• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZAWRACANIE
[quote="Eragon"Nawet mozna by sie pokusić na zawrócenie przed skrzyżowaniem (wykorzystując zatokę i naruszając P-21) ale przynajmniej "na raz" ..[/quote]

P 21 - obszar wyłączony z ruchu?? Można na niego wjechać ?? Chyba nie Wink

Odpowiedz
przepraszam Was panowie, ale od ogolu zeszliscie do szczegolu... i zrobil sie watek regionalny... walicie samymi nazwami ulic w zamknietym gronie mieszkancow i nic z tego nie wiadomo Smile
Pomogłem ? Doradziłem ? Podzielasz moje zdanie/poglądy? POSTAW PIWO, a ja wypije Twoje zdrowie !! SmileSmileSmile

Odpowiedz
YarooS napisał(a):Moim zdaniem nie można, właśnie ze względu na to co sam wskazałeś.
Nakaz wyznacza nam konkretny kierunek w którym możemy pojechać i przy tym znaku brak jest w przepisach takiego "zezwolenia", jakie mamy w przypadku F-10/11 i P-8b, gdzie wyraźnie powiedziane jest że zezwalają również na zawracanie.

Zgadzam się. Nie wiem czy tak samo przepis tyczy się kierowców samochodów osobowych co busów lub mikrobusów. Problem polega na tym, że czasami takie miejsca są zwyczajnie źle oznakowane. Czasami dwa różne znaki się wykluczają. Ostatnio miałem taką sytuację w Warszawie, na jednej z dróg dojazdowych do lotniska. Na szczęście nie było policji, ale kto wie? Może gdyby była, to ukarałaby tylko dlatego, że mogła by to zinterpretować na swoją korzyść.

Odpowiedz
Ja też słyszałem kiedyś o problemie kierowców poruszających się autobusami. Właśnie największy problem jest z tym oznakowaniem. Czasami wcale go nie ma, a bywa też i tak, że na niewielkiej przestrzeni wszystko się wyklucza. Dlatego w tym temacie trzeba być niezwykle ostrożnym.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości