• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dodanie języka do firmware
Mam następujący problem, w dostępnym firmware (plik FW96220A.bin) nie mam języka polskiego. Chciałbym jakoś z edytować lub skompilować nowy plik binarny, w którym zostałby dodany język polski.
Posiadam plik .xlsx z gotowymi tłumaczeniami na wszystkie języki + polski, ale nie za bardzo wiem jak skompilować go na plik binarny, który mógłbym umieścić na karcie SD.

Rejestrator jaki posiadam to f8000 z chipsetem NOVATEK NT96220.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedz
Kiedyś był taki program jak ResEdit - można nim bylo edytowac wszystko - pliki exe, dll i pewnie inne tez. Ja go uzywalem wlasnie do spolszczania programow. Ale to bylo jeszcze za czasow windowsa 98. Mozesz sprobowac, ale nie dam Ci gwarancji, ze da sie potem taki soft wgrac w kamere.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.resedit.net/screenshots.htm" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.resedit.net/screenshots.htm</a><!-- m -->

Odpowiedz
Niestety pliki typu .bin są nieobsługiwane Sad

Odpowiedz
o ile wiem takie modyfikacje mozna robic tylko przy pomocy narzedzi deweloperskich producenta novatek, a ten z kolei nie udostepnia takich narzedzi prywatnym osobom...

to moze byc trudne,

problem tkwi w tym ze kamery samochodowe nie maja systemu operacyjnego a jedynie "twardy" flash bios, ktory dla kazdego producenta procesora jest kompletnie inny...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]

Odpowiedz
Możesz to zrobić dowolnym Hex Edytorem, ale to ryzykowne. Dasz o jeden bajt za dużo i zrobić cegłę z kamery.
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358

Odpowiedz
Myślę, że w kwestii firmware z językiem polskim do kamerek na chipsecie novateka /G1W, G1WH itp./ mógłby pomóz /gdyby chciał/
kolega AdamWlkp33. Firma w której pracuje tj. Vat19 sprzedaje te kamerki z polskim menu. Myślę, że mogliby /oczywiście nie za darmo/ wgrywać chętnym firmware z jęz. polskim. Jak się znam na biznesie, mieli by z tego tytułu niezłe i szybkie dochody. Big GrinD

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości