Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znaki co one tak naprawdę oznaczają . . .
#1
:helou:

Witam ten post powstaje po to by uświadomić nam co oznaczają znaki drogowe ponieważ nie zawsze jest to czytelne a czasem trzeba się dobrze zastanowić co w ruchu ulicznym czasem jest nie realne. I tak o to pierwszy przykład co oznacza znak na zdjęciu: to że ograniczenie do 70 każdy wie, tylko dokąd te ograniczenie obowiązuje tzn. do najbliższego skrzyżowania czy może jednak do najbliższego wjechania w teren zabudowany, bo odwrotna sytuacja wjeżdżamy w teren zabudowany i pod znakiem o tym informującym widzimy np. 40 to takie ograniczenie dotyczy całego terenu zabudowanego - czy może się mylę.
 
Odpowiedz
#2
dla mnie normalny znak i obowiązuje do najbliższego skrzyżowania Smile
 
Odpowiedz
#3
KierowcaZawodowyx napisał(a):dla mnie normalny znak i obowiązuje do najbliższego skrzyżowania Smile

Dla mnie też Tongue ale ciekawi mnie jak to według prawa.
 
Odpowiedz
#4
KierowcaZawodowyx napisał(a):obowiązuje do najbliższego skrzyżowania
Lub do znaku B-34 lub B-42.. :helou:

Jeśli podobny zlepek (oba znaki na jednym słupku) byłby na początku obszaru zabudowanego D-42, obowiązuje wtedy na całym obszarze.. Nie odwołuje go skrzyżowanie..
Identycznie - jesli znak jest umieszczony na jednym słupku ze znakiem E-17a też dotyczy całej miejscowości..
To samo tyczy się znaku B-43 (strefa zakazu)..

ROZPORZĄDZENIE O ZNAKACH
 
Odpowiedz
#5
silvox napisał(a):
KierowcaZawodowyx napisał(a):obowiązuje do najbliższego skrzyżowania
Lub do znaku B-34 lub B-42.. :helou:

Jeśli podobny zlepek (oba znaki na jednym słupku) byłby na początku obszaru zabudowanego D-42, obowiązuje wtedy na całym obszarze.. Nie odwołuje go skrzyżowanie..
Identycznie - jesli znak jest umieszczony na jednym słupku ze znakiem E-17a też dotyczy całej miejscowości..
To samo tyczy się znaku B-43 (strefa zakazu)..

ROZPORZĄDZENIE O ZNAKACH
Z tego co wiem jesli obowiązuje w calej miejscowości znak ma inny wygląd Smile bo co dzień jadę przez miejscowość gdzie obowiązuje 40km/h i tam ten znak jest inny jakiś Big Grin
 
Odpowiedz
#6
KierowcaZawodowyx napisał(a):Z tego co wiem
Napisz konkretnie "co wiesz"..
KierowcaZawodowyx napisał(a):jesli obowiązuje w calej miejscowości znak ma inny wygląd
No co Ty ?? Nie dość, że mamy bardzo dużo znaków, źle są ustawiane, to jeszcze w różnych miejscach są różne ??
W Rozporządzeniu są wzory i do znaków, które nie spełniają norm nie musisz się stosować..
KierowcaZawodowyx napisał(a):co dzień jadę przez miejscowość
To zrób fotkę i wrzuć tutaj.. Zobaczymy co to za twór..
 
Odpowiedz
#7
Smile
 
Odpowiedz
#8
To bzdura jakaś, inwencja lokalnego zarządcy drogi - zadzwoń na policję, ze przy drodze stoi dziwny znak i niech wymienia, albo zdejmą całkiem..
Gdzie to jest ??
Jest GSV tam ?? To wrzuć linka..
 
Odpowiedz
#9
niestety nie ma konczy sie wczesniej google maps ;/
 
Odpowiedz
#10
Ta 40 jak by była na białym tle to była by jako strefa ograniczenia do 40 i gdzieś powinna się kończyć ta strefa nie koniecznie tylko miejscowości dotyczy tylko strefy, ale na niebieskim tle pierwszy raz widzę.
 
Odpowiedz
#11
:helou:

Dzisiaj troszkę się będę czepiał słówek Smile bo w jednym z postów (nie pamiętam w którym, a nie mogę znaleźć), była poruszona sprawa "ograniczeń" prędkości w mieście "podwyższonych" do 70km/h bo zwyczajowo jeździ się 50 - czyli 70 -tka w mieście powinna być inna niż poza miastem - bo w jednym wypadku jest to "podwyższenie" a w drugim "ograniczenie"Smile W związku z tym naszła mnie refleksja co naprawdę oznacza znak "ograniczenia" prędkości?? B-33 Ograniczenie prędkości
Znak ten oznacza zakaz przekroczenia prędkości określanej na znaku. Pod znakiem może być umieszczona tabliczka dodatkowa z symbolem pojazdu, do którego się on odnosi. Znak ten stosuje się również, gdy zachodzi potrzeba wskazania dozwolonej prędkości większej niż normalnie obowiązująca.
Znak obowiązuje do najbliższego skrzyżowania, chyba, że na drodze dwujezdniowej droga odgałęziająca znajduje się tylko z lewej strony i nie ma bezpośredniego połączenia z prawą jezdnią lub zakaz wyrażony przez znak został wcześniej odwołany znakiem odwołującym ten zakaz.
Więc, ja interpretuję to tak Smile wcale nie jest to "ograniczenie" a zakaz poruszania się z prędkością wyższą niż 50 km/h 70 km/h czy 100 km/h sam wygląd znaku pochodzi z grupy znaków zakazu (czerwona obwódka środek biały), więc w mieście ta 70km/h nie oznacza "ograniczenia", czy "podwyższenia" prędkości a po prostu zakaz przekroczenia 70 Smile. A ograniczenie prędkości wynika tylko z warunków technicznych auta i "głupoty" kierowcy - ograniczeniem prędkości jest przeważnie silnik w naszym aucie.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości