• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ŁAMANE PIERWSZEŃSTWO a kierunkowskazy..
W związku z poruszonym problemem przez Petera możecie się wypowiedzieć..
Czy włączacie kierunkowskaz skręcając w lewo na takim skrzyzowaniu ??
[Obrazek: t_06a.png]

Jakie macie doświadczenia z innymi kierowcami na takim skrzyżowaniu ??

Odpowiedz
Nie widzisz tabliczki T-6a umieszczanej pod znakiem D-1 ??
Ja widzę elegancko..
A jesli chcesz jakieś prawdziwe skrzyzowanie to wrzucimy..

Odpowiedz
silvox napisał(a):Nie widzisz tabliczki T-6a umieszczanej pod znakiem D-1 ??
Ja widzę elegancko..

Peter mówi prawdę - nie widać.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
Ja tam zawsze kiedy skręcam włączam kierunkowskaz jestem w tym nadgorliwy tak twierdzi żona, a zdjęć nie widać.

Odpowiedz
Zawsze włączam kierunkowskaz.
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.google.pl/maps/@49.949239,18.577201,3a,90y,160.5h,92.52t/data=!3m4!1e1!3m2!1sbnhGgHCusuql29ZJ0tbMZw!2e0">https://www.google.pl/maps/@49.949239,1 ... 0tbMZw!2e0</a><!-- m -->

Obojętnie czy jadę w lewo czy w prawo.
Jak mawiał mój instruktor lepiej użyć kierunkowskazu tam gdzie nie jest potrzebny niż nie użyć tam gdzie jest potrzebny.
Nie klikaj w telefon
[Obrazek: out.php?i=712013_dddddddddd.png]

Odpowiedz
Jeśli jadę 11-go Listopada i skręcam w lewo, drogą z pierwszeństwem przejazdu, to włączam lewy kierunkowskaz, bo zmieniam kierunek jazdy. Nie jadę na wprost, czyli bez kierunkowskazu.

Odpowiedz
Mnie uczono, że nawet w sytuacji gdy droga np w lewo czy w prawo jest z pierwszeństwem to mam włączyć kierunkowskaz (gdyż zmieniam kierunek jazdy).
O zmianie kierunku jazdy natomiast wypowiadał się kiedyś niejaki Myjk i akurat w tej kwestii byłabym skłonna się z nim zgodzić. Bo czym tak naprawdę jest zmiana kierunku jazdy kiedy ona tak właściwie ma miejsce????
Stan pkt 0

Odpowiedz
Zmiana kierunku jazda, następuje po wykonaniu manewru skrętu. Czyli, jak skręcasz - zmieniasz kierunek jazdy. Sygnalizowanie zmiany kierunku jazdy jest bardzo ważne, bo kierunkowskaz, to nie światełka na choince, ale ważna informacja dla innych uczestników ruchu.

Wiedzą to doskonale Ci, którzy skasowali auto skręcające w lewo do posesji, a którego kierowca zapomniał włączyć kierunkowskaz i doszło do tragedii.

Odpowiedz
Również zawsze używam kierunkowskazów i strasznie irytuje mnie, gdy inni ich nie używają. Powinny być za to jakieś mandaty czy coś. Ale Policja ma to chyba w du***.
Twój podpis był niezgodny z regulaminem.

Odpowiedz
Tak włączam. Co do innych kierowców to od czasu do czasu zdarzy się jakiś melepeta który tego nie robi.

Większy problem pojawia się w momencie gdy jadę prosto na takiej krzyżówce, wtedy już mocniej kombinuję z kierunkowskazami i czasami jak nic nie ma z prawej(i lewej) a widzę że auta "na wprost" czekają, to z premedytacją (chociaż się nie powinno)włączam na chwilę prawy kierunek, żeby mogli sobie wcześniej wyjechać. W szczególności robię tak na skrzyżowaniach, gdzie nie ma skrętu w prawo, czyli mamy tak jak w przykładzie powyżej - główna idzie w lewo a podporządkowana prosto.
Stan pkt 28

Odpowiedz
Szofer napisał(a):Wiedzą to doskonale Ci, którzy skasowali auto skręcające w lewo do posesji, a którego kierowca zapomniał włączyć kierunkowskaz i doszło do tragedii.

Akurat zły przykład Smile bo to ewidentnie wina skręcającego NA POSESJE - nie na skrzyżowaniu i wtedy możemy powiedzieć że to on nam skasował auto a nie my jemu.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości