Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sytuacja na rondzie
#1
Witam forumowiczów!

Mam takie pytanie dotyczące wjazdu na rondo.
Sytuację przedstawia załączony obrazek.
Z dwóch pasów dojazdowych do ronda robi się 3 już na samym rondzie.
Załóżmy że samochody niebieski i czerwony jednocześnie chcą zająć pas środkowy (oznaczony przeze mnie nr 2)
Który z nich Waszym zdaniem ma pierwszeństwo? Kto komu ma ustąpić?

Dzięki za opinie
pozdrawiam
 
Odpowiedz
#2
Hmmm ciekawy przypadek, w Krakowie są takie ronda, ale lepiej i oznaczone liniami poziomymi więc problemu nie ma.
Natomiast tutaj według mnie reguła prawej ręki powinna zadziałać i pojazd niebieski powinien ustąpić czerwonemu bo ma go po prawej. A tłumaczę to sytuacją gdy jedziemy drogą 3 pasmową i dwa auta jadą po zewnętrznych pasach i nagle postanowią zjechać na środkowy pas, w takim przypadku pojazd jadący lewym skrajnym pasem ustępuje temu po prawej (czyli pojazdowi jadącemu skrajnie prawym pasem zjeżdżającym na środkowy).
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

[Obrazek: us-uzytkownik.png]
[Obrazek: anim.gif]
 
Odpowiedz
#3
Czerwony pasem nr 3 ,Niebieski nr 2 nie ma innej opcji.Ronda sa wszędzie takie same i zasady także.pozdro
Pijanym kierowcom I Piratom drogowym mówimy NIE!!!
[Obrazek: us-uzytkownik.png]
 
Odpowiedz
#4
czyli samochód niebieski nie może wjechać na pas 1, chyba że wjedzie najpierw na pas 2 a potem zmieni pas ruchu?
tak samo z czerwonym, może wjechać tylko na pas 3, ewentualnie potem zmienić pas ruchu?
zgadza się?
 
Odpowiedz
#5
grucha napisał(a):Czerwony pasem nr 3 ,Niebieski nr 2 nie ma innej opcji.Ronda sa wszędzie takie same i zasady także.pozdro

Dokładnie.

BTW: czerwone auto z pasa nr 3 pojedzie wg mnie albo w prawo albo prosto a auto niebieskie z pasa nr 2 albo prosto albo w lewo, więc czerwony, jeżeli chce jechać w prawo bądź też prosto to nie ma sensu zmieniać pasa a skoro chce jechać w lewo to musi zmienić pas na nr 2 i puścić niebieskie auto a najlepiej ustawić się za nim i wjechać od razu na pas nr 2 Wink
 
Odpowiedz
#6
:helou: :helou: :helou: :helou: :helou: :helou:
Pijanym kierowcom I Piratom drogowym mówimy NIE!!!
[Obrazek: us-uzytkownik.png]
 
Odpowiedz
#7
p207 napisał(a):Mam takie pytanie dotyczące wjazdu na rondo
Teoretyzujesz czy to rondo istnieje? Jeżeli istnieje, to pokaż fotkę z google maps, bo chyba nie narysowałeś wszystkiego Wink Chodzi głownie o oznakowanie poziome.

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
#8
rondo oczywiście istnieje ale oznakowania poziomego nie ma, pewnie dla tego że jest całe wyłożone kostką (jeszcze pewnie przez Niemców) i oznakowanie jest starte, w niektórych miejscach są fragmenty linii rozdzielających pasy ruchu
 
Odpowiedz
#9
mapka

tak to wygląda chociaż to stare zdjęcia, teraz pasów na rondzie nie ma,
wjazd o którym mówimy - od ul. Zaporoskiej (tam gdzie wyjeżdża autobus przegubowy)
 
Odpowiedz
#10
przychylam się do teorii pabla..grucha,skąd masz taką inf."Reguła prawej reki obowiązuje tylko na skrzyżowaniach,rondo ma swoją regułe"...kodeks nic na ten temat nie mówi,że ronda mają swoją regułę.....opisaną sytuację można podciągnąc pod zmianę kierunku jazdy, lub zmianę pasa ruchu...w obydwu przypadkach (o ile znaki pionowe nie wskazują)można ten manewr zakończyć na dowolnym pasie (teoretycznie) bo dlaczego nie? - mówimy o tym konkretnym przypadku oczywiście
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#11
:helou: :helou: :helou: :helou
Pijanym kierowcom I Piratom drogowym mówimy NIE!!!
[Obrazek: us-uzytkownik.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości