• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
G1W (Novatek NT96650) czyli TOPowa kamera za 150zl?
@tron, zabieg jest prosty... kazda bateria RTC tam wejdzie, mozesz dac wieksza nawet aby tylko sie zmiescila...
a powiedz ile wytrzymala Twoja G1W-C? Duzo latem sie grzala na sloncu, czy bylo zawsze w garazu/pod zadaszeniem/drzewem?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]

Odpowiedz
Informacyjnie.

Kamera jeździ w samochodzie już około 5 lat. Właśnie wymieniłem drugi raz akumulator. Oryginalny wytrzymał niecałe półtorej roku. Wymieniony (400mAh) pracował ponad 3,5 roku. Objawem do wymiany baterii były restarty kamery pod odcięciu zewnętrznego zasilania. Pliki nagrywane były ok, oprócz ostatniego, którego nie dało się odtworzyć. Poniżej zdjęcia starego i nowego akumulatora. 

[Obrazek: KusnuLbSbSsPRAYJ8]
Moje G1WH -> klik...

Odpowiedz
(02-12-2019, 16:49:36)pizdys napisał(a): @tron, zabieg jest prosty... kazda bateria RTC tam wejdzie, mozesz dac wieksza nawet aby tylko sie zmiescila...
a powiedz ile wytrzymala Twoja G1W-C? Duzo latem sie grzala na sloncu, czy bylo zawsze w garazu/pod zadaszeniem/drzewem?
Kamera jeździła u mojej połówki, od niemal równo 2017 roku. Raz lub dwa usłyszałem że data się przestawiła. Auto zawsze było parkowane na zewnątrz.
Kamerkę przejąłem do innego auta. Data i czas zostały zresetowane po 5 dniach nieużywania (do 2014.01.01 i godziny 00:00).
Teraz tak się zastanawiam że w sumie nie jest tak źle z tą baterią RTC Smile
Ciekawe jest to, w jaki sposób numerowane są foldery:
[Obrazek: 0Z9VCRt.jpg]
Foldery na czerwono to już zresetowany czas, a nazwa folderu wzrasta i teraz zastanawiam się, czy kiedy karta się zapełni, to kamera zacznie kasować zaczynając od starszych numerów katalogów, czy poleci według dat plików.

Edyta
Przeglądnąłem kartę i wygląda na to, że priorytetem kasowania są numery katalogów, a nie daty plików.
Nie rozumiem tylko nazewnictwa katalogów. Przykładowo 12440103
12 miesiąc
44 ?
01 styczeń
03 dzień miesiąca

(02-12-2019, 17:21:26)RoboD napisał(a): Informacyjnie.

Kamera jeździ w samochodzie już około 5 lat. Właśnie wymieniłem drugi raz akumulator. Oryginalny wytrzymał niecałe półtorej roku. Wymieniony (400mAh) pracował ponad 3,5 roku. Objawem do wymiany baterii były restarty kamery pod odcięciu zewnętrznego zasilania. Pliki nagrywane były ok, oprócz ostatniego, którego nie dało się odtworzyć. Poniżej zdjęcia starego i nowego akumulatora.

W mojej nie ma akumulatora, tylko kondensator Smile Póki co działa dobrze. Odpukać.

Odpowiedz
Otworzyłem dzisiaj swoją G1W-CB (z kondensatorem) i jednak wymiana baterii RTC mnie przerasta. To jest tak małe że nie dam rady. Zrobiłem 3 zdjęcia w 1. Bateria znajduje się na 2 ujęciu, na górze obok lewego przycisku (to okrągłe), widoczne są znaki - i +.[Edit: @pizdys]
Za to, udało mi się naprawić 2 latające (trzeszczące) przyciski widoczne na dole. Pomiędzy plastikowe przyciski, a przyciski na płytce głównej, wsadziłem podłużny kawałek paska silikonowego. Najlepiej jest to zrobić bez rozkręcania i wyciągania płytki. Po prostu wcisnąć ten silikon jakimś cienkim śrubokrętem. Na zdjęciu widoczny jest taki strzępek silikonu, który został mi po czymś Wink

[Obrazek: n3EfVAe.jpg]

Odpowiedz
(03-12-2019, 18:26:19)tron napisał(a): 1. Bateria znajduje się na 2 ujęciu, na górze obok lewego przycisku (to okrągłe), widoczne są znaki - i +.
To nie jest bateria RTC tylko mikrofon (pojemnosciowy),
Bateria RTC jest tutaj:

Mozliwe ze nie masz w ogole baterii RTC a data jest podtrzymywana na "resztkach" wyladowanego kondensatora, byc moze kondensatory sa na krancu wyczerpania i nie sa w stanie utrzymac zasilania do nast. dnia.

Kamera G1WC jest na tyle szybka, a kondensatory wieksze niz potrzeba, ze
nawet na slabych kondensator wylaczy sie poprawnie, ale date juz nie zawsze podtrzyma (szczegolnie kiedy sa niskie temp. wplywaja to negatywnie na pojemnosc kondensatorow i baterii).

[Obrazek: tB5kZMP.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]

Odpowiedz
Rzućcie okiem na ten temat:

http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14688

Podobne objawy z nie trzymaniem ustawień. Chociaż trzymała tylko datę i godzinę.

Odpowiedz
@pizdys ehh, nie podniosłem ekraniku, bo był przyklejony (bałem się uszkodzić) i teraz nie wiem czy mam tą baterię  Confused Tak z ciekawości, czy wymieniałeś już tą baterię RTC? Możesz coś polecić co tam się nada, może jakiś symbol czy coś? 

@bluebob tak, byłem w tamtym temacie, dobre info Smile

Odpowiedz
@tron, a to oki.

W G1W-S jest bateria RTC i kondensator. W moim przypadku padł tylko kondensator i nie trzymał ustawień przez co brutalnie wyłączał kamerkę, ale nagrań to nie psuło. Dało się zawsze odtworzyć każde przerwane nagranie. W mojej kamerce bateria RTC trzyma tylko datę i godzinę. Po wymianie kondensatora pamięta też ustawienia.
Wygląda na to, że pobiera jakąś tam pozostałą energię z kondensatora na podtrzymanie pamięci ustawień, ale nie daty i godziny.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 2 gości