Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strefa ograniczonej prędkości
#1
Znak B-43 "strefa ograniczonej prędkości" oznacza wjazd do strefy, w której obowiązuje zakaz przekraczania prędkości określonej na znaku liczbą kilometrów na godzinę.

Znak B-43, określający dopuszczalną prędkość mniejszą lub równą 30 km/h, oznacza ponadto, że umieszczone w strefie urządzenia i rozwiązania wymuszające powolną jazdę mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi.

Dlaczego w strefie do 30km/h nie umieszcza się znaku D-6, informującego o przejściu dla pieszych?
 
Odpowiedz
#2
Akurat dziś przejeźdzając przez taką strefę zwróciłem uwagę na umieszczenie spowalniaczy bez ostrzeżenia. I to w sposób dość ciekawy, bo bezpośrednio za znakiem. Pierwszą moją myślą było, że znak jest za późno ustawiony. Dopiero później pomyślałem, że za znakiem to ja już muszę mieć 30 km/h. A hopka była nieźle rozjeźdzona, więc pewnie ludzie szybko na nią najeźdzają.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9H8yiqA0oXc[/youtube]
 
Odpowiedz
#3
misda napisał(a):Dlaczego w strefie do 30km/h nie umieszcza się znaku D-6, informującego o przejściu dla pieszych?
A to jakaś prawidłowość jest ?? Bo nie mam w pobliżu takich stref i ciężko się odnieść i sprawdzić..
Może tylko chuligani wyrwali ?? A może jeśli jest to przejście połączone z progiem zwalniającym to organizator ruchu na tym odcinku stwierdził, że nie trzeba..
 
Odpowiedz
#4
Dla mnie to wygląda na regułę z wyjątkami, np przed szkołą.
Można sprawdzić na mapach googla.
 
Odpowiedz
#5
misda napisał(a):Dlaczego w strefie do 30km/h nie umieszcza się znaku D-6, informującego o przejściu dla pieszych?

takie info znalazłem na edroga.pl
30 km/h – właściwa strefa uspokojenia ruchu, stanowiąca odczuwalne ograniczenie w stosunku do obszaru zabudowanego. Ma też inne zalety: znak B-43, określający dopuszczalną prędkość mniejszą lub równą 30 km/h, oznacza ponadto, że umieszczone w strefie urządzenia i rozwiązania wymuszające powolną jazdę mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi (§31, ust. 2). W strefach o dopuszczalnej prędkości 30 km/h lub mniejszej, urządzenia i rozwiązania wymuszające powolną jazdę mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi (zał. 1, pkt 3.2.44).


czyli chyba nie zaznacza się nefralgicznych miejsc znakami żeby kierowcy byli uważni

Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez Janu.
Zapoznaj się z regulaminem - podpis niezgodny z §24
 
Odpowiedz
#6
Samo przejście dla pieszych nie jest "urządzeniem ani rozwiązaniem wymuszającym powolną jazdę", tylko po prostu miejscem, gdzie piesi w sposób bezpieczny i dozwolony mogą przejśc z chodnika/pobocza po jednej stronie jezdni, na ten/to po drugiej stronie jezdni.

Skoro o bezpieczeństwie mowa, to "czemu kierowca ma nie miec szansy byc poinformowany, o tym, że zbliża się do takiego przejścia?" Tak ja rozumiem pytanie autora.

Znak D6 w moim rozumieniu, to znak pionowy, informujący kierowcę o tym, że zbliża się do przejścia dla pieszych, i wymuszający na nim właśnie powolną jazdę (z założenia, bo w praktyce to wiadomo jak to jest) oraz zwrócenie szczególnej uwagi na otoczenie przejścia, oraz samo przejście. Skracając: W moim rozumieniu znak D6 wymusza powolną jazdę, więc w strefie ograniczenia prędkości do 30 km/h może go nie byc, szczególnie że jadąc te 30 km/h kierowca nie będzie miał najmniejszego problemu z wystarczająco wczesnym ujrzeniem znaku P10 ("zebra").

To by było na tyle mojej naciąganej interpretacji (podobnie tłumaczyłby się umiarkowanie rozgarnięty szympans [czyt. urzędnicy odpowiedzialni za oznakowanie]).


Problem zaczyna się na przykład przy gorszej widoczności lub przy ograniczonej przejrzystości powietrza - znak D6 na pewno dawałby większą szansę wcześniej dojrzec wspomniane przejście (a jakbyłby odblaskowy to już luksus Big Grin ), ale znowu "kierowca ma obowiązek dostowac prędkośc do warunków panujących na drodze" (to, że jesteś w strefie ograniczonej prędkości do 30 km/h nie znaczy, że musisz włąśnie tyle jechac, możesz, czasem/często [niepotrzebne skreślic] powinieneś jechac wolniej)

Tyle teoretyzowania, z którego niewiele wynika.
 
Odpowiedz
#7
Imo zbieg okoliczności. Na małych, osiedlowych uliczkach o niedużym ruchu często nie ma przejść dla pieszych czy jest tam strefa ograniczonej prędkości, czy jej nie ma.
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]
 
Odpowiedz
#8
Polacy lubia hulać w swoich wózkach i nie patrzą na innych. Nie dziw się że tak jest
 
Odpowiedz
#9
misda napisał(a):Znak B-43 "strefa ograniczonej prędkości" oznacza wjazd do strefy, w której obowiązuje zakaz przekraczania prędkości określonej na znaku liczbą kilometrów na godzinę.

Znak B-43, określający dopuszczalną prędkość mniejszą lub równą 30 km/h, oznacza ponadto, że umieszczone w strefie urządzenia i rozwiązania wymuszające powolną jazdę mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi.

Dlaczego w strefie do 30km/h nie umieszcza się znaku D-6, informującego o przejściu dla pieszych?
Na jakiej podstawie takie twierdzenie ???
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości