• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odśnieżanie, oświetlenie pojazdu w warunkach zimowych ..
Silvox, w polskim systemie określono źródła prawa, ale nie ma wśród nich przekazów medialnych...

Jeśli chcesz to tego poziomu przenieść dyskusję, to ja się nie piszę.

Proponuję Ci zaś, byś wpisał w googlarkę np. "uprawnienia straży miejskich (gminnych)" i poszukał... tylko nie przekazów medialnych, ale aktów prawnych regulujących tę kwetstię. Naprawdę dużo się można z nich dowiedzieć. I może się przydać, by się nie dać wyciąć strażnikowi na mandat. A przyjęty mandat baaardzo trudno jest anulować...
Jak już znajdziesz stosowne rozporządzenia to pewnie będziesz miał następny problem, ponieważ do zrozumienia podanych tam zagadnień niezbędna jest chociaż podstawowa znajomość podstaw prawa... Bo cóż z tego, że dowiesz się, iż strażnik ma określony ustawą katalog wykroczeń, za które może stosować postępowanie mandatowe, jeśli nie będziesz wiedział, co to np. art. 97 kw i z czym to powiązać?

Mogę Ci powiedzieć, że straży przyznano jedynie niektóre uprawnienia z zakresu kontroli ruchu drogowego... a czy się mieści w nim możliwość ukarania mandatem za utrzymywanie pracującego silnika podczas postoju to już sam poszukaj.

Jeśli znajdziesz (mnie się nie udało), to wtedy możemy kontynuować dyskusję, czy parking, na którym popełniono ewentualne wykroczenie jest miejscem, w którym strażnik w ogóle może podejmować szeroko rozumiane interwencje z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. To też dosyć złożony temat...

Więc zamiast się napinać spróbuj dojść do sedna sprawy, może rzeczywiście ja nie mam racji?

Naprawdę jesteś instruktorem? Ja na Twoim miejscu udowodniłbym interlokutorowi brak kompetencji.

I proszę Cię, nie wkładaj mi w klawiaturę stwierdzeń, których nie wypowiedziałem (dot. jeżdżenia z włączonym kierunkowskazem po rondzie), bo jeszcze ktoś może pomyśleć, że chcesz mnie zdyskredytować. Ja tak nie twierdzę, bo niby po co miałbyś to robić? A jak już się będziesz bardzo upierał, to ja też mogę o Twoich podyskutować. Nie sądzę, byś sobie tego życzył... bo wtedy ta miła atmosfera mogłaby się nieco zmienić.

Odpowiedz
Dobra Panowie bo będzie deszcz padał... a dzieci przecież mają ferie i chcą na sankach pojeździć.

Nie ma o co kruszyć kopii, przedstawiłem swoje stanowisko w sprawie utrzymywania pracującego silnika podczas postoju; jeżeli ktoś ma inne zdanie to przecież zawsze może - bo nikt mu tego nie zabroni - bezpośrednio po uruchomieniu silnika w obawie o sankcje strażnika miejskiego rozpoczynać jazdę ... Opcja o tyle lepsza, że korzystniejsza dla środowiska naturalnego. Ile i czy na tym ucierpi silnik to sprawa jego właściciela.

Odpowiedz
megi napisał(a):Nie ma o co kruszyć kopii
Czytam i oczom nie wierzę.. Nawet moje nowe bryle nie pomagają.. Czyli jednak może każdy mieć swoje zdanie.. :yahoo:
megi napisał(a):dzieci
Mam nadzieję, że to nie o mnie, ani do mnie.. Moje dzieci zapomniały kiedy dorosły.. :helou:
megi napisał(a):na tym ucierpi silnik
Czy w lecie też preferujesz rozgrzewanie silnika przed jazdą ?? Czy może odjeżdżasz zaraz po uruchomieniu ??
Aby zmniejszyć cierpienia silnika warto używać dobrej marki i klasy oleju np. typu magnatec ..

Odpowiedz
silvox napisał(a):Aby zmniejszyć cierpienia silnika warto używać dobrej marki i klasy oleju np. typu magnatec ..
Ten dobrej klasy olej też musi się najpierw rozejść po wszystkich kanałach olejowych,tu chodzi właśnie o ten moment kiedy praktycznie nie ma smarowania,zostaje co prawda cienka warstwa z poprzedniego dnia ale jest ona nie wystarczająca,dlatego zalecana jest praca silnika na wolnych obrotach bez obciążenia,a w lecie olej jest o wiele rzadszy i błyskawicznie jest rozprowadzany po silniku.

Odpowiedz
bombka napisał(a):cienka warstwa z poprzedniego dnia ale jest ona nie wystarczająca
A producent przekonuje, że jest.. Dziwne..
Można zawsze podejrzewać o "chwyt marketingowy", ale jeździłem na takim oleju i moje subiektywne odczucia były wielce pozytywne..

Odpowiedz
silvox napisał(a):
bombka napisał(a):cienka warstwa z poprzedniego dnia ale jest ona nie wystarczająca
A producent przekonuje, że jest.. Dziwne..
Można zawsze podejrzewać o "chwyt marketingowy", ale jeździłem na takim oleju i moje subiektywne odczucia były wielce pozytywne..
Nie zamierzam pisać że producent oleju kłamie,jednak dosyć dobrze znam budowę silnika.
Są miejsca gdzie olej pozostanie dłużej np.panewki i tam będzie lepsze smarowanie,ale już w cylindrach olej spłynie nie mal do zera i to o takie miejsca trzeba dbać,a wystarczy 30sek wcześniej odpalić silnik żeby sobie poparkotał na wolnych obrotach.
Oczywiście jest też kwestia jakości oleju(tak jak piszesz),niestety ale nadal jest w obiegu opinia że silniki z większym przebiegiem powinny być zalewane olejem mineralnym który jest gęsty,taki olej to morderstwo dla silnika.
Nikt nie powinien się bać olei syntetycznych które są rzadsze i mają mocniejszy film olejowy.

Odpowiedz
Ej... zima się kończy, przynajmniej kalendarzowo, ale śnieg wciąż sypie. Zasadniczo znam przepisy, zakazujące włączania silnika na postoju... ale JAK - powiedzcie JAK INACZEJ poradzić sobie z przemarzniętą i zaparowaną szybą, ja zazwyczaj gdy jest śnieg lub mróz i muszę oskrobać szybę, to włączam silnik i nawiew. Kiedyś włączyłam też od razu klimę i poszła cewka zapłonu - serwis zarobił i od tego czasu klima tylko jak już ruszę. Skrobanie szyby trwa zazwyczaj ok. 1-2 minut - potem ruszam, powoli po parkingu z wentylatorem na max. Sęk w tym, że ruszam od razu na ulicę dwupasmową, tranzytową, więc muszę widzieć co przede mną.

Muszę "posmrodzić" bogatą mieszanką pod budynkiem, w przeciwnym razie będę stanowić realne zagrożenie na drodze. Szkoda, że nie znam przepisu o tym, że mogę złamać jeden przepis, aby nie stworzyć większego zagrożenia.

Odpowiedz
Zawsze możesz pomóc sobie takim preparatem ...
<!-- m --><a class="postlink" href="http://allegro.pl/skuteczny-odmrazacz-do-szyb-odmrazacz-alpin-od-ss-i3063351418.html">http://allegro.pl/skuteczny-odmrazacz-d ... 51418.html</a><!-- m -->
... lub takim elementem..
<!-- m --><a class="postlink" href="http://allegro.pl/antyszronowa-oslona-mata-na-przednia-szybe-boki-i3051488315.html">http://allegro.pl/antyszronowa-oslona-m ... 88315.html</a><!-- m -->
Nie wiem, czemu ludziom szkoda kilku pln na wygodę ..

Odpowiedz
Zdecydowanie nie wyobrażam sobie zimy bez odmrażacza w bagażniku. Wtedy żaden lód nie straszny. Przy grubszym trzeba popracować jeszcze skrobaczką, ale wtedy już lód odłazi bez wysiłku... Mój silnik na postoju w minusowej temperaturze nie rozgrzeje się w 1-2 minuty do temperatury dającej realne ogrzewanie dmuchawą. Dlatego daję sobie z tym spokój. Odpalam i jadę. Mój silnik jak dotąd nie narzeka.
P.S. Stosuję najlepszy pełen syntetyk.

Odpowiedz
Silvox - z odmrażaczem miałam oczywiście do czynienia. Może trafiłam na jakiś beznadziejny (ze sklepu motoryzacyjnego), bo pogarszał tylko sprawę i wszystko się mazało na szybie, więc wyrzuciłam ten wynalazek. Co do okrycia to jestem jakoś sceptyczna... może dlatego, że parkuję na wspólnym otwartym parkingu pod chmurką, obawiam się, że mogłoby się to okrycie komuś spodobać. :anyproblem:
Zatem to nie jest w moim przypadku kwestia kilku złotych, uwierz.

Peter- ogrzewanie szyby... moje marzenie, ale w moim francuskim "żelazku" to ogrzewana jest szyba tylna i lusterka - chyba o dmuchawie na przód to projektanci zapomnieli, a szkoda.

Odpowiedz
Z tym wydatkiem, to nie miałem konkretnie Ciebie na mysli, tak ogólnie napisałem.. Każdy robi co uważa..
Dobry odmrażacz..
<!-- m --><a class="postlink" href="http://allegro.pl/skuteczny-odmrazacz-do-szyb-atomizer-750ml-promocj-i3053163326.html">http://allegro.pl/skuteczny-odmrazacz-d ... 63326.html</a><!-- m -->
I niedrogi - nie zrażaj się jednym słabym, popróbuj innych..
A co do kradzieży takich zasłon - u nas predzej ściągną gazetę czy tekturę(takie też stosuja niektórzy) zbieracze makulatury ..

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości