Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
G1W (Novatek NT96650) czyli TOPowa kamera za 150zl?
Otworzyłem dzisiaj swoją G1W-CB (z kondensatorem) i jednak wymiana baterii RTC mnie przerasta. To jest tak małe że nie dam rady. Zrobiłem 3 zdjęcia w 1. Bateria znajduje się na 2 ujęciu, na górze obok lewego przycisku (to okrągłe), widoczne są znaki - i +.[Edit: @pizdys]
Za to, udało mi się naprawić 2 latające (trzeszczące) przyciski widoczne na dole. Pomiędzy plastikowe przyciski, a przyciski na płytce głównej, wsadziłem podłużny kawałek paska silikonowego. Najlepiej jest to zrobić bez rozkręcania i wyciągania płytki. Po prostu wcisnąć ten silikon jakimś cienkim śrubokrętem. Na zdjęciu widoczny jest taki strzępek silikonu, który został mi po czymś Wink

[Obrazek: n3EfVAe.jpg]
 
Odpowiedz
(03-12-2019, 18:26:19)tron napisał(a): 1. Bateria znajduje się na 2 ujęciu, na górze obok lewego przycisku (to okrągłe), widoczne są znaki - i +.
To nie jest bateria RTC tylko mikrofon (pojemnosciowy),
Bateria RTC jest tutaj:

Mozliwe ze nie masz w ogole baterii RTC a data jest podtrzymywana na "resztkach" wyladowanego kondensatora, byc moze kondensatory sa na krancu wyczerpania i nie sa w stanie utrzymac zasilania do nast. dnia.

Kamera G1WC jest na tyle szybka, a kondensatory wieksze niz potrzeba, ze
nawet na slabych kondensator wylaczy sie poprawnie, ale date juz nie zawsze podtrzyma (szczegolnie kiedy sa niskie temp. wplywaja to negatywnie na pojemnosc kondensatorow i baterii).

[Obrazek: tB5kZMP.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Rzućcie okiem na ten temat:

http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14688

Podobne objawy z nie trzymaniem ustawień. Chociaż trzymała tylko datę i godzinę.
 
Odpowiedz
@pizdys ehh, nie podniosłem ekraniku, bo był przyklejony (bałem się uszkodzić) i teraz nie wiem czy mam tą baterię  Confused Tak z ciekawości, czy wymieniałeś już tą baterię RTC? Możesz coś polecić co tam się nada, może jakiś symbol czy coś? 

@bluebob tak, byłem w tamtym temacie, dobre info Smile
 
Odpowiedz
@tron, a to oki.

W G1W-S jest bateria RTC i kondensator. W moim przypadku padł tylko kondensator i nie trzymał ustawień przez co brutalnie wyłączał kamerkę, ale nagrań to nie psuło. Dało się zawsze odtworzyć każde przerwane nagranie. W mojej kamerce bateria RTC trzyma tylko datę i godzinę. Po wymianie kondensatora pamięta też ustawienia.
Wygląda na to, że pobiera jakąś tam pozostałą energię z kondensatora na podtrzymanie pamięci ustawień, ale nie daty i godziny.
 
Odpowiedz
Witam, posiadam kamerke g1wh. Jak jest podlaczona do zasilania zapalniczki i jest wlaczony zaplon to kamerka działa. Jak uruchomie silnik kamerka wtedy sie restartuje, pojawia sie na chwile obraz nagrywania i znow restart. Czy mozliwe jest ze zasilacz uszkodzony? Czy kamerka moze działać jeżeli jest bateria padnięta?
 
Odpowiedz
Raczej nie zasilacz tylko bateria
 
Odpowiedz
Witam,
przegrzebałem ten wątek i jeszcze nie znalazłem, żeby ktoś miał taką sytuację jak ja.
Kamera jest u mnie od 4 lat i do tej pory działała bez zarzutu. W sumie nawet nie wiem kiedy się "wysypała" bo nie przejawiała żadnych objawów.
Diody świecą, wyświetlacz działa, kamera nagrywa...są nawet zapisane pliki (mają 50-600MB).
Problem występuje przy próbie ich odtworzenia. Na kamerze nie odnajduje pliku, na komputerze żaden odtwarzacz nie jest w stanie pliku uruchomić.
To raczej nie wina karty, bo testowałem na dwóch różnych (samsung Evo 32GB).
Przywróciłem ustawienia fabryczne, resetowałem rejestrator...problem ciągle występuje.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Prawdopodobnie słaba bateria, kamera nie może poprawnie zakończyć nagrania. Miałem to samo,  z tym, że uszkodzony był ostatni plik.
Moje G1WH -> klik...
 
Odpowiedz
Odkurzyłem stare G1WH z softem 2014.0509. Potrzebuję instrukcję obsługi. Jest padnięty akumulator. Czy można włożyć kondensator (jaki) czy tylko wymiana akumulatorka? Mogę wgrać nowsze oprogramowanie?
 
Odpowiedz
Wydaje mi się, że akumulator jest lepszym rozwiązaniem. U mnie trzyma już 6 lat, ale takie 2x 3V 3.3F podejdą również.

Z innej beczki, szukam oprogramowania do G1W z poprawionym bitratem ale z logiem załączonym poniżej. Tylko na tym firmwarze działało mi wygaszanie ekranu jednocześnie mając super jakość.

Numer PCB to H200+ M5 2.0 2014-03-14. Z góry dziękuję.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości