Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obszar zabudowany
#1
Mamy taką sytuacje jak na rysunku znalezionym na forum prawne.
[Obrazek: drogae.png]
Jadę drogą dojeżdżam do skrzyżowania, skręcam w prawo i jadę dalej 90km/h fotoradar robi zdjęcie. Dostaję mandat za przekroczenie prędkości o 40km/h. Słusznie czy nie?
Nie było znaku D-42 obszar zabudowany na drodze którą wjechałem do miejscowości. Może zapomnieli postawić a może ktoś sprzedał na złom.

Druga sytuacja. Wsiadam do pociągu i jadę, wysiadam na stacji X. Biorę samochód z wypożyczalni obok stacji i jadę. Też nigdzie po drodze nie było znaku D-42 więc jadę 90km/h. Skąd mam wiedzieć że to obszar zabudowany skoro nie ma znaku. Kiedyś był przepis że obszar zabudowany to taki gdzie są co najmniej 3 budynki.
Jak to jest z tym obszarem, czyżby w prawie jest taka wielka dziura pozwalająca jeździć 90km/h w mieście?
A może jest coś takiego że D-1 ustawia się tylko w obszarze zabudowanym i po tym powinienem się domyślić że się w nim znajduje. Bo poza obszarem stawia się A6 jeśli jest się na głównej lub A7 jeżeli na podporządkowanej.
Znak ktoś e-mail do Pana Dworaka?
 
Odpowiedz
#2
Sytuacja z obrazka byla już omawiana nawet w jakimś programie na TVN turbo. Ale nie pamiętam jak się zakończyła - wiem, że w sądzie była sprawa. A problem ze stacja kolejowa i wypozyczalnia mozna rozciagnac prawie na kazda sytuacje na drodze ;/ Ja Ci zostawiam auto na jednokierunkowej - daje kluczyki .... skad masz wiedziec, ze to jednokierunkowa, albo jakie obowiazuje ograniczenie na tej ulicy ?
 
Odpowiedz
#3
Twój przykład z jednokierunkową jest bardziej normalny niż ten mój z obszarem zabudowanym ale takie coś mi przyszło do głowy po analizie obrazka.
 
Odpowiedz
#4
misda napisał(a):Nie było znaku D-42 obszar zabudowany na drodze którą wjechałem do miejscowości
Ja mam taką sytuację "pod nosem" .. Jutro może zrobię przejażdżke i wrzucę filmik.. ale nie odważyłbym się tego tak tłumaczyć..
Jest to błąd w oznakowaniu w/g mnie..
 
Odpowiedz
#5
:helou:

Ja znam sytuację gdzie nie ma znaku, że teren zabudowany się kończy, czyli co cały czas 50 mam jechać mimo, że zabudowań nie ma??

Więc tak dla wtajemniczonych z Gdańska Wink, Jadę Słowackiego w górę na Złotej Karczmie mam początek terenu zabudowanego jadę dalej w stronę lotniska skręcam w Budowlanych i tam między Słowackiego a Rondem mam jechać 50 km/h??? Na rondzie prosto do Bysewa też 50 km/h tam się mogę zgodzić, a na rondzie w prawo do Banina wzdłuż lotniska też 50 km/h, na rondzie w lewo do Kartuskiej jestem wstanie się zgodzić z 50 km/h ale w Kartuską w prawo 50 km/h?? A Kartuską w lewo czyli trasą WZ można jechać 100 km/h.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości