-- m -->
(pobrałem najnowszą wersję beta 1.2.1b6)

Do uruchomienia niezbędne jest uprzednie zainstalowanie Apple QuickTime 7, lub QuickTime Alternative. Ten ostatni, koniecznie w wersji 1.81, pobrałem stąd:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.filehippo.com/pl/download_quicktime_alternative/2615">http://www.filehippo.com/pl/download_qu ... ative/2615</a><!-- m -->

Na razie testuję. Wygląda na to, że wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami. Wycięcie i zapisanie kilku-kilkunastosekundowej sekwencji z pliku 300MB fullHD (1920x1080) nawet na słabym sprzęcie trwa dosłownie pare sekund. Czyli choćby po tym już widać, że klip nie jest rekompresowany. Podobnie zresztą "twierdzi" MediaInfo - podstawowe parametry filmu nie ulegają zmianie. Aczkolwiek klipu nie da się już odtworzyć w mojej kamerce ("Błąd pliku"), mimo nadania mu odpowiedniej nazwy. Przypuszczam, że być moze to wina nieznacznej modyfikacji nagłówka przez MPEG Streamclip, po której rejestrator stwierdza, że to nie "jego" plik.
Klipy można także ze sobą szybko i bezstratnie łączyć.

Namierzone dzięki dyskusji TUTAJ. Kwintesencja w ostatnim poście Wink

Odpowiedz
Ja używam programu Windows Media Center. Prosty w obsłudze, nie powinien nikomu sprawiać problemów. Warto też pobawić się programem Sony Vegas Pro ;-)

Odpowiedz
Adi napisał(a):Ja używam programu Windows Media Center. Prosty w obsłudze, nie powinien nikomu sprawiać problemów. Warto też pobawić się programem Sony Vegas Pro ;-)
Tak ścieka-w-ości: czy któryś z nich lub oba umożliwia błyskawiczną i co najważniejsze bezstratną podstawową obróbkę plików wideo w formacie .mov / h.264? Obróbkę podstawową, czyli np. przycięcie/wycięcie/połączenie klipów, usunięcie ścieżki audio (komentarze prowadzącego i pasażerów nie zawsze się nadają do publikacji Wink), itp.? Powtarzam: bez zmiany formatu, jakości, rozdzielczości. Przykładowo mam materiał z kilku godzin jazdy, chcę szybko wyciąć (ewentualnie od razu połączyć) i zachować tylko kilkadziesiąt sekund interesujących mnie sytuacji. W tym samym formacie, bez utraty jakości, rekompresji, a ewentualną dalszą obróbkę bardziej wyrafinowanymi programami odłożyć na później (jakieś przejścia, podkład muzyczny, napisy, itp.).
Przy okazji: okazuje się, że wspomniany przeze mnie wyżej MPEG Streamclip umożliwia także bezstratne przycinanie plików .avi /Divx. Czyli coś jak stary, poczciwy VirtualDub. Należy w tym celu zainstalować dodatkową bibliotekę kodeków stąd. MPEG Streamclip pozwala również na konwersję/rekompresję między formatami np. można przekonwertować .mov do .avi/divx, zmienić rozdzielczość, itp. Aczkolwiek jego podstawowym zadaniem wydaje się być szybkie przycinanie strumieni wideo bez utraty jakości.

Odpowiedz
Adi napisał(a):Ja używam programu Windows Media Center. Prosty w obsłudze, nie powinien nikomu sprawiać problemów. ;-)

Popieram też go używałem jak miałem omegę i był wystarczający, niestety do Prestigio Road Runnera 300 się nie nadaje, zawiesza się przy zapisywaniu obrobionego filmu tzn. czas zamiast maleć to rośnie w nieskończoność tak. Teraz używam Freemake Video Conventer - ale tylko przycinam i łączę filmiki no i kompresuję je do avi. ale jest możliwość kompresji do różnych formatów, i chyba nic więcej nie można na nim zrobić albo ja jeszcze nie doszedłem do tego.

Odpowiedz
A czym dodajecie ścieżkę dźwiękową?? Avidemux jakoś ciężko - nie wiem jak go opanować, ale w adobe premiere mozna fajnie przyciąć muzyczkę do długości pliku video..

Odpowiedz
Ja używam "AVS Video Editor" Na początku ciężko się w nim połapać, ale uważam że jest świetny :okman:

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości