• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak pozbyć się odbić i refleksów
RB26 napisał(a):Widzę, że miałoby to dobre zastosowanie do fotografii Smile

Jak to miałoby? Filtr polaryzacyjny to podstawowy filtr każdego fotografa amatora, o profesjonalistach już nie mówiąc.
[Obrazek: bErt89d.jpg]

Odpowiedz
Filtr z GT550WS nie pasuje do LS430W więc zrobiłem nowy ale już nie z folii polaryzacyjnej, tylko z gotowego filtra 37 mm.
Szybkość i wygoda zakładania i zdejmowania zdecydowanie lepsza niż w Marcus 3 bo nie trzeba go przykręcać i odkręcać tylko zakładam i już.
Mocowanie zrobiłem z czarnego brystolu zwiniętego z dodatkowym kawałkiem żeby średnica na kamerze była mniejsza niż na filtrze.

Odpowiedz
Jak z winietowaniem przy takim ustawieniu filtra? Jest dość daleko od obiektywu.

Odpowiedz
Nie zauważyłem takiego efektu.

Odpowiedz
nawet nie wiedzialem ze pasywne okulary 3D tez dzialaja jak filtr CPL,
dokladnie takie jakie daja za Free w kinie na filmach 3D, niestety aby zobaczyc efekt nie wystarczy je zalozyc na glowe, dzialaja jak sie patrzy od zewnatrz, no i oczywiscie trzeba obracac okularami jak filtrem dookola aby w pewnym momencie zobaczyc efekt,
w kazdym razie dziala....

kazdy kto ma moze sam latwo sprawdzic Big GrinD

cikawe ze takie filtry do kamer sprzedaja za 100zl a w kinie na free...

[Obrazek: out.php?i=859671_250-1301328134f60a8c0a2806.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]

Odpowiedz
@pizdys
testowane - niestety filtr w takich okularach jest bardzo miernej jakości :/
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]

Odpowiedz
ja sprawdzalem dziala niemal jak prawdziwy,
pamietaj aby patrzec od zewnatrz, i obracac okularami do momentu az zreduduje odpowiednie odbicia, efekt niezaprzeczalnie widac.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]

Odpowiedz
efekt owszem jest, ale porównując z filtrem CPL (w tym przypadku Marumi) za dużo ściemniał, a nie wszystkie odbicia redukował.
okulary które zginęły w słusznej sprawie pochodziły z kina Cinema-City (może inne kina, inne okulary mają)
nie chciałbym przesądzać, generalizować.
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]

Odpowiedz
W kwestii zastosowania filtra polaryzacyjnego w kamerach samochodowych pozwoliłem sobie napisać taki oto tekst:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.wideorejestratory24.info/2014/11/filtr-polaryzacyjny-w-kamerach-samochodowych.html">http://www.wideorejestratory24.info/201 ... owych.html</a><!-- m -->

Za uwagi, zwłaszcza krytyczne (byle konstruktywnie) będę bardzo wdzięczny.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
...z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)

Odpowiedz
Pierwsza uwaga czyli opis "Z lewej strony kadry z nagrań bez filtra CPL, po prawej stronie - z filtrem." - jest dokładnie odwrotnie, te z lewej są z filtrem Smile
Druga uwaga czyli nieodpowiednie warunki. Kat padania promieni jest zbyt mały. Obecnie słońce jest bardzo nisko i efekt nie jest dobrze widoczny. Takie odbicia to nie odbicia i nikt nie zawracałby sobie nimi głowy. Poza tym deski są różnie wyprofilowane oraz mają różną fakturę, przez co inaczej odbijają światło.
Na ilość i siłę odbić wpływ mają następujące czynniki.
- pora roku a przez to wysokość słońca na niebie a przez to kąt padania promieni.
- nachylenie szyby
- ustawienie kamery (kąt)
- kształt i nachylenie deski rozdzielczej
- faktura deski
- materiał z jakiego wykonano deskę

Odpowiedz
s3kawek napisał(a):Pierwsza uwaga czyli opis "Z lewej strony kadry z nagrań bez filtra CPL, po prawej stronie - z filtrem." - jest dokładnie odwrotnie, te z lewej są z filtrem :)

Haha, faktycznie - dzięki za zwrócenie uwagi. Już poprawione. :)

s3kawek napisał(a):Druga uwaga czyli nieodpowiednie warunki. Kat padania promieni jest zbyt mały. Obecnie słońce jest bardzo nisko i efekt nie jest dobrze widoczny. Takie odbicia to nie odbicia i nikt nie zawracałby sobie nimi głowy. Poza tym deski są różnie wyprofilowane oraz mają różną fakturę, przez co inaczej odbijają światło.
Na ilość i siłę odbić wpływ mają następujące czynniki.
- pora roku a przez to wysokość słońca na niebie a przez to kąt padania promieni.
- nachylenie szyby
- ustawienie kamery (kąt)
- kształt i nachylenie deski rozdzielczej
- faktura deski
- materiał z jakiego wykonano deskę

Na warunki nie mam wpływu, zresztą ostatnio ciężko o w ogóle jakiekolwiek słońce na niebie, więc trzeba chwytać to co jest. Niemniej uwagi bardzo cenne, uzupełnię stosownie podsumowanie testu.

UPDATE:
Poprawiłem ostatni akapit z podsumowaniem, dzięki s3kawek!
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
...z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości