Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wideorejestrator + akumulator 12V = monitoring auta nonstop?
#1
Witajcie
Czy jest już ktoś kto wpadł na następujący pomysł:

Wideorejestrator z opcją detekcji ruchu podpięty pod dodatkowy ukryty wewnątrz auta akumulator 12V (np taki od motocykla).
Niektóre auta mają zasilanie w zapalniczce nawet po wyjęciu kluczyka.
Moje auto niestety tak nie ma, dlatego kombinuję troszkę naokoło.

Do konkretów zamierzam kupić dwa rejestratory z dobrą detekcją np G1WH.
Jeden przód, drugi tył - włączona detekcja tak aby auto mogło nagrać np co się dzieję w nocy na parkingu (a mam auto które wiele osób ogląda, póki co bez żadnych strat).

Co myślicie o takim pomyśle?

Pozdrawiam, dzięki
 
Odpowiedz
#2
Ja mam pociągnięte zasilanie bezpośrednio z akumulator a poprzez przełącznik połączony z gniazdem zapalniczki. W efekcie przełącznikiem sobie decyduję czy zasilanie a być cały czas czy tylko jak kluczyk jest przekręcony. Polecam to rozwiązanie bo jest idealne.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#3
thefirm2 napisał(a):(a mam auto które wiele osób ogląda, póki co bez żadnych strat).

A nadal chcesz mieć je na parkingu lub całe ? bo jak kamerkę zostawisz to ci dopiero mogą szybę wybić i kamerkę ukraść lub po złości porysować a i tak kamera nie ogarnie dookoła Big GrinD

więc się zastanów czy gra warta świeczki :/
MÓJ KANAŁ YOU TUBE KLIKNIJ W MIO
[Obrazek: f6b1916850527701m.jpg]
Stan pkt - 0
[Obrazek: 1178405.png]
 
Odpowiedz
#4
thefirm2 napisał(a):Niektóre auta mają zasilanie w zapalniczce nawet po wyjęciu kluczyka.
Moje auto niestety tak nie ma, dlatego kombinuję troszkę naokoło.

Chyba taniej i prościej jest "obejść" stacyjkę i gniazdo zapalniczki zrobić bezpośrednio pod akumulator. Albo jak już dano pomysł zrobić dodatkowy pstryczek elektryczek i kiedy chcesz to masz prąd w zapalniczce. Ja w jednym aucie mam gniazdo niezależne od stacyjki a w drugim podłączone pod stacyjkę, i szczerze to wolę mieć pod stacyjkę wsiadam odpalam automatycznie się uruchamia wideo rejestrator, wyciągam kluczyk automatycznie się wyłącza wideo rejestrator, z tym, że u mnie urządzenie to służy do nagrywania "sytuacji" na drodze nie na parkingu. A na parkingu parę razy się bawiłem to dwie godziny spokojnie wytrzymuje na baterii, a w drugim aucie często zapominam wyłączyć i sama nagrywa cały czas Smile. A wideo rejestrator mam jeden i przekładam w zależności którym autem jadę. A auto chce mieć jedno ale nikt nie chce kupić za tą cenę co ja chcę sprzedać Smile a ciśnienia aż takiego na sprzedaż nie mam.
 
Odpowiedz
#5
Ja miałem zasilanie na okrągło ale sobie przestawiłem aby było tylko po przekręceniu stacyjki. W Mondeo ustawia się to poprzez włożenie bezpiecznika w odpowiedniej pozycji, zwarte styki 1-2 lub 2-3. Dziwne że w Audi takiego czegoś nie ma a może jest tylko o tym nie wiesz. Może gdzieś w komputerze odhaczyć trzeba odpowiednią opcję.
 
Odpowiedz
#6
Witam,

w tym temacie, ale z pewną zmianą :

szukam taniego video rejestratora do monitoringu schodów i kawałka korytarza klatki schodowej

Docelowo zamknięty byłby w skrzynce po jakiejś starej instalacji, która
ma nawiercone na drzwiczkach dziurki i byłby niewidoczny.
Problemem jest zasilanie. Ciągnięcie przewodów do niego wzbudzi podejrzenia (chociaż może
niekoniecznie, bo na klatce jest pińcset kabli - tv kablowa, światła, dzwonki).
Czy jest możliwość kupienia i zasilenia takiej kamerki z jakiegoś akumulatora?
Czy to ma sens?

Dodam, że usiłuję rozgryźć ten problem od dłuższego czasu.
Idealna byłaby kamerka IP gdzie przez net mam podgląd, video się nagrywa i foty na maila przy detekcji ruchu przychodzą.
ALE...
-wifi podobno bardzo łatwo zakłócić
-ciągnięcie kabla sieciowego odpada (nie mam takich wierteł ani niezbyt wolno we wspólnej klatce)
-stale włączony ruter i część pasma netu wzięta
-nie nagram full hd bo: bitrate za duży, pliki zapchają łącze, wysyłanie ich zadusi transfer itd itd

Dlatego mój wniosek:
-rejestrator TANI full hd (allegro od 49zł) + microSD
-nagrywa w pętli, nadpisuje a w razie zdarzenia i tak wyjmuję kamerkę, zgrywam materiał i patrzę co się udało zarejestrować
-nie zamula netu, nie trzeba kabla sieciowego, nie zakłóci nikt wifi

Problem:
-czym to zasilić? próbować jednak z tym kablem od żarówki z klatki? pewnie jakiś transformator będzie potrzebny, jakieś przejściówki napięcia itp ? (220/230V na 12 V ? )

Dlaczego mi to potrzebne?
-aby zarejestrować która szurnięta sąsiadka lub sąsiad wiecznie zostawia drzwi do klatki otwarte na oścież
-aby widzieć ile ludzi i jakich wchodzi do klatki (czasem dziwne osoby pod pretekstem reklam do skrzynek)
-aby eliminować wandalizm - graficiarzy i osoby sikające w piwnicy
-aby zwiększyć bezpieczeństwo, przynajmniej mając dowody w postaci nagrań wideo w razie "W"

Czytam różne fora, opinie i poszukuję rozwiązania. Kiedyś znajomy robiący w Multimedia odradził mi na wifi kamerkę, bo podobno łatwo zakłócić - no i to pasmo netu non stop zabrane plus fakt, że muszę non stop (lub przynajmniej gdy nagrywa się za dnia) mieć włączony ruter i modem do netu (a net z kablówki, 8MB download, marny upload a rodzina chce korzystać też)

HELP Confusedtpsml:
 
Odpowiedz
#7
Kamerka za 49 zł w ciemnej klatce to równie dobrze możesz nic nie robić, efekt będzie podobny.
Wszystko co mi przychodzi do głowy ma wady i zalety ale właściwie nie wiem jak ta Twoja klatka wygląda i jak daleko jest ta skrzynka do drzwi. Ja bym rozważył albo wykorzystanie normalnej ładowarki samochodowej z zestawu i puścił kabelek w rogu przy suficie, ew małą białą maskownicę do przewodów jakich pełno na klatkach (np do kabli internetowych).
Inna opcja to akumulator z przykręconym gniazdem do zapalniczki. Takie rozwiązanie strasznie jest upierdliwe, ładowanie aku co jakiś czas pewnie szybko Cie zniechęci.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#8
Skoro kamerka ma być schowana w starej skrzynce po instalacji, to możne jakiś akumulator od motocykla, lub jakiś mały Ups.
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358
 
Odpowiedz
#9
Serdeczne dzięki za odpowiedź Panowie, miło, że jest feedback.

-Klatka jest istotnie wąska i ciemna. (może kupić detektor ruchu który włącza światło gdy klient wchodzi? to trochę rozwiąże problem ciemności? podobno tani jak barszcz)

-Skrzynka po instalacji jest wbudowana w ścianę (to chyba TPSA skrzynka prehistoryczna, dość płytka, ma wielkość zeszytu szkolnego, ale jest kwadratowa, czyli nawet mniejsza niż zeszyt, muszę ją wymierzyć aby w ogóle ogarnąć czy zmieści się rejestrator) na zewnątrz widać drzwiczki tylko. Od skrzynki do drzwi wejściowych jest ok 4,5m. Parter.

-nigdy nie miałem rejestratora za 49 zł, ale ryzykując jego zajumanie czy awarię lub kradzież, nie chcę inwestować za dużo
domyślam się że może mieć fatalne szumy i ziarno, no ale.... lepsze cienkie nagranie niż żadne, poza tym to pierwsza taka próba

Jakieś inne uwagi, sugestie, spostrzeżenia?
 
Odpowiedz
#10
Na innym forum polecono mi Mobiusa :

http://mobius-actioncam.com/packages/

na allegro ktoś go już ściągnął do PL i wystawia, ale za 329 pln (do tego doliczmy z 50 pln na kartę microSD) i wychodzi prawie 400pln
Sad http://allegro.pl/kamera-mobius-actionca...25596.html

A miało być do 100 pln :/

Znowu w kropce.
Jakieś pomysły?
 
Odpowiedz
#11
Mobius to świetna opcja ale nie w Twoim budżecie jaki zadeklarowałeś. Karta za 50 zł to 16, max 32GB a to zapełni się w 4-5 godzin więc ktoś coś zbroi wieczorem a rano już nie będzie po tym śladu. Mobius chyba nie ma opcji detekcji ruchu, ale mogę się mylić.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości