• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mandat nie wiedziałem za co ?
04.03.2014 Dostałem mandat za parkowanie na zakazie :ojej2: 100 zł 1 pkt , ale gdzie znak pytam ??? jak pan wjeżdzał to jest po lewej stronie ( patrz foto ) odparłem ze się zgadza ale że ten znak jest po prawej :zeco: strażnik odparł ze :pala: owszem jest ale po prawej i po lewej Confusedhock2: to tak fajnie jest zrobione ze wieżdzając z lewej strony patrzymy na drogę żeby przepuścić samochody z przeciwka , i chcąc nie chcąc koncentrujemy się na znaku zakazu parkowania który jest po prawej stronie drogi ,a zarazem obserwujemy prawa stronę drogi więc wżyciu bym się nie spodziewał po lewej stronie zakazu postoju :anyproblem: :/
(tak stałem jak stoję sprintem na foto )
(sprinter jak i strażnicy dodani do fotki hahaha )
MÓJ KANAŁ YOU TUBE KLIKNIJ W MIO
[Obrazek: f6b1916850527701m.jpg]
Stan pkt - 0
[Obrazek: 1178405.png]

Odpowiedz
Coś jakieś dziwne to oznakowanie. Nie mogłeś powiedzieć, że wyjeźdzałeś z drogi koło żółtej budki ? No chyba, że to jakiś ślepy parking.

Odpowiedz
Miło, że w ogóle stał. Często trzeba się domyślać czy naprzeciwko nikt nie postawił tylko.
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]

Odpowiedz
Bicie piany.... stoi znak? Zaparkowałeś?
Popełniłeś wykroczenie za które zostałeś ukarany.
Powinieneś się jeszcze cieszyć, że ktoś był tak wspaniałomyślny i postawił ten znak z tej strony, bo mogliby Ci kazać biec na drugi koniec tej ulicy, abyś się przekonał że po lewej stronie też nie wolno Ci było zaparkować.

Odpowiedz
Zdarza się najlepszym, teraz będziesz wiedział, żeby tu nie stawać, szkoda tyylko, że takim niezrozumiałych oznaczeń w Polsce jest mnóstwo. Sad

Odpowiedz
Dodam że zakazy uzasadnione. Wąziutki chodnik, tak samo jak ulica. Niezbyt szczęśliwe miejsce do parkowania.
[Obrazek: bErt89d.jpg]

Odpowiedz
Rozporządzenie o znakach i sygnałach drogowych:
2. Znak B-36 „zakaz zatrzymywania się” oznacza zakaz zatrzymania pojazdu.
3. Zakaz wyrażony znakiem B-35 lub B-36:
1) dotyczy tej strony drogi, po której znak się znajduje, z wyjątkiem miejsc, gdzie za pomocą znaku dopuszcza się postój lub zatrzymanie,

Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności.

Odpowiedz
Dziwna sytuacja...;/

a słyszeliście o tym, że w terenie zabudowanym jak się przekroczy prędkość o 50 km/h to policja z miejsca może odebrać prawko? Oczywiście sąd będzie rozsądzał, ale sam fakt...

Odpowiedz
Słyszałem, ale wykładnia brzmi trochę inaczej: jeśli kierujący w rażący sposób naruszy przepisy RD (w tym przekroczy prędkość), to policjant ma prawo zatrzymać PJ. Zatem sformułowanie "rażący" jest bardzo pojemne, więc się nie zdziwię, jak komuś zatrzymają za 80/50.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
kolejny polski debilizm.....
0 pkt Big Grin

Odpowiedz
Rażący debilizm to zapier... obok szkoły, przedszkola 90/40.
Tak zawsze wszyscy podają zachód jako przykład. Tam nie ma przekraczania o 20 i przymykania oka przez policję. W USA macie wysokość kary za każdy 1km/H powyżej ograniczenia. A wysokość kar to nie jakieś marne 500 złotych. W zachodniej części Niemiec gdzie mało Polaków, nie ma takich co w mieście jeżdżą więcej jak 50km/h. W Polsce natomiast nie ma takich co jada poniżej, chyba że jest korek.

Wysłane z mojego LG-V500 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości