Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
G1W (Novatek NT96650) czyli TOPowa kamera za 150zl?
Kamera po zmianie bateria nagrywa w kawałkach nie zaprogramowanych w opcjach. Zamiast 5 min robi filmy po 10s, 2min z kawałekim, 4min i inne. Tylko jeden film ma 5 min na kilkadziesiąt minut jazdy. Wcześniej nagrywała w porządku na tej samej karcie. Ciekawe co się mogło z nią stać. Przeprowadziłem test h2testw - wszystko ok. Zasilanie cały czas jest. Na ekranie co jakiś czas zanika czerwona kropka sygnalizaująca nagrywanie. Gdy nacisnę przycisk nagrywania to startuje, ale po 5s znowu się zatrzymuje.

Bateria
https://www.elektronik.ropla.eu/pl/magazyn/magazyn/?ic=AKY0106
https://www.elektronik.ropla.eu/pdf/stock/aky/aky0106.pdf

POMYŁKA!

Przejżałem emaile i bateria którą zmówiłem to Akumulator Li-Pol Akyga 250mAh 1S 3.7V - złącze JST-BEC + gniazdo indeks AKU-06046

h2testw
Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 18.1 MByte/s
Reading speed: 41.7 MByte/s
H2testw v1.4

Karta formatowana pod windowsem, fat32formatter i z poziomu kamery. Bez zmian
.
1h i 16 min nagrania kamera zrobiała 41 filmów - 5 łącznie razy gaszenie i zapalenia auta. W ok. 3-4 miejscach brakuje po kilkadziesiąt seknd nagrania.
 
Odpowiedz
Wylacz motion detection (klasyk blad).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Witam wszystkich od jakiegoś czasu mam problem z kamerką G1WC ładnie chodziła od nowości przez jakiś rok ciągle na tej samej karcie GOODRAM 32GB i w końcu stało się że kamera ciągle się restartuje jak to wygląda widać na filmie który załączam , w pierwszej kolejności sprawdziłem zasilania dzieję się to samo w aucie jak i w domu przez zasilacz na 5V , więc sprawdziłem karty bo wsadziłem dla odmiany kartę 16GB TOSHIBA i to samo , przeczytałem tutaj w temacie  co by zrobić format fat32 i zrobiłem na na obydwu kartach poprawiło sie o tyle że przynajmniej menu się odblokowało i można wyłączyć nagrywanie które się załącza od razu po podaniu zasilania . Po wyjęciu karty obojętnie czy Toshiba czy Goodram  kamera przestaje się restartować i wszystkie jej funkcje wracają . Wygląda na to że kamera przestała tolerować karty tylko z jakiego powodu ? Przejrzałem tutaj na forum temat kart które współpracują i czy muszę kupić taką kartę ? w wersji oprogramowania mam 2016.0728.11AM . Z góry dziękuję za jakąś poradę lub diagnozę

https://www.youtube.com/watch?v=VpirC7Dp...e=youtu.be
 
Odpowiedz
@13mariusz, witamy na forum!

wyglada ze kamera nie ma wystarczajaco duzo "energii" aby utrzymac nagrywanie i obraz z kamery, zrob tak:
1) podlacz do mocniejszego zasilacza (najlepiej 5V/2A) daj znacz czy lepiej
2) wlacz i zatrzymaj nagrywanie na okolo 2min po czym wlacz ponownie "REC" dziala?

jak z lepszym zasilaczem zadziala to mozliwe ze albo zasilacz za slaby albo kabel do ladowania powoduje straty (zobacz tu: http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid262553 )

jak chwilowe zatrzymanie nagrywania na kilka minut pomaga to bardzo prawdopodobne ze kondensatory nie utrzymuja energii aby sie ladowac oraz trzymac kamere dzialajaca, to oznacza ze jeden z kondensaotorow spuchl i powoduje lekkie zwarcie).

stawiam na problem z zasilaniem/ladowaniem kondensatorow.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Witam a więc zastosowałem się do zaleceń kolegi pizdys i co ?? I wielki sukces !!! Chylę czoło nad wiedzą kolegi w temacie kamer bo ona wskrzesiła me urządzenie czyniąc radość w sercu moim   Smile Smile  A tak poważnie faktycznie podpiąłem się pod zasilacz o większej mocy i kamera przestała szaleć  Smile Mnie zmyliło to że dzieje się tak w aucie na oryginalnym kablu 24 AWG gdzie przez rok czasu było ok , widocznie muszę sprawdzić połączenie między bezpiecznikiem a gniazdem zapalniczki być może coś się poluzowało . Jeszcze raz wielkie dzięki za trafną diagnozę  Smile
 
Odpowiedz
@13mariusz
pizdys ma niezłą wiedzę, jak wiele osób na tym forum, sam korzystam na co dzień z tej wiedzy.

Niedługo mój znajomy będzie kupował kilkanaście kamer do firmowych aut i sam poleciłem mu to forum żeby poczytał na temat viofo którego ja też kupiłem Smile
Aktualny dorobek:

[Obrazek: aktualny-dorobek.jpg]
 
Odpowiedz
Dzieki, naprawde milo slyszec, kiedy komus informacje pomogly rozwiazac problem czy tez pomogly wybrac odpowiednia kamere. Bardzo cieszy kiedy zadowolonych przybywa i rekomendujecie forum znajomym.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
@pizdys

w wolnej chwili walnąłem sobie avatara i podpis hehehe widzę że do Twojego dorobku nigdy nie dojdę haha

pozdro
Aktualny dorobek:

[Obrazek: aktualny-dorobek.jpg]
 
Odpowiedz
(14-07-2018, 19:22:06)KingOfLeon napisał(a): @pizdys

w wolnej chwili walnąłem sobie avatara i podpis hehehe widzę że do Twojego dorobku nigdy nie dojdę haha

pozdro

To co @pizdys ma w podpisie (dorobek), to tylko część. Jakby miało być wszystko, to sam podpis u niego miałby 3 strony. Tongue
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
Panowie pomocy, wymieniłem baterię na nową bo kamerka przestała się ładować, niestety nic to nie pomogło. Na włączonej kamerce dioda zmienia kolor po podaniu zasilania z czerwonej na fioletowa. Zmiana softu na najnowszy nic nie dała. Da się ją uratować czy złom?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Dalej nie laduje? A bateria napewno ok?
Podlacz na 30min i sprawdz ponownie
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości