Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
808 key cam
#34
stanley99 napisał(a):Rozumiem, że zaprogramowałeś oraz dolutowałeś mikrokontroler, aby umożliwić automatyczne rozpoczęcie/zakończenie zapisu po podaniu/odłączeniu napięcia zasilania?

Akurat nie ja przerabiałem, znajomy mi przerobił. Robił dokładnie z instrukcją, jest dolutowany kontroler i wtyczka zasilania. Kamera włącza się po przekręceniu stacyjki (u mnie gniazdo zapalniczki przy wyłączonej stacyjce nie ma prądu), kończy nagrywanie parenaście sekund po odcięciu zasilania. Kamera ustawiona na sygnalizowanie nagrywania - migająca pomarańczowa dioda, więc można zawsze sprawdzić czy się nagrywa.

Cytat:Jane, dawaj fotki. Każdy pomysł jest cenny i może się przydać.

jutro postaram się dodać forki uchwytu i z zewnątrz samochodu. Szukałem najpierw płyty z tworzywa ale były drogie, a w castoramie ten pojemnik był za 3 zł i świetnie się nadałSmile

Cytat:Z podobnej dwuportowej ładowarki USB (Carrefour, koszt ok, 15zł) zasilam u siebie rejestrator oraz nawigację. Ale uwaga: okazało się, że kable USB nie mogą być zbyt długie, oraz powinny być lepszej jakości, gdyż są zbyt duże spadki napięć (a w konsekwencji prądów) i mogą być kłopoty z zasilaniem/ładowaniem urządzeń.

dokładnie tak, kabel USB jest 5 metrowy, jest tylko do zasilania, ale był już z nim problem - na rozgałęźniku na 3 wtyki zapalniczki + wyjście USB kamera głupiała, wyłączała się i włączała. Po podłączeniu tego maleństwa na 2 USB działa stabilnie bez problemów. Niestety te usb są włosowate, jak ktoś ma możliwość to lepiej jak się będzie wpinał koło lampy, ja niestety nie mogę ingerować w instalację elektryczną w samochodzie i musiałem iść od zapalniczki, przez słupek i między szybą a posufitką.

Na koniec jeszcze przestrzegam przed kupowaniem tej kamery od nieznanych sprzedawców z Chin. Ja zrobiłem ten błąd i jestem na etapie uruchomienia procedury chargeback. Drugi zakup u osoby polecanej w wątku o przeróbce - bez problemów, dostawa w tydzień, pełne wsparcie i dodatkowe instrukcje na mailu.
 
Odpowiedz
#35
Mój manul uzdatniający 808#16 na potrzeby rejestratora drogi właśnie stracił rację bytu Big GrinD.
Pojawiła się nowa wersja kamerki tym razem już full-HD 1080p Nazwa handlowa Mobius ActionCam.
Ma w sobie już wszystko co trzeba żeby swobodnie używać jako rejestrator drogi tzw dashcam. Zachowała wszystkie funkcje i zalety #16 a dodatkowo ma bardziej ergonomiczny kształt, potrafi nagrywać w rozdzielczości full hd, łatwo ją zamontować na uchwycie gdziekolwiek w aucie. Nic nie trzeba przerabiać , dorabiać etc.

Tu można kupić u zaufanego sprzedawcy eletoponline365
http://www.ebay.com/itm/Mobius-ActionCam...232c961f6a

a tu poczytać na rcgroups
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1904559

Ponieważ moja kamerka 808#16 odjechała w siną dal razem ze sprzedanym autem, zamierzam sobie kupić taką z myślą wykorzystania w nowym aucie. Niestety kamerka jest droższa i kosztuje 70$.

Cytat: Whats special about this Mobius ActionCam?

Its a camera designed and developped by users and for users. And its on-going. We will keep improving this camera and add more features by firmware updating. If you have any feedback / comments / suggestions, we are hearing!
This camera is so small and light, and it has wide angle of view with minimum fisheye distortion. It has a quality lens and it has outstanding image quality, corner to conern sharpness and uniform brightness across entire frame. You shall be able to review video samples from other users at the great Mobius ActionCam forum maintained by Tom Frank. You will get plenty of helpful informaton there as well.
This camera ships with most updated and stable firmware of the time, and it works perfectly out of box. Dont worry about the complicated settings (actually its not complicated at all, you will find it fun and easy later).
This camera has below settings for current firmware, and there will be more,

Set the correct date and time for the time stamp.
Set the video resolution and frame rate for Video Mode 1 and 2. (1080p 30fps, 720p 60fps or 30fps)
Set Photo Size (2304x1536,1920x1080,1280x720)
Set Time Lapse photo shooting (from 0.25s a photo to 60s a photo, note: 2304x1536 starting from 1s a photo)
Video Clip length/Movie Cycle Time (3minutes, 5minutes, 10 minutes, 15 minutes, and max to 4G byte)
You can set loop recording On or Off (default is off)
You can set time stamp on or off (default is on)
You can mute the video sound if needed.
You can flip the video 180 degrees (when you use the camera upside down, you will need to set it on)
You can set the Movie qulity (Low, Standard, High, default is Standard)
You can set WDR (Wide/High Dynamic Range) on (default is off)
To avoid camera sudden powering on in your pocket, you can set the power on delay.
You can auto power off waiting time and set it off.
You can set Auto record on with power (helpful when using Mobius as Driving recorder / Car Dash Camera)
You can set the LED indicator light off if needed (default is on).
If you use Android devices to set this camera, you should set charge from USB host off (thanks to therau2000, there is app for Android device to set this camera)
You can set TV out video mode and 4:3 or 16:9.

You can edit the SYSCFG.txt to do the settings manually. Its suggested using Isoprops great windows GUI. The simple and extremely user-friendly program is fully plug-and-play and includes an integrated User Manual.

Package included

1X Mobius ActionCam
1X Mounting Base
1X USB cable
1X L Shape Small Hexagon Screwdriver (for changing or refocusing lens when needed)
1 pair Velcro
 
Odpowiedz
#36
Też już się zastanawiam nad zakupem tej nowej. Ja miałbym nieco inne zastosowanie: 808#16 z szerokokątnym obiektywem dam do nagrywania kabiny i tego co się dzieje po bokach i za samochodem, a nową z fullhd do przodu.
znalazłem obszerny temat związany z kamerami na innym polskim forum ale nie wiem czy można dodawać takie linki, jak ktoś będzie wnikliwy to znajdzie.
jeżeli się zdecyduję to z całą pewnością dam znać jak wypada na polskich drogach.
 
Odpowiedz
#37
robert83 napisał(a):jeżeli się zdecyduję to z całą pewnością dam znać jak wypada na polskich drogach.
Qrczę, dopiero teraz zauważyłem dwa powyższe posty. Zatem czy się zdecydowałeś, możesz się podzielić wrażeniami? Albo ktokolwiek, kto posiada tę kamerkę? Bo wciąż się przymierzam do drugiej malutkiej na tył, albo kto wie, na przód jako podstawową? Nie ukrywam, że konieczność przeróbki 808 key aby uzyskała podstawową funkcję kamerki do samochodu (autouruchamianie) nie mobilizowała mnie do zakupu.
(nawiasem: RR500 jest całkiem fajny, ale mnie "rejestratorowanie" już trochę przeszło, nie podniecam się; po prostu chciałbym mieć jakiegoś zainstalowanego "raz na zawsze" małego "blackoxa", jak najmniej widocznego, zapisującego sobie w kółko, z ktorego materiał bedę przegladał/zrzucał gdy naprawdę będzie mi to potrzebne - oby nigdy...)

robert83 napisał(a):<...>znalazłem obszerny temat związany z kamerami na innym polskim forum ale nie wiem czy można dodawać takie linki, jak ktoś będzie wnikliwy to znajdzie.
Jeśli link jest źródłem wiedzy, ma związek i rozszerza prowadzoną dyskusję - moim zdaniem jak nabardziej można. Patrz p.13a Regulaminu (nawiasem: linkując Regulamin chyba nie złamalem regulaminu? Wink). Co innego, jeśli link zawiera np. nachalną reklamę, jest bez związku z tematem, itp. Aha, jestem teraz trochę słabo wnikliwy, więc czy mógłbyś... Wink
 
Odpowiedz
#38
Cytat:Jeśli link jest źródłem wiedzy, ma związek i rozszerza prowadzoną dyskusję - moim zdaniem jak nabardziej można. Patrz p.13a Regulaminu (nawiasem: linkując Regulamin chyba nie złamalem regulaminu? Wink). Co innego, jeśli link zawiera np. nachalną reklamę, jest bez związku z tematem, itp. Aha, jestem teraz trochę słabo wnikliwy, więc czy mógłbyś... Wink
:helou:
http://forum.autokacik.pl/showflat.php?C...t=all&vc=1 interesujące informacje od postu z 13/09/2013 15:31
 
Odpowiedz
#39
wszim napisał(a)::helou:
http://forum.autokacik.pl/showflat.php?C...t=all&vc=1 interesujące informacje od postu z 13/09/2013 15:31

dodam jeszcze http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=14479 też sporo informacji na temat kamery.
Jeżeli o mnie chodzi to jeszcze się nie zdecydowałem, ciągle inne wydatki. Na ten moment w samochodzie mam 808#16 przerobioną zgodnie z tematem podanym przez kolegę wyżej. Jeżeli zdecyduję się na mobiusa to już na 99% wiem, że wybiorę ze standardowym obiektywem. Moim zdaniem jest on wystarczający.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości