Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OVERMAX CAM-04
#1
Właśnie wczoraj odebrałem paczkę.. Jestem na etapie uczenia się obsługi sprzętu.. Big GrinD Big GrinD
Użytkownicy :!!!: :!!!: Opinie, porady, wpadki - wszystko bezcenne.. :helou:
OVERMAX 04
 
Odpowiedz
#2
Hm, ciekawe czy rozdzielczość 1920x1080p/30fps podawana w niektórych specyfikacjach jest rzeczywista, a nie interpolowana. Bo cena kamerki wydaje mi się coś podejrzanie niska: od ok. 200zł (MediaMarkt 269- ale oni mają swoje ceny). Jeszcze parę miesięcy temu nabycie "prawdziwego", "nieoszukanego" rejestratora "Full HD" oceniałem na wydatek minimum około 400zł. No ale kto wie, elektronika jak wiadomo wciąż tanieje.
Brak informacji o przetworniku (chociaż rozdzielczość). Opinie na Ceneo nie są porywające:
http://www.ceneo.pl/21922943#tab=reviews_scroll

P.S.: Daj model kamery w tytule topicu (popraw). "Overmax" jest bardzo ogólne.
 
Odpowiedz
#3
stanley99 napisał(a):Daj model kamery w tytule topicu
Mówisz i masz..
pizdys - Twój post nie pasuje do tematu - jeśli chcesz się podzielić doświadczeniami z innymi VR to napisz osobny wątek..
 
Odpowiedz
#4
Mam OV-Cam-04 i źle nie jest, ale jakbym miał jeszcze raz kupować to pewnie spróbowałbym Prestigio Roadrunner 300 albo dołożył jeszcze trochę na coś lepszego. Rozdzielczość 1080p jest interpolowana, z tego co pamiętam nawet nie wspominają o niej na pudełku.

Był jakiś czas temu temat o tej kamerce na Elektrodzie, można poczytać, też tam parę swoich problemów opisałem.
 
Odpowiedz
#5
silvox napisał(a):pizdys - Twój post nie pasuje do tematu - jeśli chcesz się podzielić doświadczeniami z innymi VR to napisz osobny wątek..
Popieram. @pizdys: piszesz fajne recki/porównania. Ale nie zawsze udaje Ci się zamieścić w odpowiednim topicu... No kto wpadnie na to, żeby informacji o DVR007 / DVR037 szukać w wątku o Overmaxie? Sugestia: przenieś fragment postu traktującego o kamerkach 007/037 do nowego topicu, odpowiednio zatytułowanego. Na pewno komuś się przyda.

rafal napisał(a):Rozdzielczość 1080p jest interpolowana,
Podobną informację napisał ktoś niedawno (19.06) w opiniach na Ceneo. Tak czułem, że kamerka jest coś zbyt tania, aby nagrywać w "rzeczywistym Full HD" (przez to ostatnie w cudzysłowiach rozumiem przynajmniej 1920x1080p/30fps, nieskalowane rzecz jasna).
Zatem dane na stronach sklepu z linku w pierwszym poście uważam z lekka za oszustwo... Niestety dosyć powszechnie stosowane... Nawet DOD-y, Prestigio, itp. w (umownie) "lepszych" modelach mają np. rozdzielczość zdjęć aparatu 8M, 12M... Ciekawe jakim cudem, skoro przetwornik ma np. 5Mpix? Wink
 
Odpowiedz
#6
W związku z problemami użytkowników innych kamer, narzekającymi na brak przewijania obrazu lub przyspieszonego odtwarzania w ich kamerach, dodam, że OVERMAX 04 ma taką możliwość ..
W czasie odtwarzania naciskamy DOWN - odtwarzanie przyspiesza x2, po następnym naciśnięciu x4, i po następnym x8 .. UP działa ujemnie i do tyłu..
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości