Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trzy pasy z dwóch
#23
lith napisał(a):więc po prostu trzeba pamiętać, ze teoretycznie można zająć każdy pas i ze nie ma przepisów, które by regulowały tu pierwszeństwo.

Hmm ... Jadąc z lewego pasa na środkowy i z prawego pasa na środkowy w razie kolizji nie będzie to traktowane jako zmiana pasa? A wtedy pierwszeństwo ma ten z prawej.
 
Odpowiedz
#24
Według mnie to jest naciągana próba zastosowania przepisów, które z założenia opisują kompletnie inna sytuację. Podobnie jak powoływanie sie na to, ze ten po prawej musi zająć prawy, bo musi jechać możliwie blisko prawej krawędzi Wink

A przepisów opisujących jak się zachować jak 2 pojazdy jednocześnie zmieniają kierunek jazdy w tę samą stronę nie ma. Może i dobrze, bo dzięki temu ludzi ustawiają sie tak jak na danym skrzyżowaniu jest najbardziej optymalnie i decyduje zdrowy rozsądek. A ustalić jakieś sensowne, proste i wspólne zasady dla wszystkich skrzyżowań tego typu to wcale nie byłaby taka prosta sprawa. Zawsze też można na konkretnym skrzyżowaniu linie prowadzące wymalować.
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]
 
Odpowiedz
#25
lith napisał(a):Według mnie to jest naciągana próba zastosowania przepisów, które z założenia opisują kompletnie inna sytuację.

Moim zdaniem "z dwóch pasów na trzy" powinno być uregulowane, bo w razie kolizji/wypadku, powstaje problem i właśnie wtedy zaczyna się szukanie w przepisach i "naciąganie" ich, a wtedy kto ma lepiej gadane ten ma rację, a tak nie powinno być.
Ale idąc dalej brak takich przepisów ma swoje plusy, ludzie bardziej uważają, bo często jest tak, że wiemy że mamy pierwszeństwo i nie reagujemy bo np "a zrobią mi zderzak, błotnik". A w sytuacji z tematu już tak nie zaryzykujemy.
 
Odpowiedz
#26
Ale znowu będzie, że na jednym skrzyżowaniu lewy skrajny zaraz się zmienia w pas do lewoskrętu na następnym skrzyżowaniu, na innym prawy skrajny się zaraz zmienia w pas do prawoskrętu, albo któryś pas zanika. Do tego zaraz się trafi pojazd o większych gabarytach, który pojedzie jeszcze zupełnie swoim torem Teraz ludzie sami się zazwyczaj ustawiają po skręcie optymalnie, tak, żeby jak najefektywniej pasy wykorzystać.
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości