• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Używanie komórki za kółkiem
Wiadomo że używanie telefonu w czasie jeazdy jest niedozwolone i niebezpieczne. Ale przypusćmy taką sytuację, jedzie przed nami jakiś totalny wariat, stwarzający ogromne niebezpieczeństwo, nie możemy go zatrzymać ale łapiemy za telefon (nie mamy rejestratora) i nagrywamy go, drugą ręką trzymajac kierownicę. Udajemy się z tym nagraniem na policję i... no własnie, czy policja przypadkiem nie miałaby obowiązku ukarać nas za to, że uzywalismy telefonu w czasie jazdy? Co prawda nie rozmawialiśmy ale jednak go używaliśmy. Ciekaw jestem, jaka byłaby reakcja policji Smile
"Jeździj tak, jakby wszyscy cię chcieli zabić"

[trajano]

[Obrazek: zal.png]

Odpowiedz
Reakcja by była ... indywidualna ..
Jakiś cwaniaczek pewnie by próbował autora postraszyć, ale można chyba się zasłonić wyższą koniecznością .. Podobnie jak łamiący przepisy nieoznakowany radiowóz goniący przestępcę lub podejrzanego ..

Podobną miałem sytuację - pod komendą jest zakaz ruchu, ale podjechałem aby u nich załatwić sprawę.. Po jakimś czasie policjant wygląda przez okno i pyta czy to moje auto stoi pod budynkiem .. i czy chcę mandat .. Co byś odpowiedział ??

Odpowiedz
Prawda jest taka ze sa ludzie i ludziska Smile jak wszedzie tak i w Policji , dlatego podejscie moze bywac rozne Smile choc w watku trajano naprawde '' koniecznosć i sytuacja powinna byc potraktowana inaczej '' lecz jak wiemy z autopsji Polska to kraj absurdu gdzie przepis jest ponad wszystko .
Krytyka jest mało użyteczna i nieowocna i zarozumialcem jest ten, kto woli odgrywać rolę raczej złośliwego krytyka niż twórcy.

[Obrazek: us-fan.png]
[Obrazek: sony_vegas_pro_userbar_by_darkhaunter-d3k4jpu.png]

Odpowiedz
Dario67 napisał(a):Polska to kraj absurdu gdzie przepis jest ponad wszystko .

Lub jego brak .... :lmao:

Odpowiedz
A tak z innej beczki ,gdybyśmy nagrali kamerą trzymaną w ręku to co wtedy ??? Kamerą można a telefonem nie :anyproblem:
Moim zdaniem nie można tego podciągnąć pod używanie telefonu ,bo czy mieliśmy telefon z aparatem ,czy aparat z telefonem :coool:
Pozdrawiam

Odpowiedz
Morpheus napisał(a):A tak z innej beczki ,gdybyśmy nagrali kamerą trzymaną w ręku to co wtedy ??? Kamerą można a telefonem nie :anyproblem:
Moim zdaniem nie można tego podciągnąć pod używanie telefonu ,bo czy mieliśmy telefon z aparatem ,czy aparat z telefonem :coool:
Pozdrawiam

No aby włączyć funkcję kamery w telefonie (czyli mieć kamerę), trzeba najpierw użyć telefonu by tą funkcję włączyć (chociażby odblokować telefon, wejść do menu, itd.) No chyba e wchodzimy do auta y aktywnym programem kamery.
W każdym bądź razie prawo polskie nie nadąża za postępem technicznym. :okman:
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

[Obrazek: us-uzytkownik.png]
[Obrazek: anim.gif]

Odpowiedz
pablo napisał(a):...No aby włączyć funkcję kamery w telefonie (czyli mieć kamerę), trzeba najpierw użyć telefonu by tą funkcję włączyć...
Nie koniecznie ,np ja mam w telefonie przycisk "foto/video" :coool: więc mogę użyć kamery bez telefonu.Poza tym przepis mówi chyba o "zakazie rozmawiania w aucie przez telefon wymagający trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku”,a nie o filmowaniu
Pozdrawiam

Odpowiedz
Morpheus napisał(a):przepis mówi chyba o "zakazie rozmawiania w aucie przez telefon wymagający trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku
No niestety:
Cytat:2. Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku;
Pozdrawiam

Odpowiedz
kierowca napisał(a):...No niestety:
Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku;
pablo napisał(a):W każdym bądź razie prawo polskie nie nadąża za postępem technicznym
Niestety muszę się z tym zgodzić :thankyou:
Pozdrawiam

Odpowiedz
a cb radio..?
0 pkt Big Grin

Odpowiedz
Co "cb radio" ?

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości