Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cło + VAT
#1
Witam dzisiaj przyszedł do mnie niemiły list.

Zakupiłem z fox offers kamerę Shadow GT680W Full HD 1080P Car Dash Camcorder- Black (GT680W Black) =
$96.99

Czy da się coś zrobić aby nie płacić cła i vatu ?
Ile to może wyjść ?
Czy w opakowanie wsadzają "paragon" ?
Zaznaczają paczkę jako GIFT ?

Bo z tego co czytałem na forum nikt nie miał takiego problemu ...

w załączniku zdjęcie
 
Odpowiedz
#2
JeŻeli dostałeś wezwanie to po prostu masz pecha co 100 paczka jest clona trafilo akurat na ciebie , jeżeli nic nie ma na stronie sprzedawcy o cle to możesz zażądać zwrotu cła od FOXA ALE RACZEJ NICI Z TEGO
MÓJ KANAŁ YOU TUBE KLIKNIJ W MIO
[Obrazek: f6b1916850527701m.jpg]
Stan pkt - 0
[Obrazek: 1178405.png]
 
Odpowiedz
#3
a jaka to może być kwota ?
 
Odpowiedz
#4
@adrian2282
A to przyszło po kamerce, razem z kamerką, czy zamiast kamerki?
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]
 
Odpowiedz
#5
Kupowałem dwa razy w Chinach ale na firme. Zamówiłem towar dokonałem przelewu Chińczykom. Po kilku dniach dostałem e-mail z Urzędu Celnego z instrukcją co należy im przesłać. Jednym z punktów była faktura po polsku. Całe szczęście Chińczyk podesłał po angielsku fakturkę a nie po swojemu.
Wysłałem wszystko za 2 dni był kurier z paczką za pobraniem, gdzie kwota pobrania była kwotą podatku VAT od kwoty z faktury którą im wysłałem.
Otwieram pudełko w środku znajduje się faktura po angielsku, każda pozycja ma cenę 10 razy niższą niż zapłaciłem.
Napisałem do Chińczyka że w fakturze się pomylił. On na to że nie, to faktura dla urzędu.
Także zapytaj sprzedawcy co tam napisali w tej paczce. Może dużo nie trzeba będzie płacić.

W akademiku w pokoju obok mieliśmy chińczyków. Mama im paczki z domu wysyłała i za każdym razem mieli problem z urzędem celnym. Wiem że paczki dostawali ale czy podatek płacili to nie wiem.
 
Odpowiedz
#6
Zawodowo zajmuje sie sprowadzaniem towaru z Chin. W pewnych warunkach paczka nie wymaga oclenia. Teoretycznie celnik moze otworzyc przesylke i poprosic Cie np o dowod wplaty, ale w przypadku prezentow nie ma to z ich strony wiekszego sensu, bo wtedy mowisz, ze to nie jest zakup, tylko prezent. W przypadku przesylek kurierskich wyglada to dokladnie tak jak mowi misda (pominal fakt, ze firmie kurierskiej trzeba zlozyc upowaznienie wraz z tona dokumentow firmy ;p i biora prowizje za wystawienie dokumentow (ok 100-150 zl). Ale tu mamy do czynienia z poczta - szczerze powiem, ze balem sie cokolwiek do oclenia poczta zamawiac bo musialbym wszystkie dokumenty sam wypelniac, a nie wydaje mi sie to takie proste mimo ze troche juz w tym siedze.

Wydaje mi sie ze najlepiej bylo by dowiedziec sie co chinczyk poda w opisie przesylki.

Dodam jeszcze, że chinczycy bardzo luzno podchodza do tych deklaracji.

EDIT - poprawiono kilka szczegolow Smile
 
Odpowiedz
#7
czytając ten post utwierdzam się tylko w przekonaniu, że szkoda zachodu i nerwów na ściąganie kamerek od Mao, tym bardziej że absolutnie każdy model można kupić w uk, np gt550ws z gps 89 funtów a g1w za 35 (96650), nieststey dziady nie chcą ich przysłać do Polski ale skoro obie są tak pożądanie u nas to chyba wyborę się autem i przywiozę kiladziesiąt sztuk na handel
 
Odpowiedz
#8
moge tylko powiedziec ze takich problemow w zadnym innycm kraju w Europie nie znajdziecie!
zamawialem w ciagu roku z chin/hong kongu setki rzeczy do niemiec i nigdy zadnych kodumentow nie musialem pokazywac i wypelniac!

VAT 19% i tyle....
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#9
pizdys napisał(a):VAT 19% i tyle....

Gdy otrzymujesz git o niewielki wartosci nie placisz nawet Vat
 
Odpowiedz
#10
lith napisał(a):@adrian2282
A to przyszło po kamerce, razem z kamerką, czy zamiast kamerki?

Przyszło zamiast paczki. Wczoraj już wysłałem wszystkie papiery mailem.

Jak dojdzie paczka to zobaczę co jest w środku. To pierwsza moja paczka z Chin więc może przy następnej będę wiedział jak to się robi Wink

Dam znać
 
Odpowiedz
#11
ciuchcia napisał(a):
pizdys napisał(a):VAT 19% i tyle....

ale zamawiajac jako gift o niewielkiej wartosci nie placisz nawet vat.

zgadza sie
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości