Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Busy podmiejskie i bus pasy
#1
Witam,

Nurtuje mnie pewien temat a mianowicie czy prywatne busy podmiejskie mogą korzystać z wydzielonych bus-pasów dla mpk/zmk?
 
Odpowiedz
#2
Skoro prywatne taxówki mogą to prywatne busy do przewozu osób chyba też...
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
#3
Nooo nie do końca jest to dla mnie takie jasneSmile Kierowcy taksówek (z licencjami) korzystają z bus pasów i mogą wjeżdżać do centrum miasta natomiast kierowcy bez licencji zajmujący się przewozem osób (Icar, Caro itp) już nie koniecznie Smile - być może mają do tego prawo ale nie korzystają zbyt często z tego przywileju. Pytam o busy bo nie wiem czy mam obowiązek takowego wpuszczać jak wyprzedza wszystkich bus pasem a na jego końcu się wpychaSmile
 
Odpowiedz
#4
według mnie bus to bus więc chyba też może (w końcu to przewoźnik zbiorowy). W każdym bądź razie kierowca prywatnego busa, jest kierowcą zawodowym i posiada odpowiednie uprawnienia do przewozu osób, tak jak ten w MPK czy Mobilis. Nie porównujmy tu taxi i icar (taxi-zawodowy-licencjonowany kierowca; icar- facet z GPS-em ale za to tani), tutaj Pan z i-car nie może wjeżdżać do centrum i nie może stać na postoju TAXI.
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

[Obrazek: us-uzytkownik.png]
[Obrazek: anim.gif]
 
Odpowiedz
#5
vinco napisał(a):czy prywatne busy podmiejskie mogą korzystać z wydzielonych bus-pasów dla mpk/zmk?

Na tym pasie jest napis BUS a nie MPK czy inny .. W/g mnie wszyscy zbiorowi przewoźnicy powinni z niego korzystać .. A że się wpycha, to kultura a nie zakaz ..
Na pewno Ty zapłacisz za jazdę BUSpasem a on nie zapłaci za jazdę ani zwykłym, ani BUSpasem
 
Odpowiedz
#6
Bus pas - mogą z niego korzystać autobusy komunikacji miejskiej, autokary, autobusy prywatnych przewoźników (co innego korzystanie z przystanków, prywatni przewoźnicy muszą się już dogadywać z MPK i im za taką możliwość płacić).
Często dodatkowo jest informacja, że taxi też mogą jeździć. Ale nigdy nie mylcie licencjonowanych taxi od przewozu osób!!!
Jako informację dodatkową podam, że większość bus pasów nie jest całodobowa tylko obowiązuje np. w godzinach szczytu, a wiele kierowców i tak nie wjeżdża na nie bo nie czyta mniejszego druku Wink.
Jak ktoś jest z Warszawy to dobrym przykładem jest Al. Niepodległości na wysokości Pola Mokotowskiego.
 
Odpowiedz
#7
BartoszWwa napisał(a):bo nie czyta mniejszego druku

Wręcz - nie patrzy na znaki ! ! Nie mówiąc o ich zrozumieniu ..
Ale czy taksówki mogą BUSpasem jeździć ?? Chyba dopiero gdy jest tam napisane też TAXI ..
 
Odpowiedz
#8
Witam.
Poruszony problem dość dokładnie opisał OzoEze na forumprawne.org
Tutaj link do tematu:http://forumprawne.org/prawo-administrac...osc-2.html
 
Odpowiedz
#9
BartoszWwa napisał(a):Jako informację dodatkową podam, że większość bus pasów nie jest całodobowa tylko obowiązuje np. w godzinach szczytu, a wiele kierowców i tak nie wjeżdża na nie bo nie czyta mniejszego druku Wink.
Jak ktoś jest z Warszawy to dobrym przykładem jest Al. Niepodległości na wysokości Pola Mokotowskiego.

W związku z tym buspasem mam pytanie.
Jadać w stronę centrum na skrzyżowaniu Al. Niepodległości z Batorego z prawego pasa należy skręcić w prawo lub można pojechać prosto jeżeli możesz poruszać się po buspasie (czyt. jesteś TAXI lub BUS).
Jak wiadomo jest to czasowy buspas, więc jeżeli buspas już nie obowiązuje to czy "zwykły" samochód stojący na tym prawym pasie może pojechać prosto czy ma obowiązek skręcić w prawo. Zaznaczam że tablica z godzinami obowiązywania buspasa ustawiona jest dopiero za skrzyżowaniem i to dosyć daleko aby samochody skręcające z Batorego w prawo w Niepodległości miały szanse zjechać z buspasa.
 
Odpowiedz
#10
Skoro czas dla busów się skończył - obowiązują ,,normalne'' przepisy, strzałki itp ..
Nawet z pasa dla busów mogą korzystać ,,zwykłe'' auta - właśnie przy skręcaniu.. Od znaku F-10 ..
 
Odpowiedz
#11
Kiedyś był podany przypadek w programie "Uwaga Pirat" i kierowca Busa poruszający się tym pasem zapłacił mandat.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości